Lietuvos probacijos tarnyba ėmė “ieškoti” Fridmano- Mačio tik po to, kai jį galimai nudaigojo serbų mafija

Autorius: Kristina Sulikienė Šaltinis: https://visuomenedotcom.wordpr... 2019-09-19 12:30:00, skaitė 186, komentavo 0

Lietuvos probacijos tarnyba ėmė “ieškoti” Fridmano- Mačio tik po to, kai jį galimai nudaigojo serbų mafija

Nuotr. Darius Mačys – Fridmanas.

Stebuklų kraštas yra Lietuva. Jeigu nusikaltėlis neužkliūva probacijos tarnybai, ir, apsimetęs “išvykęs į komandiruotę darbo tikslais” į Ispaniją įstoja į tarptautinę nusikalstamą grupuotę, kuriai vėliau “nuneša” su kitu nusikaltėliu Ringaila (jo likimas nežinomas žinoma tik tiek, kad serbų mafija jam nukapojo pirštus ar netgi plaštaką, pragręžė galvą ir įstatė ragus, ir leisgyvį paleido, kartu pagrobtas Fridmanas – dingo)vos ne milijoną eurų, ir tada dar Probacijos tarnyba nereaguoja.

Pradėjo Vilniaus probacijos tarnybos skyrius reaguoti tik tada, kai Fridmano sesuo parašė pareiškimą į Ispanijos policiją apie dingusį brolį, ir, matyt, buvo paskelbta tarptautinė paieška, ieškomas dingęs žmogus.

Lietuvos probacijos tarnyba neturėdama nei garbės nei sąžinės padavė dingusį ar netgi nužudytą asmenį į teismą, ir prašė jį atvesdinti – visiškai nereaguodami į tai, jog Fridmano greičiausiai nebėra gyvųjų tarpe.

Kadangi Lietuvos teismai nagrinėja bylas su mirusiais asmenimis, teismas nustatė, jog nuteistasis vengia atvesdinimo, nepriima šaukimų (manytina, šaukimai buvo siunčiami babytei į kaimą kokiame nors Kėdainių rajone, o žmogaus paskutinė buvimo vieta yra Ispanija), todėl jo suėmimo klausimas bus svarstomas jam nedalyvaujant.

Kur tu dalyvausi po akistatos su serbų mafija. Jau Žemaitijos mafijozai garsėjo žiaurumu, o čia serbai.

Iš pozityviosios pusės norisi pagirti žiauriuosius serbus. Ringailos vargšė teisėsauga tiek Lietuvos, tiek tarptautinė nerado cielus 5 metus, po to, kai už
“čiorną stukalinimą” prieš Agurkinius, buvo paleistas beveik teismo salėje, ir su 2 mln. prisivogtų eurų, kurių dalį matyt “atsegė” geradariams” (arba netgi kokią pusę), išvyko banditauti į Ispaniją, susidėjo su narkotikų mafija, varė varkę juodai, tačiau Lietuvos policija visą tą laiką jo “ieškojo”.

Dabar nebeieško, kai jis nukapotais nagais, ir pragręžta galva, tačiau atsipeikėjo dėl kito “paieškomo asmens” – Fridmano, kuris yra nuteistas už gražuolės nužudymą, ir atrodo, visiškai neatlieka jam paskirtos 10 metų laisvės atėmimo bausmės. Pirma buvo paskelbta, jog jis pabėgo, o iš Probacijos tarnybos drebatto supratome, jog tai geraširdingoji Probacijos tarnyba paleido pasiganyti žmogžudį. Labai keistas sprendimas, su 10 metų “sroku” išleisti banditauti į Ispaniją. Aišku, ir teisėjai labai įdomūs, kurie tokį teikimą tenkino.

Be 10 metų gautų už nužudymą, jis yra gavęs dar už kažką, bendras vaizdas toks, jos jis turėjo sėdėti, ir dargi sustiprintame režime, kaip pavojingas nusikaltėlis. Ką pavojingas nusikaltėlis veikė laisvėje, nesuprato nė serbų mafija, todėl įvykdė teisingumą tokį, kaip jie suvokia – eliminavo tokį pavojingą asmenį iš visuomenės. O Probacijos teikimas Vilniaus miesto apylinkės teismui suimti Fridmaną yra mojavimoas šaukštais po pietų – jis yra dingęs, arba netgi nužudytas. Serbų mafija matyt išsiaiškino, jog jis pats yra žudikas, ir nužudęs moterį, o tikrose mafijose toks elgesys yra nesuvokiamas, ir baudžiamas mirtimi. Lietuvos gi teisėsauga nesugebėjo pasodinti žmogžudžio į kalėjimą daugelį metų,netgi buvo išteisinę, nurodė, jog atseit jis nužudant gražuolę iš viso nedalyvavo, kažkokios dvasios ją užmušė, bet jau ne Fridmanas – Mačys.

“Kaip anksčiau skelbta žiniasklaidoje, D.Fridmanas, anksčiau turėjęs pavardę Mačys, bene labiausiai pagarsėjo kriminalinėse antraštėse, kai 1996 m. gruodžio 31 d. apie 1–2 val. bute Šiauliuose savo draugei, “Nuostabiausių kojų” konkurso laimėtojai, tyčia sudavė ne mažiau kaip dvylika smūgių į galvos ir kaklo sritį, dėl to mergina mirė. Iš karto po šio nužudymo D.Fridmanas dingo iš Lietuvos ir slapstėsi 13 metų. Net kelių šalies teismų teisėjų nuomone, tai yra vienas iš patvirtinimų, kad jis slėpėsi nuo atsakomybės už nužudymą, kadangi išvyko niekam nepranešęs. Byla kelis kartus nagrinėta Lietuvos apeliaciniame teisme – 2012 m. liepą teismas atmetė prokuroro ir nukentėjusiųjų skundus, tačiau šią nutartį panaikino Lietuvos Aukščiausiasis teismas, ir byla vėl grįžo į Apeliacinį teismą, kur 2015 m. buvo paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis.

Nors D.Fridmanas kaltės nepripažino, Apeliacinis teismas nustatė, kad merginą nužudė būtent jis. Teisėjų kolegija tokią išvadą padarė išanalizavusi ir įvertinusi parodymus ir nusprendusi, kad surinkta pakankamai patikimų įrodymų iš skirtingų šaltinių, kurių visuma leidžia nustatyti merginos tyčinio nužudymo aplinkybes ir identifikuoti šią nusikalstamą veiką padariusį asmenį. 2016 m. sausį Aukščiausiasis Teismas paliko galioti nuosprendį D.Fridmanui dėl merginos nužudymo 1996-aisiais. Nuteistajam buvo skirta dešimties metų laisvės atėmimo bausmė. Kiek vėliau D.Fridmanas jau nuskambėjo ir narkotikų kontrabandos istorijoje, kai 2012-ųjų kovo 11-ąją pasieniečiai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu sulaikė iš Olandijos į Rusijos sostinę Maskvą tranzitu per Lietuvą gabentą milijoninės vertės hašišo krovinį. Patikrai sustabdyto vilkiko slaptavietėje aptikta apie 70 kg hašišo.”

Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/kriminalai/nusikaltimai/kruvinais-agurkiniu-isdaviko-pedsakais-ispanijoje-928373

IR ČIA PROBACIJOS TARNYBOS “KLIENTAS”, KURIS TURĖJO SĖDĖTI 3 KARTUS IKI GYVOS GALVOS PAGAL TAI, KĄ PADARĖ? O PROBACIJOS TARNYBA TIK VAKAR ATSIBUDO, KAD GAL REIKĖTŲ JĮ PRAŠYTI SUIMTI…

Kadangi D. Fridmanas dingo be žinios, ilgą laiką nesirodė Probacijos tarnyboje, šios darbuotojai kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, prašydami nuteistajam panaikinti teismo skirtą lygtinį paleidimą ir jį grąžinti atgal į pataisos namus. Čia D. Fridmanas turėtų kalėti 4 metus. „Po nuteistojo išvykimo iš šalies daugiau negauta jokių žinių apie jo buvimo vietą“, – sakė Probacijos tarnybos atstovė Kristina Druteikė.

Jos teigimu, į laisvę iš pataisos namų D. Fridmanas buvo paleistas praėjusių metų liepą – lygtinio paleidimo metu vyras gyveno Vilniuje, Žirmūnų mikrorajone, jis turėjo būti namuose nuo 22 iki 6 val., taip pat negalėjo be leidimo išvykti už miesto ribų. Vėliau sąlygos buvo sušvelnintos – D. Fridmanui nurodyta tik naktimis būti namuose ir dirbti. Jis įsidarbino padangų perdirbimo bendrovėje, bet vėliau darbo sutartį nutraukė ir išvyko iš Lietuvos.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/i-laisve-lygtinai-paleistas-garsus-nusikaltelis-paspruko-is-lietuvos-grazuoles-zudiko-iesko-jau-kaip-dingusio-be-zinios.d?id=82288269