Warning: Creating default object from empty value in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/functions/wpzoom-functions.php on line 17 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/single.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/single.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/single.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/header.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/header.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/header.php on line 4 NeTiesa.lt — Fotoreportažas iš Libijos – įrodymai kaip pindosai Kadafį verčia (papildyta)
Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/sidebar.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/sidebar.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/sidebar.php on line 4

Fotoreportažas iš Libijos – įrodymai kaip pindosai Kadafį verčia (papildyta)

March 18, 2011 1:14 pm Komentavo - 31 Skaitė: 307

Iš originalaus rusiško įrašo buvo pašalintos visos nuotraukos – matyt civilizatoriams labai jau įdūrė rakštimi į šikną toks reportažas ir Reuters pareikalavo ištrinti jų šūdautorinėm teisėm saugomus "kūrinius".

Jeigu pavyks surasti kopijas internete – atstatysiu. Radau mažesnės kokybės.

Ir dar vieną smagų klipuką su retoriniu klausimu: Kodėl per daugiau nei mėnesį kasdien skleidžiamų kliedesių apie aviacijos smūgius, taip ir nepavyko nufilmuoti NĖ VIENO lėktuvo?

Išversta iš Ливия: небольшое фоторасследование

Užrašas: – Ar neparodysit, kaip praeiti į Tripolį, o tai mes nevietiniai…

Kai iš kovojančios Libijos pradėjo eiti pirmosios fotografijos (beje padarytos vakarų žurnalistų buvusių taip vadinamųjų "sukilėlių" pusėje) – nežiūrint į visą jų režisuotą pozavimą, jos davė daug medžiagos analizei.

Ir štai kas mane užkabino praktiškai nuo pat pirmų kadrų – ginklai ir ekipiruotė šitų "sukilėlių". Libijos klajoklių gentys tiesiog negalėjo turėti tokių ginklų ir tokios ekipiruotės – jeigu ne viso to importas iš išorės prieš prasidedant neramumams.

Štai pirmoji nuotrauka kritusi man į akį:

Ar matote – "taikaus demonstranto" rankose FN-FAL šautuvas, be to naujutėlis, ką tik išlukštentas iš pakuotės.

Ir šitas turi dar vieną naujutėlaitį FN-FAL!

Ir šitas taip pat!

O štai masinė scena – ir vaikinas su balta skarele taipogi laiko FN-FAL.
 

Iš kur gi šitie žmonės gavo tokius ginklus ir dar tokio puikaus stovio? Juk kiek man žinoma, Libijos armija niekada neturėjo tokios ginkluotės – libiečių kareiviai laksto su nutrintais, nežinia kelintų metų laidos Kalašnikovais, panašiais į šitą:

Tai reiškia, kad iš karinių sandėlių "sukilėliai" paimti FN-FAL'ų negalėjo. Taip pat ir parduotuvėje nusipirkti kovinių šautuvų skirtų NATO šoviniams Libijoje nėra šansų. Tuomet iš kurgi jie atsirado?

Ir dar vienas papildomas klausimas – iš kur ginklams NATO šoviniai tokiais dideliais kiekiais?

O dabar užmeskime akį į kulkosvaidžius.

Na, gyvenimo matę ДШК pikapų kėbuluose – tai normalu, tai pakankamai įprastas reikalas šiuolaikiniams sukarintoms klajoklių gentims. Bet iš kur pas juos štai šitie:

Ir štai šitie:

Kaip matote, tai amerikietiški kulkosvaidžiai šaudantys NATO šoviniais, priedo, vėlgi visiškai naujutėliai,  ką tik dėžių. Argi pas Kadafį galėjo būti tokių kulkosvaidžių – juk Libija iki ausų sėdėjo ginklų embarge? O ir kam jam NATO standarto ginklai – šoviniai brangūs, gauti jų sudėtinga, juk žymiai paprasčiau užsipirkti kinietiškų kulkosvaidžių su pigiais ir lengvai prieinamais "tarybiniais" šoviniais.

Štai kaip tik ir kinietiški stambaus kalibro kulkosvaidžiai:

Tik šioje nuotraukoje įdomiausi ne patys kulkosvaidiai, o tai, kad vėlgi – jie yra naujutėliai,  ką tik iš gamyklos, ir instruktoriai su šviežia, ką tik išdalinta uniforma, mokantys libišką "mėsą", kaip su tais kulkosvaidžiais elgtis.

Ar suprantate, ką tai reiškia?

Šitie kulkosvaidžiai ką tik atkeliavo pas libiečius "sukilėlius", o kartu su jais atkeliavo ir instruktoriai, paskubomis užsimaukšlinę naujutėlaitį libietišką kamufliažą. Ir štai dabar jie moko papuasus, kaip iš jiems įteiktų ginklų reikia šaudyti.

Bet, kaip sakoma, ne vien tik kulkosvaidžiais kurenamas "revoliucijos" laužas. Reikia ir šio bei to rimtesnio. Ir štai – rimtesni dalykėliai:

Tai NZRK – nešiojamas zenitinis-raketinis kompleksas. Kiekvienas toks daikčiukas juodojoje rinkoje kainuoja labai didelius pinigus ir su juo reikia mokėti elgtis. Todėl mes čia ir vėl matome instruktorius:

Pilietis, išskirtinai neprimenantis libiečio, moko papuasus kaip elgtis su tokia aukštųjų technologijų įranga.

O štai šis klounas laksto po dykumą užsidėjęs NATO kevlaro šalmą ir laikydamas rankoje amerikiečių karišvių pistoletą:

Juos jis taip pat paėmė iš Kadafio ginklų sandėlio?

Bet labiausia iš visų man patinka štai ši nuotrauka:

Jūs suprantate, kas gi joje pavaizduota?

Iš džipo dviems durneliams įteikė dėžė su dviem 106-mm sviediniais skirtais beatatrankei patrankai M40 ir vietinis Chatabas rodo jiems, kur tą dėžę reikia tempti.

Atkreipkite dėmesį - pakuotės dėžė amerikietiška ir visiškai naujutėlė. Tai matyti, pavyzdžiui, pagal užraktų cinko stovį. Ir jeigu jūs sakysite, kad šitą dėžę "sukilėliai" taip pat paėmė iš Kadafio amunicijos sandėlių – atleiskite, bet aš leisiu sau suabejoti jūsų realybės suvokimo adekvatumu.

Primenu – Libija 40 metų sėdi embarge, JAV ir Anglija ją bombardavo. Ir netgi nuėmus embargą tikimybė, kad Kadafis galėtų nusipirkti patrankos sviedinius iš JAV – tai yra iš fantastikos srities.

Beje, štai ir pati beatatrankė patranka:

Vėlgi, kaip matote, nei ji, nei Tojotos sunkvežimiukas nesudaro senienų įspūdžio.

O ir "sukilėlių" gretose mes netikėtai matome tuos pačius "afrikiečius samdinius", kurie atseit "Kadafio įsakymu" šaudė į žmones.

Taigi, kokie apibendrinimai?

Naujutėliai NATO standartų ginklai, instruktoriai, amerikietiški šaudmenys, naujutėlė forma ir įranga bei įtartinai daug libietiškos tautybės fizionomijų.

Žinote, į ką tai panašu?

Na žinoma – tai iš išorės organizuotas perversmas. Nusamdė žmones, davė ginklų, instruktorių ir užsienio samdinių kad paprižiūrėtų procesą, kad pakelti nuotaiką atvarė narkotikų, ir pirmyn – atidirbinėkite algą.

Kokios po velnių "taikios manifestacijos". Jeigu jums įdomu, kaip atrodo tikras žmogus iš dykumos – štai žiūrėkit:

Na ką, ar tie "manifestantai" labai į jį panašūs?

Būtent.

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/comments.php on line 3 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/comments.php on line 3 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/comments.php on line 3

Komentavo 31

 • Libijoje, Sacharos pakraštyje, yra atrasti milžiniški požeminiai vandens ežerai. Vandens kiekis milžiniškas -- maždaug tiek, kiek prateka Nilu per 200 metų. Libija pati įsisavino tą vandenį ir jau kurį laiką pati apsirūpina vandeniu, kuris kainuoja apie 1 Lt/m3, kai iki tol mokėjo apie 4 dolerius už m3. Taigi, turint omenyje, kad visos kompetetingos Vakarų mokslo ir politinės organizacijos šneka apie ateities konfliktus dėl gėlo švaraus vandens, ir tai, kad daugumai šalių vandens jau dabar trūksta, tame tarpe ir Izraeliui (perka jis vandenį), tai vanduo gali būti ir viena iš karo prieš Libiją priežasčių. Juk nusikaltimas pindosų akimis žiūrint, kad kažkokie tai "atsilikėliai' Libijos gyventojai taip pigiai gali naudotis vandeniu. Netvarka -  vanduo turi kainuoti daug, kad visi atiduotų paskutinius skatikus už jį. Gal reikia priminti, kad konfliktų dėl vandens jau buvo apie 2000 metus Lotynų Amerikoje. Tuomet ten norėta privatizuoti vandens ūkį ir patį vandenį. Beje, apie vandens "prichvatizaciją" vienoje iš Lotynų Amerikos šalių buvo ir paskutinis filmas apie Bondą…

  • Teorija negirdėta bet visgi įdomi. Deje lietuviui niekaip nesuprantama. Neturėjom tos bėdos ir ko gero neturėsim.

 • Gal ir turėsime. Antai Latvijoje jau prakalbo apie pensijinio amžiaus ilginimą iki 70 metų. Aišku, su TVF ir Pasaulio banko karštu "palaikymu". Taigi, padėtis katastrofiška. Neabejoju, kad ir Lietuvoje, netrukus ims kalbėti apie pensijinio amžiaus ilginimą iki, tegul ne 70, tai 67 ar 68 metų… Bet toks pensijinio amžiaus ilginimas vargu ar padės ilgam…

  Lietuva neturi daug gamtos išteklių. Medienos pramonę jau senokai į savo rankas suėmę skandinavai. Gėlo švaraus vandens paklausa pasaulyje ateityje augs. Vandens, kurio mes nelaikome už didelį turtą, Lietuva turi daug. Taip kad gali ateiti laikas, kai ant bankroto ribos atsidūrusi šalis už skolas tiesiog perleis vandens resursų eksploataciją užsienio kompanijoms, kurios suorganizuos vandens eksportą… Pasaulio mastu buityje sunaudojama tik apie 10 proc. vandens, likusi dalis tenka… žemės ūkiui drėkinimui -- apie 60-70 proc. ir kas lieka  -- pramonei. Paradoksas -- šalyse, kuriose trūksta vandens, žemės ūkis labiau išvystytas nei pas mus… Tai ne iš piršto laužti skaičiai. Aš irgi apie juos sužinojau perai, apsilankęs vienoje mokslinėje konferencijoje. To niekas ir neslepia. Kai nesidomi, tai ir nežinai… V

  Viena iš stambiausių pasaulyje privačių vandens operatorių -- Liono vandenų kompanijai jau buvo bandoma prieš maždaug dešimtmetį prastumti "Vilniaus vandenis"…

  • Nu įdomu įdomu. Va todėl iš šviečiuosi čia kad nežinau :) Gali būti kad bus kaip su sveikata -- susirūpinama kai jau prarasta. Bet manau Vilniaus vandenis ne iš to norėjo parduot, kad Lionas ieško kaip eksportuoti, o paprasčiausiai Zuokului tada biznis Vilnių pardavinėjant gerai ėjosi. Nors kas čia gali žinot, kaip pasiklausai…

 • Įdomybės. Kažkurioj vietoj neseniai čia buvo paminėtas Lindsey Wiljams, kuris prognozavo, kad naftos kainos lips per 150-200 dolerių. Tad jei Libijoj amerikosai, tai neramumai ilgam ir nors ten naftos tik katino ašaros, bet tai Makakas Obama paskelbė kad naudos rezervus ir natūraliai bus paskelbta, kad rezervai maži ir kainos lips. Smagumas. Ir koks gi planas dabar po viso šito, kai naftos kainas užkels? Įdomu…

  • Faktas tas kad Kinija pasirašė kuro tiekimo sutartį su Rusija, todėl tiek Kinijai, tiek Rusijai px ant įvykių artimuosiuose rytuose. Užtad ne px Europos šalims.

   • Nu ne visai pofig, ne visai. Rusai nelabai nori atiduoti savo visus resursus Kinijai, nes tada bus tik nuo jų priklausoma. Užtat ir vyksta tokia kova Gazpromo, kad Europoje dujų pardavimas būtų kuo didesnis. Juk atrodo į Kiniją tik stumk -- tie laukia. Dujų kinams trūksta. Nafta irgi panašus reikalas. Ir nors pasirašyta sutartis, bet tai tik dėl vieno naftotiekio ir tą patį rusai turi pastatyt ir naftą kinams stumt po 50 doleriukų už barelį + dėl valiutos svyravimo atsiradę skirtumai. Bet rusai nelabai nori atsiduoti tik kinams. Jau dabar Sibiro daly įtaka tokia didelė, kad mokyklos perkimštos norinčių studijuoti kinų kalbą, o rusai užsidirbti važiuoja į Kiniją. Ir atsiradus progai, rusai tikrai su pasitenkinimu stums naftą ir dujas kitur bet ne kinams, kad tiek turėtų bėdų nors kiek pirkdami brangesnę nafttą iš kitur ir taip bent kiek susilpninti įtaką Sibirui.

    Čia beje ir Jevrogavnojūzo pareiga pirkti iš Rusijos ir naftos ir dujų kuo daugiau, kad neatiduot Rusijos viens kinam, ba kitaip anuos suvalgytų.

 • Elektromobiliai :)

  o kad šis sukilimas suplanuotas -- seniai aišku. todėl ir ginklų jie turi. bet vis vien tai nesuteikia leidimo šaudyti beginklius žmones. lai jie ten dykumoj išdykauja miestų neliesdami

 • Nuotraukų dingimo prevencijai rekomenduoju http://drupal.org/project/get_image

 • bukim objektyvus

  По оценкам шведского независимого института Sipri, после снятия санкций с Ливии в начале 2000-х годов поставки вооружений в страну осуществляли Украина, Россия, Франция, Италия, США и Германия.

  http://www.inopressa.ru/article/09Mar2011/berlinonline/libya2.html

  • Būkim objektyvūs, bet neapsimetinėkim idiotais…

   Iš to paties Tamstos cituojamo straipsniuko:

   По мнению лондонского эксперта по Северной Африке Фаваза Гергеса, ливийская армия производит жалкое впечатление". Боевые самолеты, танки и другая военная техника по большей части закуплены в 1970-1980-е годы, численность армии составляет всего 120 тыс. человек, кроме того, Ливия выделяла на военные нужды до 2008 года всего 1,2% от ВВП (для сравнения: Саудовская Аравия -- 8,6%).

   Štai, Londono ekspertas sako, kad Libijos ginkluotė apgailėtina, o švedų "nepriklausomi" ekspertai -- kad jie ginklų pirko kone iš viso pasaulio… Katrie meluoja? Nors pilnai gali būti, kad Libija iš Štatų mainais į naftą gavo kokių nors senų nurašytų karinių sunkvežimių arba naktinio matymo prietaisų komplektą specnazui -- štai tau jau ir "ginkluotė iš Amerikos"…

   O nuotraukose vaizdas konkretus -- Libijos kariškiai su senais kalašais, o štatų apmokami banditai -- su naujutėliais NATO automatais.

   • bukim objektyvus

    Kodel kazkurie ekspertai meluoja? Ankstesneje citatoje teigiama, kad ginkluote buvo perkama ivairiose pasaulio salyse, butent toki vaizda galima susidaryti ziurint "straipsnyje"  pateiktas nuotraukas.

    LT taip pat turi niekini karini biudzeta, bet karts nuo karto uzsiperka ginklu uzsienyje.

    kalbant apie super nauja FN FAL NATO automata, kuris susilaukia tiek demesio, visu pirma reiketu pamineti, kad pagal licencijas jis yra gaminamas 14 skiritngu saliu, tame tarpe: Indijoje, Venesueloje (ko gero NATO banditu fabrikelije, vadovaujamame Chaveso), Nigerijoje ir kt.

    Oficialiai naudojami karinese pajegose: (be ES ar NATO saliu) Indonezijoje, Ganoje, LIBIJOJE, Burundije ir t.t. Beje, vertetu paminet, kad tas "Naujutelaitis NATO automatas yra suprojektuotas  1951m. (Kalasas, jei neklystu 47m.)"

    Labai sudetinga nustatyti "Libijos kariskiu kalaso senuma" ziurint i ji keliu pixeliu rezoliucijos nuotraukoje, paimtoje neaisku is kokio saltinio (beje, kaip ir visos kitos).

    Kalbant apie straipsnio esme -- akivaizdziai saliska, pseudo faktais paremta  rasliava, parasyta: "ziurekit ka daro NATO banditai" stiliuje. Tokiu pasisakymu pilnas runetas ir cia nera nieko naujo. Kartais vertetu ir puodui apie save pagalvoti..

    Savaime suprantama, kad salys, turincios interesu konkreciuose regionuose vykdo grobuoniska politika,  todel pvz , susijusiu tiek su NATO, tiek su rusu kainiu pajegu veiksmais yra pakankamai, taciau pries zaidziant wikileaksus ir issakant kazkokia nuomone vertetu pagristi ja patikrintais faktais,  o ne emocionaliais klyksmais: NATO banditai! neapsimetinekim idiotais! ir pan.

    Apskritai, gailiuosi isiveles i si bergzdzia diskusini reikala :)

    • auksinis kardas

     O jums neatrodo gerbieji žinovai, kad Libijos sukilėlius galima sėkmingai fotografuoti kad ir Kazachstano stepėse? Aš nei su žvake stovėjau nei šiaip žinau kaip ten kas ir ką ten kodėl, bet  net būdamas visišku idiotu žinau, kad ginklų embragas yra iš tos pačios ketegorijos kaip ir dantukų fėja, Piteris Penas ir demokratija :) JT grietinė tuo pačiu ir didžiausi ginklų gamintojai. Kai jau yra proga pelnytis, tai ir sukiesi kaip gali. Kas čia nehumaniško pagal jus?

    • Visų pirma, labai ačiū, kad įsivėlėte į šį "diskusinį reikalą". Antra, nemanau, kad jis toks bergždžias -- jūs parašėte citatą, aš pasiskaičiau straipsnelį ir atsakiau, jūs dabar pateikėt kitus argumentus -- aš įlindau į žydopedija ir persiskaičiau apie šautuvą demonstruojamą fotografijose.dabar štai galvoju, kaip atsakyti…

     kadangi kalbam apie konkrečiai apie ginklus, tai taip, šitas NATO standartų šautuvas sukurtas 1951 m., tačiau jis visą laiką buvo keičiamas ir modifikuojamas. Belgija (kurioje jis pradėtas gaminti) tik 90-ųjų pabaigoje nutraukė jo gamybą. O kitos šalys ir toliau juos gamina.

     Venesuela, iš kurios Tamsta, davėte tokią prielaidą, Libija galbūt galėjo jų užsipirkti FN FAL automatus gamino savo reikmėms, o Čavezas išvis atsisakė kaip beprasmiško užsiėmimo ir užpirko originalių rusiškų kalašnikovų perginkluoti savo kariuomenei.

     Beje, žydopedijoj, Libija yra ne tik tarp šalių naudojančių FN FAL, bet ir tarp šalių naudojančių AK. Duodama nuoroda į šaltinį -- kažkokio anglosakso knygą, kurią galima nusipirkti Amazonėj ir susižinoti tikslius skaičius.

     Tačiau faktas vienas -- "sukilėliai" Reuters žurnaliūgų darytose nuotraukose laksto išimtinai su NATO ginklais, nors visa civilizatorių žiniasklaida žviegė, kad ginklus jie gavo iš "Kadafio sandėlių"… Tuo tarpu Libijos armija išimtinai TIK su kalašais. Dėl nuotraukų kokybės, atleiskite man -- jos buvo sulinkintos į straipsnį, originalą, kurį išverčiau. Ir kai tame straipsnyje jas ištrynė -- nebeliko ir pas mane.

     Vėliau suradau tik tokias -- sumažintos rezoliucijos. Tačiau jeigu labai aktualu, juk galima pasiknisti ir paieškoti kadrų iš įvykio vietos.

     Dar kalbant apie ginklus -- jų prekyba tai ne tik verslas, bet ir tarptautinės politikos reikalas: kiek triukšmo kylo, kai Rusija su prancūzais suterino "MIstral" laivo pirkimą -- rusai karo technikos ekspertai žviegia, kad tai visiškas absurdas pirkti tokį laivą, o civilizatorių politikai žviegia, kad tai NATO saugumo žlugdymas.

     Beje, Kinija iki šiol negali nusipirkti naujausių štatų ir Izraelio gaminamų bepiločių lėktuvų sistemų, nekalbant apie raketas.

     O grįžtant prie automatų -- jeigu labai grubiai, pasaulis padalintas į dvi zonas pagal naudojamus ginklus: kalašai ir visi kiti. Libijos armija apginkluota kalašais, o jeigu jie ir turėjo FN FALų, tai velniai žino kokį kiekį, kurių metų gamybos ir apskritai ką su jais darė -- bet tikrai, nelaikė susandėliuotų ir sudėtų į dėžes ir neleido, kad apsinarkašinusių beduinų gaujos užpultų ir juos pasiimtų…

     O dėl interesų -- nė kiek nesiginčiju, kiekviena pusė turi savų tikslų.

     Tiesiog mes pirmą kartą turime galimybę taip akivaizdžiai matyti prieš mūsų akis vykdomą informacinį karą -- reikia mokytis kaip tokią informaciją suvaldyti ir kaip naudoti, kad esant reikalui patys galėtumėm tokiame kare laimėti.

     • bukim objektyvus

      Belgija ne FNFAL gamyba nutrauke 90-uju pabaigoje (ji galejo but nutraukta ir anksciau, ir veliau), o  iseme automatus is apyvartos. Tokiu budu mase ginklu -- tiek naudojamu kariuomeneje, tiek saugomu sandeliuose (o t.y. N vienetu paruostu rezervui, suteptu ir supakuotu dezese) kazkam turejo buti iskisti. Nemanau, kad ju butu reikeje kokiom nors civilizuotoms valstybems, o kadangi pabaltijo salys ju negavo, tad galima daryti isvada, jog jie nusedo kazkur kitur.

      vienas is ginkluotes pardavimo pvz Kinijai (jau net 10m senumo): http://www.deseretnews.com/article/812864/Israel-wont-cancel-spy-plane-deal.html

      o del Mistralio, tai tik  dar vienas rusijos oligarchu biznio pvz, kuomet  "Severnaja verf" akciju turintis rusijos oligarchas Sergejus Pugachiovas, reziduojantis Prancuzijoje, panaudojo savo turimus verslo bei politinius rysius ir prastume mistraliu serviso (ir nauju rinkimo)  kontrakta savo laivu statyklai, kurios finansine padetis pastaruoju metu yra pakankamai prasta.

      del jusu straipsnio -  jo vienas pagrindiniu argumentu: sukileliai apginkluoti NATO (beje, apie ketinama pradeti sukileliu ginklavima oficialiai pranesta siandien),  taciau kaip rodo dauguma mano nagrinetu saltiniu, (tame tarpe ir jusu kazkaip keistai ivardinta wikipedia), FNFAL yra ir taip naudojamas Libijos kariuomeneje, taigi pagrindinis straipsnio argumentas yra absurdiskas. 

      Kalbant apie FNFAL modifikacijas -- nuotraukose pateiktos vienos pirmuju sio ginklo versiju, panagrinekite literatura (labai nemazai apie saunamus ginklus yra parasyta rusu kalba) ir palyginkite nuotraukas, isitikinsite.

      Informacini kara galite stebeti ziuredamas kasdienines RTR ziniu laidas ir cia nera jokia naujiena.

      o dabar jau tikrai nutrauksiu si bergzdzia susirasinejima, nes jus nepateikete nei vieno svaraus argumento, isskyrus absurdiskais teiginiais paremta EMO straipsni. Be to mano pagrindine mintis yra ne teisiuju/banditu/kryziuociu ar elfu  nustatymas, o noras pasakyti, kad pateikiant kazkokia informacija, ja reiketu patikrinti ir pagristi.  Taigi lieku prie savo nuomones, kad sitas straipsnis (ko gero kaip ir visas sis jusu puslapis) yra faktais nepagristu (o t.y. niekiniu), emocionaliu argumentu kratinys ir nematau prasmes testi bet kokio pobudzio diskusijas…

       

       

       

       

       

       

 • Ne tava reikalas

  Tu gal eik, kur Mindes senelis siusdavo tokius. Gerai, aprupino JAV sukilelius ginklais. Tau gaila? Eik paverk. Ne tavo nosiai. Dar pasakyk, kad Holivudo aktorius pakviete scenom pafotografuot. Darau viena isvada: SA (straipsnio autorius) -- homoseksualas.

 • Cha, kad sukilėliai ginkluojami NATO ginklais tai jokia paslaptis ir nėra čia ko stebėtis. Tik prasidėjus neramumams ir JT pradėjus rodyt didesnį dėmėsį šiam reikalui sukilėliai paprašė paramos tiesiai per žiniasklaidą. Ir gavo ją. O kaip kitaip, jie ten ką, basi žiemą turi kovot ? Ir tuščia čia šneka. Ir keistokos autoriaus mintys, ar čia antiglobalisto pasipiktinimas? ar prorusiška rašliava?… praskiesta nacionalizmu ?:)

 • Nesiparinkit dėl ginklų. Libija yra eilinė JAV ir ES (+ Izraelis) dermokratijos auka, nes Kadafis nėra jų pakalikas. Plius gamtiniai ištekliai. Ir to pakanka, kad būtų galima pasitelkus parsidavusią  žiniasklaidą (pasidomėkite, kam priklauso visos stambiosios naujienų agentūros ir žiniasklaida; nustebsite, savininkų ant dviejų rankų suskaičiuoti galima ir visi jie vienos tautybės, atspėkite, kokios) visam pasauliui šaukti apie būtas ir nebūtas (o daugiausiai tokių) Libijos "režimo" nuodėmes. Tuo pateisinant agresiją prieš suverenią šalį.

 • man labai smagu skaityt streles kurios nukreiptos i amerikos puse ‘nelyskit, nesikiskit’ tipo sedekit pas save ir fsio. kazin ka jus butumete kalbeje jei 1940 amerikieciai nebutu isikise? o gal ir esate pasipiktine kad jie rusus reme konservais amunicija? kvailiai supersti

  • O taip taip, žinoma -- juk būtent amerikiečiai ir laimėjo Antrąjį pasaulinį karą… Ja ja genau.

   Netgi nepaisant to, kad “nenugalimieji sąjungininkai” antrąjį frontą atidarė net 1944 birželio 6 dieną -- tai yra, praėjus beveik lygiai 3 metams nuo TSRS užpuolimo…

   Būtent tada, kai fašistai buvo sumušti prie Maskvos, sunaikinti prie Stalingrado, nustumti nuo Leningrado, prarado geriausius savo tankų dalinius prie Kursko.

   Būtent tada, kai fašistai bėga visame Rytų fronte, demokratijos ir civilizacijos vertybių gynėjai, nusprendžia, kad tik tai tegali sustabdyti fašistinį Vokietijos režimą ir išgelbėti visą pasaulį nuo nacizmo.

   Apie lendlizą, jo kiekius, sąlygas, kuriomis TSRS turėjo PIRKTI tą “neįkainojamą” JAV humanistų pagalbą, išvis tyliu.

   Visas “Antrasis frontas” buvo reikalingas tik tam, kad naglosaksai, kaip visada spėtų į pergalės trofėjų dalybą ir kad TSRS nepereitų skersai visos Europos iki pat Atlanto vandenyno.

 • Finansine išraiška lendlizas sudarė apie 5-8 procentus visų TSRS išlaidų karui. Žinoma, kai kuriais atvejais lendlizo būdu gaunamos prekės turėjo didelę reikšmę TSRS, nes savų neturėjo pakankamai, tačiau ir be lendlizo TSRS būtų sugebėjusi atremti fašitus.

Tavo nuomonė


Trackbacks

Dar naujienų

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/footer.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/footer.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/footer.php on line 4
%d bloggers like this: