Warning: Creating default object from empty value in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/functions/wpzoom-functions.php on line 17 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/single.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/single.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/single.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/header.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/header.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/header.php on line 4 NeTiesa.lt — Anglija ruošėsi užpulti Tarybų Sąjungą 1941 m. birželį.
Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/sidebar.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/sidebar.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/sidebar.php on line 4

Anglija ruošėsi užpulti Tarybų Sąjungą 1941 m. birželį.

August 28, 2012 10:59 am Be komentarų Skaitė: 192

Pusiau tiesa – baisiau nei melas.

Ištrauk vieną faktą, nutylėk apie kitą. Taip yra formuojama reikiama visuomenės nuomonė.

Būtent taip veikia ir “destalinizatoriai”. Jie pateikia tarybinės žvalgybos ataskaitų tekstus, kuriuose pranešama apie artėjančią hitlerinę agresiją, krato jais prieš nosį, ir viskuo kaltina Staliną. O kitus mūsų žvalgybos pranešimų tekstus… tiesiog nepublikuoja.

Istorinė tikrovė iškreipiama.

Ją atkurti – mūsų pareiga.

Vienas pranešimų, kuris skelbiamas rinkinyje “Agresija. Rusijos Federacijos išorinės žvalgybos tarnybos išslaptinti dokumentai, 1939-1941″ (Ripol Classic, Maskva, 2011, p. 488) iš karto mums parodo, ant kiek sudėtinga ir dviprasmiška buvo situacija tą tragišką 1941 m. birželį.

Prieš dvi dienas iki karo, Stalinui ant stalo buvo padėta medžiaga, iš kurios buvo aišku, kad D.Britanija ruošiasi pulti Tarybų Sąjungą. Čerčilis ruošiasi bombarduoti Baku naftos telkinius. Tuo metu tai buvo pagrindinis Tarybų Sąjungos naftos šaltinis.

Štai taip. Jei ne Hitleris – tai Čerčilis…

 

“VISIŠKAI SLAPTAI

Pranešimas iš Londono (sutrumpintai)

20/VI 1941

 

… Anglai sustiprina savo pasirengimą Baku bombardavimams. Birželio 16 d. įvyko eilinis imperinės gynybos komiteto posėdis, kuriame buvo nagrinėjamas klausimas dėl naftos tiekimo Vokietijai sustabdymo priemonių. Savo kalboje Čerčilis reikalavo kuo greičiau baigti visus pasiruošimus Baku bombardavimams. Tai, pagal “___” buvo viena iš jo “idėjų fiks “. Šio susitikimo metu, Čerčilis paprašė Biverbruko išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu. Biverbrukas išsisukinėjant atsakė, kad “Kaukazo schema atrodo jam dabar labai tolima”. Pokalbyje su “___” “___” apibudino visą šį sumanymą kaip “visiškai idiotišką”, nes daug lengviau, paprasčiau ir tikslingiau yra bombarduoti naftos atsargas, sintetinės naftos gamyklas ir t.t., kurie yra arčiausiai Anglijos, t.y. Vokietijoje. Pagal “___” siūlymą, komitetas priėmė sprendimą įvykdyti galingą Gelsenkirchen‘o bombardavimą. Bet tą pačią dieną, Čerčilio primygtiniu reikalavimu, Indijos armijos vyriausiajam vadui buvo išsiųsta telegrama № 130:

“TSRS ir Vokietijos santykių plėtros eiga priverčia mus būti pasirengusiems Baku naftos išteklių bombardavimams su minimalia delsa. Ryšium su tuo siūlome jums duoti nurodymus kariuomenės ir oro pajėgų vadams Irake, ir kartu su oro pajėgų vadu Artimuosiuose Rytuose padaryti visus administracinius pasiruošimus šiai operacijai, taip pat visus pasirinktų nusileidimo takų patobulinimus, aikštelių praplėtimus ir t.t. Numatyta bombardavimų apimtis – dviejų eskadrilių bombonešių „Wellington“ ir dviejų eskadrilių bombonešių “Blenheim” tipo, operuojamų iš Musulo, maždaug du mėnesiai intensyvių bombardavimų.”

19/VI 41 № 525. [1].

 

Atkreipkite dėmesį: „TSRS ir Vokietijos santykių plėtros eiga priverčia mus būti pasirengusiems Baku naftos išteklių bombardavimams su minimalia delsa”. Apie kokią “santykių plėtrą” kalba anglai? Ar apie Hitlerio puolimą Tarybų Sąjungos? Ne. Nes kai Vokietija pradėjo karą, Londonas nepradėjo Baku bombardavimus. Net tada, kai vokiečiams puikiai sekėsi per pirmuosius karo mėnesius – anglai nebombardavo Baku. Reiškia – ruošėsi bombarduoti NEPUOLIMO atveju. Londone ruošėsi mėnesiais bombarduoti mūsų šalies teritoriją, Berlynui ir Maskvai sugebėjus taikiai vistyti tarpusavio santykius.

 

Štai ką reikia žinoti. Štai ką reikia atminti.

 

Pasakykite, ar jus tikėtumėte Čerčilio nuoširdumu, kuris jau 1941 m. birželio 22 d. mėtėsi savo simpatijomis Tarybų Sąjungai, žinodami tai, ką žinojo tada Stalinas?

 

Ir kaip jus įvertintumėte Hitlerio puolimo galimybę, žinodami, kad Londone “su minimalia delsa” yra pasiruošę pulti TSRS naftos pramonę, jeigu karas tarp Rusijos ir Vokietijos neprasidės?

 

 

P.S. Šis dokumentas įėjo į mano knygą “Stalinas. Prisimindami drauge”, kartu su šimtais kitų mažiau žinomų ir visai nežinomų faktų. Jie, tikiuosi, padės jums suprasti aną sunkų laikmetį ir Stalino veiksmų priežastis.

 

Rusijos išorinės žvalgybos tarnybos svetainė: http://svr.gov.ru

 

Ten pat apie knygą “Agresija. Rusijos Federacijos išorinės žvalgybos tarnybos išslaptinti dokumentai 1939-1941″ http://svr.gov.ru/smi/book-2011.htm

 

[1] L.Sockovas. Agresija. Rusijos Federacijos išorinės žvalgybos tarnybos išslaptinti dokumentai 1939 -1941. – M.: Ripol Classic, 2011. p. 488. Tam, kad atmesti visas abejones – šį dokumentą ir daugybę kitos įdomios informacijos apie Rusijos žvalgybos istoriją galite perkaityti Rusijos Federacijos išorinės žvalgybos tarnybos resurse: http://svr.gov.ru/smi/2011/krzv20110629.htm

 

P.P.S. Gegužės mėn. 1945 m., po to, kai anglai suprato, kad Hitleriui nepavyks atlikti to, kam jis buvo ruoštas, mūsų „sąjungininkai“ vėl planavo mus užpulti.

 

N. Starikov

 

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/comments.php on line 3 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/comments.php on line 3 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/comments.php on line 3

Tavo nuomonė


Trackbacks

Dar naujienų

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/footer.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/footer.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/footer.php on line 4
%d bloggers like this: