Lietuva Švedijoje pralošė 1,5 mlrd. eurų ieškinį prieš “Gazprom” (aiškėja, jog Lietuva pastoviai perka rusiškas dujas, o GAZPROM 2016 m. buvo “Lietuvos dujų” akcijų paketo savininkas)

Autorius: Kristina Sulikienė Šaltinis: https://visuomenedotcom.wordpr... 2019-07-05 12:36:55, skaitė 1060, komentavo 2

Lietuva Švedijoje pralošė 1,5 mlrd. eurų ieškinį prieš “Gazprom” (aiškėja, jog Lietuva pastoviai perka rusiškas dujas, o GAZPROM 2016 m. buvo “Lietuvos dujų” akcijų paketo savininkas)

Nuotr. kol storulis LInas kovoja prieš Rusiją Ukrainoje, Rusija sėkmingai Lietuvai tiekia dujas, ir netgi valdo mūsų bendrovių akcijų paketus. Nesuvokiama tai girdint kontekstą, kad rusai puola ir tuoj užpuls, ir kad NATO valstybė nėra susijusi su Rusija jokiais strateginiaisi energetiniais sandoriais – kai GAZPROM buvo 2016 metais “Lietuvos dujų” bendrasavininkas….

Propagandinis Rusijos portalas Sputnik pranešė, jog Lietuva nieko nepešė prieš Gazpromą Švedijos teisme, Lietuvai nepavyko “patriotiškai” prisiteisti 1,5 mlrd. eurų, neaišku už ką.

Paaiškėjo iš šios bylos, jog Lietuva pastoviai perka rusiškas dujas, bet gyventojams meluoja apie kažkokią energetinę nepriklausomybę, kurią esą garantuoja Independence laivas, ar Romos popiežius su marsiečiais.

“2016 metais teismas nerado pažeidimų iš Rusijos bendrovės pusės, tačiau pripažino, kad buvo interesų konfliktas, nes “Gazprom” buvo ir dujų tiekėjas ir Lietuvos dujų skirstymo bendrovės “Lietuvos dujos”, kuri vėliau buvo reorganizuota, akcijų paketo savininkas.”

Taigi, Gazprom 2016 metais – kai Lietuva jau senokai padėjo Ukrainai kovoti prieš Rusiją, buvo “Lietuvos dujų” akcijų paketo savininkas.

Jau čia turbūt nebereikia daugiau komentarų.

Tiesa, RUSAI PUOLA.

Tiesa, Rusija buvo padavusi Lietuvą į Jungtinių Tautų teismą, dėl liepimo nešdintis iš Lietuvos dėl mūsų įstojimo į Europos sąjungą. Rusija, Gazpromas apskundė liepimą priverstinai parduoti akcijas, nurodė, jog tai prieštarauja įstatymams.

“Details of investment
Minority shareholding in a Lithuanian gas distribution company.
Summary of the dispute
Claims arising out of the alleged forced sale of Gazprom’s stake in Lietuvos Dujos, Lithuania’s gas distribution company, in the context of an EU-mandated gas market reform.”

Kaip manote, koks sprendimas? Jokio. 2015 metais byla buvo nutraukta šalių susitarimu. Ar mes ką nors žinojome? Ne.

Mums tik kas dieną plauna smegenis, kad mes negalima imti Baltarusijos elektros, negalime imti netgi Neries upės vandens, nes rusai puola. O Gazpromas – “Lietuvos dujų” bendrasavininkis. Čia yra skandalas. Bet tik Magnolija galėjo viską taip susukti.

Juk Rusai puola.