Paralelinės Visatos naujienos: Lietuva teikia humanitarinę pagalbą Baltarusijai, tačiau akcentuoja jos įsipareigojimus dėl atominės saugumo

Autorius: URM Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/lietuv... 2020-06-05 07:03:00, skaitė 348, komentavo 1

Paralelinės Visatos naujienos: Lietuva teikia humanitarinę pagalbą Baltarusijai, tačiau akcentuoja jos įsipareigojimus dėl atominės  saugumo

L. Linkevičius. Nuotr. urm.lt

Birželio 4 dieną Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius telefoninio pokalbio metu pasveikino Baltarusijos užsienio reikalų ministrą Vladimirą Makėjų tęsiant darbą naujai suformuotoje Baltarusijos Vyriausybėje.

„Informavau ministrą apie Lietuvos Vyriausybės priimtą sprendimą suteikti humanitarinę paramą Baltarusijai kovojant su pandemija bei dar kartą paraginau įgyvendinti Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas“, - pasakė L. Linkevičius.

Ministras taip pat paragino tęsti dialogą politiniais ir ekonominiais klausimais ir akcentavo Baltarusijos įsipareigojimus dėl Baltarusijos atominės elektrinės saugumo.

„Priminiau politinius susitarimus dėl statomos atominės elektrinės Astrave ir Baltarusijos pažadą Europos Komisijai įgyvendinti tarptautinių ekspertų rekomendacijas iki elektrinės darbo pradžios“, - pabrėžė L. Linkevičius.

Ministras paragino tęsti dialogą su Europos Sąjungos (ES) Branduolinės saugos reguliuotojų grupe ir operatyviau reaguoti į balandžio mėnesį Europos Komisijos Energetikos direktorato pateiktus siūlymus Baltarusijai dėl streso testų rekomendacijų įgyvendinimo.

Anot L. Linkevičiaus, Lietuvos interesas – nepriklausoma ir demokratinė Baltarusija.

„Lietuva ir toliau prisidės prie energetinių resursų importo į šią šalį diversifikavimo. Laukiama į Klaipėdos uostą atvykstančio JAV tanklaivio, atgabensiančio naftos produktų siuntą skirtą būtent Baltarusijai“, - skelbiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime visuomenei „Su Baltarusijos užsienio reikalų ministru aptarti Astravo atominės elektrinės ir COVID-19 klausimai“.

L. Linkevičius išreiškė viltį, kad artėjantys Baltarusijos prezidento rinkimai vyks laikantis tarptautinių standartų, kad bus sudarytos lygios galimybės visiems kandidatams, taip pat ir pilietinės visuomenės saviraiškai, bei atkreipė dėmesį į ES šalių, JAV ir Jungtinės Karalystės priimtą pareiškimą šiuo klausimu.

Šaltinis: urm.lt