JAV kongresmeno Kriso Smito pranešimas spaudai dėl teisėjos Neringos Venckienės bylos

Autorius: Karolis Venckus Šaltinis: http://ldiena.lt... 2020-05-26 14:54:00, skaitė 381, komentavo 4

JAV kongresmeno Kriso Smito pranešimas spaudai dėl teisėjos Neringos Venckienės bylos

Pareiškimas dėl Lietuvos teisėjos Neringos Venckienės teismo

Vašingtonas, Gegužės 25 d. 2020 m. | Paruošta Jeffo Sagnip (202-225-3765)

Originalus dokumentas (anglų kalba): https://chrissmith.house.gov/news/documentsingle.aspx?DocumentID=407772

Kongresmenas Krisas Smitas, JAV Atstovų Rūmų Tomo Lantos Žmogaus Teisių komiteto vice-pirmininkas ir Užsienio Reikalų komiteto vyresnysis narys padarė šį pareiškimą dėl šiandien Lietuvoje prasidėjusio buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės teismo proceso.

“Kreipiuosi į Lietuvos vyriausybę ragindamas nutraukti teisėjos Neringos Venckienės, kuri savo šalyje atskleidė korupcijos ir prekybos žmonėmis tinklą, baudžiamąjį persekiojimą. Teisėja Venckienė yra teisiama dėl sufabrikuotų kaltinimų, ji kaltinama pasipriešinimu policijai, nors ištikrųjų smurtas buvo panaudotas prieš ją, jei bandant apsaugoti savo dukterėčią”.

“Šis procesas yra visiškai neteisėtas, ir vyksta, kaip aš buvau informuotas, pasibaigus senaties terminui - ir kuomet Lietuvos ir pasaulio žvilgnis yra sukoncentruoti į COVID-19 krizę. Deja, teisėja Venckienė buvo išduota į Lietuvą prieš jos numatytą prieglobsčio svarstymo posėdį Jungtinėse Valstijose’.

“1991 metais, Sovietų Sąjungos nykimo dienomis, aš stovėjau petis į petį su Aukščiausios Tarybos pirmininku Vytautu Landsbergiu ir Lietuvos žmonėmis prie Lietuvos Parlamento Vilniuje, nes teisingumas to reikalavo. Aš skatinu Lietuvos Vyriausybę nutraukti teisėjos Venckienės baudžiamąjį persekiojimą ir raginu Panevėžio Apygardos Teismą ją išlaisvinti”.

Paspauskite čia, kad perskaityti H.R. 1107 įstatymo projekto tekstą dėl teisėjos Neringos Venckienės, pateiktą kongresmeno Smito, skirto jos prieglobsčio bylos nagrinėjimui, ir išdėstančio pagrindinius su jos dukterėčios pardavinėjimu susijusios bylos faktus.

Perskaityti liudijimus ar peržiūrėti kongreso posėdžio vaizdo įrašą Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Komisijoje pavadintu “Politiškai Motyvuotas (Ne)Teisingumas” paspauskite ant nuorodos.