Farmacijos magnato kišeninis durnalistas Vilius Petkauskas ir vėl viešai apsidergė. PETUCHAUSKAI, baik meluoti!

Autorius: LDiena.lt Šaltinis: https://www.youtube.com/watch?... 2020-05-08 15:05:00, skaitė 705, komentavo 5

Farmacijos magnato kišeninis durnalistas Vilius Petkauskas ir vėl viešai apsidergė. PETUCHAUSKAI, baik meluoti!

Etatinis melagis ir melagienų gamintojas - estų farmacijos oligarchui priklausančių "15min.lt" durnalistas Vitalijus Petuchauskas-Petkauskas ira vėl pasigaidino. Šįkart jis apmelavo ir apšmeižė visuomenininką ir Liaudies Žiniasklaidos atstovą Kazimierą Juraitį, neva pastarasis "grąsino" Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai.

Kaip į eilinį durnalisto Petuchausko išpuolį sureagavo Kazimiero Juraičio kolegos - galite pasižiūrėti PressJazz.tv parengtame vaizdo įraše:

https://youtu.be/-rz9qL_yoJY

O ką pritriedė skandinaviškų "15min.lt" skaitytojams durnalistas Petuchaukas - prašau, skaitykite patys, jo sukurptoje melagienoje:

K.Juraitis A.Verygai žada žmonių kerštą: „Kas tave saugos?“

Publikuota 7538 gegužės 8-ą 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/k-juraitis-a-verygai-zada-zmoniu-kersta-kas-tave-saugos-56-1314570


Pastarosiomis dienomis K.Juraičio dėmesys A.Verygai – itin išaugęs

Feisbuke skelbiamas vaizdo įrašas, kuriame teigiama, kad karantinas Lietuvoje pratęsiamas dėl asmeninių sveikatos apsaugos ministro motyvų. Įrodymų įrašo autorius pašykšti bei grasina ministrui žmonių susidorojimu.

Socialiniame tinkle skelbiamas Kazimiero Juraičio vaizdo įrašas pavadinimu „Šilta vietelė Verygai jau paruošta“. Per mažiau nei parą nuo įrašo paskelbimo juo feisbuke pasidalinta daugiau nei 500 kartų.

15min nuotr./Ištrauka iš vaizdo įrašo
15min nuotr./Ištrauka iš vaizdo įrašo

Įraše K.Juraitis aiškina, kad „masinis naikinimas“ arba karantino pratęsimas iki gegužės galo bei siekis greičiau sukurti vakciną – A.Verygos tarnavimo „ponams iš užsienio“ dalis.

 Žinoma, Petkauskas nebūtų Petuchauskas, jeigu savo kvailinamiems skaitytojams pateiktų nuorodą į jo neva "demaskuojamą" informaciją. Todėl jūsų patogumui - štai tas Kazimiero Juraičio vaizdo įrašas, kuris taip suneramino farmamafijos čiulpikus ir valdžiagyvių klapčiukus:

https://youtu.be/qdBt5OvdE_Q

Tariamos tarnystės įrodymu pateikiama ištrauka iš gegužės 4 d. organizuoto renginio, kurio metu dešimčių pasaulio valstybių atstovai įsipareigojo prisidėti prie Pasaulio parengties stebėsenos valdybos (ang. Global Preparedness Monitoring Board, GPMB) finansavimo.

„Angliškai pliurpia. Ne jums gi kalba. Atsiskaitinėja. Jam pažadėta vietelė už mūsų sunaikinimą ir plano darymą“, – vertinimą pateikia K.Juraitis.

15min nuotr./„Įrodymai“ K.Juraičio vaizdo įraše
15min nuotr./„Įrodymai“ K.Juraičio vaizdo įraše

GPMB, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Pasaulio banko 2018 m. suformuota institucija, teikianti rekomendacijas kovoje su globaliomis pasaulinėmis krizėmis. GPMB įkurta atsižvelgus į tarptautinės koordinacijos, mokslinių tyrimų ir žmogiškųjų išteklių trūkumą, išryškėjusį 2014–2016 m. Ebolos protrūkio metu.

Dėl COVID-19 pandemijos GPMB siekia surinkti papildomus 7,5 mlrd. eurų, kurie būtų skirti koordinuojant veiksmus ieškant vakcinos nuo naujojo koronaviruso.

Pasisakyme A.Veryga teigė, kad Lietuvos mokslininkai prisidės prie iniciatyvos kuriant vakciną. Beveik tris valandas trukusiame renginyje paramą išreiškė ir didžiųjų Europos ir pasaulio valstybių atstovai.

15min nuotr./Mitai apie COVID-19 sklaidą
15min nuotr./Mitai apie COVID-19 sklaidą

Remiantis K.Juraičio logika, „šiltos vietelės“ ieško ne tik A.Veryga, bet Emmanuelis Macronas, Shinzo Abe ar Borisas Johnsonas. Vienintelis K.Juraičio teorijos įrodymas – greta kitų valstybių lyderių pateikta A.Verygos nuotrauka.

Grasinimai susidorojimu

Vaizdo įrašas tęsiamas nepasitenkinimu dėl iki gegužės pabaigos pratęsiamo karantino, aiškinant, kad dėl tokių veiksmų Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovui gresia pavojus.

„Tu kur gyvensi, užsieny ar Lietuvoj? Taigi jei Lietuvoj, gi su pagaliais tave medžios“, – teigia įrašo autorius bei tęsia vėl niekuo nepagrįstais teiginiais, neva galimą antrą viruso bangą sukels A.Veryga.

„Įstatymai veiks ne šitie. Kai išnaikins tą, kur tu nori vat tą, kur jau šauki, kad bus antra, trečia banga, kuriai ruošiesi ir sukelsi, taigi už ją keršys tau žmonės. Kas gi tave saugos, durniau tu?“, – skelbia K.Juraitis.

Tiesa, K.Juraitis nė karto nepaminėjo, kad, nors karantinas Lietuvoje – pratęsiamas, jo sąlygos yra švelninamos. Motyvas, neva Lietuva yra vienintelė šalis, pratęsianti karantiną, socialiniuose tinkluose sulaukia nemažai dėmesio, nors oficialūs duomenys iš kitų valstybių rodo priešingai.

Kelia nerimą

Lietuvos kariuomenės atstovas SAM Ekstremalių situacijų operacijų centre, kuruojantis dezinformacijos valdymo klausimus, vyr. leitenantas Mažvydas Kunevičius spaudos konferencijos metu trečiadienį teigė, kad klaidinančios informacijos apie koronavirusą kiekis kelia nerimą.

Nuo vasario pradžios Lietuvoje užfiksuoti 1036 klaidinančios informacijos atvejai, kuriais daugiausia buvo siekiama diskredituoti Lietuvoje priimamus sprendimus kovoje su koronavirusu.

Klaidinga informacija dažniausiai skelbta lietuvių, rusų ir anglų kalbomis. Dažniausiai skatinta nesilaikyti Lietuvoje priimtų karantino reikalavimų, nedėvėti kaukių, protestuoti prieš priimtas karantino sąlygas, neva tai pažeidžia žmogaus teises.

„Skatinama priešintis esamai ir būsimai vakcinacijai, nors vakcina nuo koronaviruso nėra sukurta. Šiame kontekste ypač suaktyvėjo antivakcinacinis judėjimas. Ir būtent dabar jis yra vienas aktyviausių“, – sakė M.Kunevičius.

Pasak kariuomenės atstovo, itin aktyviai siekta įrodyti, kad COVID-19 pandemijos nėra, ligoninės tuščios, o informacija apie ligonius neva yra klastojama. Panašaus pobūdžio informacija buvo skelbiama K.Juraičio „Youtube“ kanale.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programa, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

---
Petuchausko melagienos pabaiga