Dalia Grybauskitė ėmė aktyviai kištis į šalies politikos įvykius – gal ir gerai?

Autorius: Kristina Sulikienė Šaltinis: https://visuomenedotcom.wordpr... 2019-10-02 15:46:00, skaitė 270, komentavo 2

Dalia Grybauskitė ėmė aktyviai kištis į šalies politikos įvykius – gal ir gerai?

Paskutinius savo kadencijos mėnesius Prezidentė statėsi namą, ir niekur nebesikišo. Tylėjo, ir kai STT ėmėsi “kaukių baliaus” – suiminėjo teisėjus. Tylėjo iki pat pabaigos, išėjo ori, ir dingo iki rudens, pažadėjusi sugrįžti.

Ir grįžo. Gal ne su trenksmu, bet su taikliais komentarais. Kaip kad šiandien -jog valdančiųjų spaudimas Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui yra “politinės menkystės fiesta”. Ar galima geriau išreikšti, apibūdinant ytą bakchanaliją, kuri vyksta kaip polka su ragučiais aplink profesorių V. Pranckietį?

Pripažinkime, Prezidentas Nausėda parodė, jog yra silpna asmenybė, žmonės tikėjosi ko kito iš jo, o ne buvusiosios kadencijos patarėjų kliedesių atkartojimo. Taip taip, čia ne Dalia sugalvojo įsileisti tankus, ir sukelti Ukrainoje karą, tiesiog valstybę užvaldęs “komitetas” jai nepaliko kitos išeities. Bet kad tas “komitetas” toliau sėdi ten pat, ir lygiai taip pat marionetizuos naująjį šalies vadovą, niekas nesapnavo jokiame sapne.

Kad nacistų kankinio sūnus pasisakys už nacių garbinimą – taip pat nesitikėjo dori, nuo miškinių banditizmų ar nacių nukentėję piliečiai ar jų ainiai, kurie balsavo būtent sužinoję istoriją, jog prezidento tėvas – Štuthofo kalinys.

“Lryte” šmėkštelėjo “interviu su teisėju”, jog sprendimus bylose rašo STT ir Prezidentės patarėjai, bet prisiminus, kaip tokie interviu sukuriami (kartą lrytas padarė “interviu su teisėju”, o teisėjas pasirodė yra iš advokatų ir prokurorų išvarta D. G…. – kol kas tikėti sunku, nors žinomi konkretūs atvejai, kaip Dalia su savo dvaru kišdavosi į konkrečias bylas…

Valstybėje kuriama miglos atmosfera, o į mūsų teritoriją įvažiuoja dar daugiau tankų. Dar labiau nevaldo situacijos naujasis Prezidentas, kažkieno lieptas į patarėjus pasiėmęs generolą majorą Žuką, kurio 2015 metais rusai nepuolė, o po metų ėmė pulti, bet tada atsirado auksiniai šaukštai, ir jis pratylėjo iki pat kadencijos pabaigos. Tyla – gera byla, tačiau tik mirę žuvys plaukia pasroviui.

***
Skaitytojų nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone.