Warning: Creating default object from empty value in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/functions/wpzoom-functions.php on line 17 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/single.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/single.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/single.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/header.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/header.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/header.php on line 4 NeTiesa.lt — BZ: Putinistanas įkando – rusofobai nustebo. Tarsi kažko kito tikėjosi
Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/sidebar.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/sidebar.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/sidebar.php on line 4

BZ: Putinistanas įkando – rusofobai nustebo. Tarsi kažko kito tikėjosi

October 10, 2013 12:44 pm Be komentarų Skaitė: 220

Pastaruoju metu komentaruose sulaukiu klausimų – kodėl aktyviai  neįsijungiu į tas masinės  isterikos  kampanijas, vykstančias dėl priešiškų Lietuvai Rusijos veiksmų?

Kodėl neprapliupau piktais tekstais bei sarkastiškais paveikslėliais dėl  Lietuvos maisto produktų eksporto žlugdymo bei Sausio 13-osios aukas šmeižiančios laidos valdiškame Rusijos TV kanale?

Atsakymas yra paprastas – todėl, jog  minėti dalykai, o tiksliau – galima ir būtina reakcija į juos  nelabai gali būti paveikiami  rašinėlių socialiniuose tinkluose formatu.

Abu minėti atvejai de facto yra Rusijos vyriausybės (plačiąja prasme) veiksmai,  kuriais „baudžiama“  Lietuvos vyriausybė  (plačiąja prasme). Už jos vykdomą politiką, kuri nepatinka mūsų plačiosios kaimynės valdžiai. Ir kurią ji tokiu drastišku ir necivilizuotu  būdu, matyt, norėtų pakeisti.

Anonimuso replika:

“tokiu drastišku ir necivilizuotu būdu” – baikit juokus, gerbiamasai BZ – Rusijai, kaip suvereniai valstybei atsisakyti į savo rinką įsileisti kokius nors SVETIMUS produktus, SVETIMUS sunkvežimius ar netgi SVETIMUS žmones – tame absoliučiai nieko “drastiško” ir juo labiau “necivilizuoto”.

Kaip tik, tai labai etiškos ir humanistinės priemonės, lyginant su tomis, kokias naudoja “civilizuotos” vakarų “demokratijos” atstovės, bandydamos paveikti joms nepatinkančią kitų šalių politiką: banditų rėmimas, teroro aktų organizavimas, ekonominių nusikaltėlių globa, strateginių projektų diversijos, penktosios kolonos išlaikymas ir nuolatinis propagandonistinis šikimas.

Man atrodo tai yra visiškai adekvatus Maskvos požiūris į Vilniaus politiką: mes (Vilnius) sakome, kad jie (Maskva) yra blogis, šūdas, fu ir kaka, su kuriuo niekam nevalia susidėti – jie (Maskva) sako – kaip pageidausite, mes ir su jumis nenorime turėti jokių santykių, ir pradėsime nuo jūsų nelaimingų furistų, bybis žino, ką pametusių mūsų teritorijoje ir nuo jūsų pienuko, nachui niekam čia pas mus nereikalingo…

Kalbant apie Rusija tokie ekonominio  spaudimo politikos viražai neturėtų nieko stebinti.  Tai įprasta ir ne kartą kitoms šalims  taikyta praktika. Kuri mažiausiai turėtų nustebinti  mūsų užsienio politikos formuotojus ir  Rusijos žinovus.  Negi tarp jų yra tokių, kurie iš dabartinės Rusijos valdžios tikėjosi kažko kitko?

Lukiškių aikštėje stovi didelis pastatas, grūste prigrūstas specialistų, kurie gauna neblogas algas būtent už tai, kad numatytų tokias grėsmes ir joms kilus būtų pasirengę „ant smūgio“ organizuoti priemones joms įveikti.

Pasitelkiant tam visas europines, tarpatlantines  bei tarptautines struktūras, draugus ir sąjungininkus bei panaudojant visu diplomatinius pajėgumus.

Ponui L.Linkevičiui atsirado puiki proga pademonstruoti  turimą kompetenciją, suformuojant, siūlant ir organizuojant atsakomuosius mūsų Vyriausybės veiksmus.

Iškart sakau, kad jeigu tame veiksmų  plane  bus numatytas iškilmingas  atsiprašymas  Rusijai su ritualiniais Lietuvos atgailos elementais  - tai aš tam nepritariu.  Bet gal šį kartą gerbiamam ministrui visgi pavyks susilaikyti nuo šio jo pamėgto ir neva „santykius perkraunančio“  simbolinio veiksmo.

Nepadėjo Lenkijos atveju, nepadės ir Rusijos.

Kitaip sakant, kortos yra Vyriausybės rankose ir tik ji savo organizacinėmis pastangomis  realiai gali perlaužti esamą situaciją ir atremti itin priešišką Lietuvai Rusijos Vyriausybės išpuolį.

Plačioji Lietuvos visuomenė ir socialinių tinklų dalyviai nelabai kuo gali prie to prisidėti. Pašūkalioti ir piktai parėkauti gali būti smagu, bet ir tiek.

Šiuo atveju  nei Rusijos, nei Lietuvos  visuomenė neturi perdėm didelės įtakos tiems dalykams.  Tai blogeriams – tokiems , kaip aš nelabai yra dėl ko ir burną aušinti, juolab, kad didžioji žiniasklaida eskaluoja šią temą dieną – naktį.

Kas nustebino – tai dalies žinomai antirusiškai nusiteikusių internautų reakcija į tokį priešišką Lietuvai Rusijos veiksmą.

Iš viešojoje erdvėje pasklidusių jų graudžių aimanų ir emocingų nuostabų galima pagalvoti, jog jie pasijuto itin apgauti ir nuvilti tokios Putinistano politikos. Tarsi jų akyse Rusija būtų buvusi didelė Lietuvos draugė ir sąjungininkė, visiškai netikėtai staiga smeigusi peilį į nugarą mūsų kylančio eksporto ekonomikai.

Kai tuo tarpu visiems, bent kiek besidomintiems pastarųjų dešimtmečių Rusijos politikos viražais, tas antilietuviškas veiksmas nesukėlė nei  menkiausios nuostabos.  To vertėjo  tikėtis,  derėjo laukti  ir privaloma buvo tam ruoštis.

Ne pirmas ir ne paskutinis  kartas, gerbiamieji.

Tuo tarpu situacija su antilietuvišku siužetu PBK laidoje yra kiek kitokia.

Atvirai sakant, ta reakcija, kurią matome ir iniciatyvos, skirtos apriboti ORT1 kanalo transliacijas Lietuvoje  yra ne visai tai, kas spręstų priešiškos antilietuviškos propagandos įtaką mūsų šalyje  iš esmės.

Na, apribosime ORT1 kanalą, o kitą kartą tokias laidas pradės transliuoti koks RTR ar NTV. Specialiai pasižiūrėjau savo televizoriuje – ten krūva rusiškų kanalų, dalis kurių yra tokio pat valdiško  tipo, kaip ir ORT1. Minėti RTR, NTV, dar kažkokie, tame tarpe  – Gusinskio neseniai parduotas rusams RTVi.

Ką darysime, kai tai nutiks? Vėl kelsime vėjus ir skandalus?  Laipiosime ant grėblio ir antrą ir trečią kartą?

Visgi užsienio TV kanalų transliacijos keliamas problemas reikėtų spręsti kažkaip esmingai ir nuodugniai. Ir nemanau, kad transliacijos uždraudimas palydovinės ir internetinės  TV laikais yra  galutinis sprendimas. Kiek mačiau, skandalingoji šmeižikiška laida jau yra You Tubėje ir ją jau intensyviai reklamuoja bei platina naivieji  internetų  rusofilai.

Anonimuso replika:

Pareklamuosime ir čia

Ko pasigendu – tai normalaus kontrpropagandinio atsako iš mūsų pusės. 

Kas trukdo mūsų TV žvaigždėms susukti  ir sniaukrojančiais balsais lietuviškai, angliškai bei rusiškai įgarsinti filmą ar dokumentinę laidą, kurioje būtų konkrečiai ir argumentuotai parodyta – kame ir kur yra MELAS rusų propagandoje sausio 13-osios šmeižto atveju?

Su rusų laidos citatomis ir rimtais, dokumentuotais ir ekspertiniais atsakymais?

Juk tie pigūs triukai su senobiniais šoviniais ir urban legendomis jau keli metai kartojami, kaip sulūžusio gramofono plokštelėje.  Bet net ir vakarykštėje Jakilaičio laidoje,  kurioje dalyvavo du gynybos ministrai, Oleka tik dejavo dėl melo ir kažką numykė,  kalbai užėjus apie tuos senovinius Mosino šovinius.

Anonimuso replika:

Numykė, nes Mosino šautuvų kulkos yra oficialiai užfiksuotos Lietuvos prokurvatūros marinuojamo tyrimo sudėtyje – žuvusiųjų skrodimų aprašuose…

Keistas dalykas – URM atranda krūvas laisvų lėšų Gėjų paradui  sponsoriuoti, bet keli metai nesusipranta užsakyti ir pafinansuoti kokybiško kontrpropagandinio filmo tokia rimta tema, kaip sausio 13-os šmeižtas?

Kai miniu „kokybišką kontrpropagandinį  filmą“ neturiu omenyje įprastinės praktikos už kelis šimtus tūkstančių nusisamdyti kokį draugelį iš „dvidešimtmečių genijų“ kohortos.  Su kuriuo lankomasi tolerantiškos orientacijos žmonėms skirtuose klubuose.

Turiu omenyje profesionaliai padarytą ir realiai  paveikų ne tik lietuviškai auditorijai  filmą/laidą, kurios peržiūros pasėkoje žiūrovas aiškiai suprastu – kaip yra apgaudinėjamas ir kas bei kokiais būdais  tai daro. Šiaip labdaros nepraktikuoju, bet  jei toks filmas/laida būtų kuriamas, sutikčiau nemokamai prisidėti  šiokiais tokiais patarimais. Nes kitu – tik nuogų draudimų   atveju rizikuojame užsirauti ant labai nepatogaus ir sunkiai įveikiamo internetų amžiuje argumento – „Aha, jie draudžia, nes bijo tiesos ir neturi ką atsakyti“.

Šiuo atveju mes tikrai turime KĄ ATSAKYTI tiems šmeižikams.

Bet kažkodėl nesakome. Bent jau valstybės ar kokio didžiojo TV kanalo  lygmeniu.

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/comments.php on line 3 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/comments.php on line 3 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/comments.php on line 3

Tavo nuomonė


Trackbacks

Dar naujienų

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/footer.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/footer.php on line 4 Warning: Illegal string offset 'id' in /home/netiesa/public_html/wp-content/themes/tribune/footer.php on line 4
%d bloggers like this: