Algimantas Rusteika. Visko paaiškintojai

Autorius: Algimantas Rusteika Šaltinis: https://www.facebook.com/algim... 2019-10-28 19:16:00, skaitė 265, komentavo 3

Algimantas Rusteika. Visko paaiškintojai

Štai ir jie - tie, kuriems viskas aišku. Veidai švyti ir laimingi, nors kartais labai susiraukę dėl to, kad kitiems tas neaišku, bet vėl nušvinta, kai tik gali pradėti paskaitą apie viską, kurioje atsakys į bet kokį klausimą. Kuo mažiau išmano - tuo daugiau manosi išmanantys ir mažiau pakenčia bent kiek žinančius ar šiaip pavojingus kitokius, nors patys už savo kitoniškumą paaukotų visą pasaulį, išskyrus save ir savo masinį kitoniškumą.

Jų balsai įmantriai kniaukia, jie amžinai pozityvūs, nors negatyviai suradikalėja, sutikę kitokį ar tokį pat viską paaiškinantį, nes bijo konkurencijos labiau už maksimas, todėl gyvajam gyvenime šviesiuoju paros metu dažniausiai slapstosi arba laikosi būriais. Sutemus medžioja internetuose ir kilus pavojui tik meta iš draugų, tik blokuoja, o jeigu patys aptikę pas dar likusius kitokius atbėga - tai labai loja ir kanda.

Pokalbyje ironiškai šypsosi geraširdiška, giedria debilo šypsena, užverčia akis - užuojauta nežinantiems išminties - ir visaip nuobodžiauja, laukdami progos parodyt ką gali. Tada byloja mums kantriai, labdaringu, pranašumo pilnu balsu, gailėdamiesi - kaip su ligoniais ar vaikais - ir atsiskleidžia tikrojo žinojimo slėpiniai.

Viską žinantieji būna kelių porūšių. Pirmasis - kalbėjimo mašinos. Tai labai mieli ir paprastai itin panašūs į gyvuosius mechanizmai, galintys kalbėti valandų valandas apie bet ką. Viduje turi 200 žodžių generatorių, aušintuvą, poros megabaitų atminties bloką ir mygtuką.

Tereikia kaip banke pasirinkti temą ir paspausti, nors kartais įsijungia patys automatiškai, davikliams aptikus aplinkoje klausytojų. Blykst vyzdžiai, truputį pauzę, kol pasikrauna (naujesni modeliai greitesni ir su anglosaksų akcentu), trakšteli, išsižioja ir viskas - girdi tik save ir į aplinką nereaguoja, kol išjungi, nors tai kartais pavojinga.

Kitas porūšis dar įdomesnis - neturi kalbėjimo procesoriaus, todėl užsiima prieštaravimais. Sakai ką nors ir matai, kad tavęs tiesiog nėra, esi miręs - tavęs nemato, negirdi, net nesiklauso,o smegenyse taip ir sukasi operacinės sistemos ratukai.

Jam visiškai neįdomu, ką sakai, viduje spirga norėdamas neišgirsti ir sukurti prieštaravimus, ir kuo daugiau.Tai kūrybinė asmenybė, kuri viską išmano ir neišmanėlį negyvai užmėtys klausimėliais ne į temą, ironija ir replikomis, o tada atsisveikins, nes jam jau reikia bėgti.

Dar viską paaiškinantys yra tokie, kurie specializuojasi viską išmanyti ne apie viską, o tik apie kai ką. Apie astralinį gyvenimą ar skiepus, mažumų teises ir savo šalies atsilikimą, riebalų žalą ir modernųjį meną, klimato atšilimą ir ypač apie tai, kas negražu, kenksminga ir nešiuolaikiška. Iš išvaizdos atrodo normaliai ir susilieja su aplinka, tačiau palietus visko išmanymą staiga pašiaušia keterą ir puola netikėtai.

Visi modeliai turi tam tikras mažas antenėles, veikiančias telepatijos principu ir skleidžia primityvumo bangas, pagal kurias vieni kitus atpažįsta. Skeneris savas-svetimas suveikia žaibiškai ir be klaidų, sužimba solidarumo arba agresijos LEDAI. Būna vieniši visko paaiškintojai, kurie puola visada ir nuosaikieji slapukai, kurie prisitaiko ir pranašiai tyli, kol nesurinks daugumos.

Paprastieji visko paaiškintojai telkiasi vakarais internetuose. Aukštesnieji pagal hierarchiją juos niekina, tačiau panaudoja kaip terpę ir NVO pavidalais veisiasi prie pinigų šaltinių, maskuodamiesi sektų ir masonų principu. Pas visus viską paaiškinančius diskusijų nebūna, ten visi viską išmano, todėl keičiamasi naujausia informacija ir paaiškinimų būdais apie viską, apie ką viską išmano.

Čia dalinamasi nugalėtųjų mėsos kąsneliais ir kovų atsiminimais, žmonijai vadovauja autoritetai, kuriems niekas neprieštarauja ir artimajam ratui priklausyti yra garbė. Nuo išorės ginasi solidariai, akimirksniu nustato priešus ir puola arba slepiasi pagal jėgų santykį. Vidaus išdavikus kolektyviškai suėda arba atstumia. Viską išmanantys yra patys laimingiausi, nes viską pasaulyje kiekvienam gali paaiškinti.

Vargšai, kurie nors truputį išmano, paaiškintojų zonoje suvokia savo ribotumą, tylūs ir išsigandę, tačiau vis tiek demaskuojami, guldomi prie tupyklos ir viešai paskandinami patyčiose. Galinga beprotystės trauka ir nesąmonių instaliacijos kas vakarą praūžia ekranais, šienaudamos gyvybę ir abejojančius. Išlikę užsitraukia užuolaidas.