Veidai tie patys, kaukės kitos. Lietuvos politinis gyvenimas juda savo linkme

Autorius: Domantas Klyva Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni... 2020-06-20 16:57:00, skaitė 311, komentavo 1

Veidai tie patys, kaukės kitos. Lietuvos politinis gyvenimas juda savo linkme

Karantinas baigėsi. Kaukes galima nusiimti. Ne visi nusiims. Kai kurie niekada nenusiėmė. Kiti eilinį kartą kaukes pakeis. Politines kaukes. Rinkimai niekada nesibaigia. Nepriklausomai ar pandemija, ar karantinas. Ar taika ir ramybė. Politinio gyvenimo klasika

Prasidėjus Seimo rinkimų kampanijai, didžiosios partijos negaili pinigų mokamai reklamai Facebook. Žiniasklaida skelbia, kad brangiausiai už vieną reklamą moka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, o daugiausia lėšų skiria Darbo partijos "veidas" Viktoras Uspaskichas.

Yra net paskaičiuota kiek kuri partija skelbė reklamuojamų įrašų ir kiek socialiniam tinklui Facebook už tai buvo sumokėta. Dažniausiai už reklamą mokama iš rinkiminių sąskaitų.

Facebook labiausiai išsiskiria Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) bei Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Šios partijos lėšas leido kalbėdamos viena apie kitą. Ir kalbėdamos, žinoma, ne iš gerosios pusės. Daugiau nei pusė "valstiečių" įrašų skirta blogiems Gabrieliui Landsbergiui, Andriui Kubiliui bei aiškinimui, kad apskritai konservatoriai yra blogis.

Peržvelgus konservatorių siunčiamas žinutes į socialinį tinklą, pamatysime politinių oponentų menkinimą ir žeminimą. Šios dvi partijos žemindamos vieną kitą apibrėžia save ir tokių būdu parodo savo veidus rinkėjams. Už partijos pinigus. Šie partijų veidai ne visiems yra simpatiški.

Todėl partijų nariai savo veidus stengiasi Facebook demonstruoti savarankiškai ir savo sąskaita.

Seimo narys, konservatorius Arvydas Anušauskas pasinaudojo profesionalių fotografų paslaugomis ir savo Facebook laiko juostą papuošė savimi. Nes birželio 28 dieną vyks partijos kandidatų į Seimą sąrašo vidinis reitingavimas, kuriame kiekvienas TS-LKD narys galės pažymėti penkiolika žmonių iš 239.

Arvydas Anušauskas instruktuoja: "Mano Nr.132 galima bus įrašyti - tada žinosiu, kad kažką visų vertinamo per šiuos kelis metus nuveikiau. Visą neabėcėlinį (prasideda nuo M raidės) kandidatų sąrašą galite rasti čia". Ir kandidatas į kandidatus tapti deputatu savo žinutėje atkreipia dėmesį, kad tai "nuosava politinė reklama. Be pinigų, iš idėjos". Reikia manyti Vyriausioji rinkimų komisiją apskaičiuos ir tai.

Anušauskas instruktuoja kaip balsuoti už Anušauską
Anušauskas instruktuoja kaip balsuoti už Anušauską

Seimo narys, konservatorius Andrius Navickas į profesionalius fotografus nesikreipė. Ponas Navickas kreipėsi į profesionalius dailininkus. Jų kūrinį su savimi kartu su raginimu balsuoti už poną Navicką patalpino į savo Facebook.

Andrius Navickas pataria: "PAPRASČIAU NEBŪNA- jei esi TS-LKD narys ir Tau ne vis vien; jei nenori suklysti; jei nori skaityti plačias ataskaitas apie politinę situaciją ir darbą Seime, tai birželio 28 dieną reitinguok išmintingai ir dar bičiuliams patark. Pradėk nuo nr. 21".

Navickas pataria balsuoti už Navicką
Navickas pataria balsuoti už Navicką

Kitas ponas Navickas, t.y. Kęstutis Navickas anksčiau buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, buvo Aplinkos ministru. Buvo. Dabar ponas Kęstutis Navickas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) narys ir yra TS-LKD kandidatų 2020 metų Seimo rinkimų reitingavimo sąraše 22-as.

Ponas Kęstutis Navickas nesikreipė nei į profesionalius fotografus, nei į profesionalius dailininkus. Ponas

Navickas savo Facebook pasipuošė inkilu. Ponas aplinkosaugininkas turėtų žinoti, kad konservatorių simbolis kregždė inkiluose negyvena, kregždės suka sau lizdus. Ponas Navickas neseniai paliko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lizdą, todėl dar nespėjo pilnai susitapatinti su TS-LKD. Jam tai pirmas kartas.

Kregždės negyvena inkiluose
Kregždės negyvena inkiluose

Pirmas kartas bus ir Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui. Pirminikas taip pat paliko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lizdą. Jau seniau. Dabar, artėjant Seimo rinkimams gauna daug pasiūlymų. Pats taip sako. Žiniasklaidai pranešė, kad gavęs pasiūlymą į Seimo rinkimus eiti su Liberalų sąjūdžiu. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis tikina, kad pasiūlymą svarsto ir pabrėžia gerbiąs asmenybes, prisidėjusias prie šios partijos ištakų. "Liberalizmas yra arti visų širdies, nes tų idėjų — laisvė, brolybė, lygybė — turbūt visi nori", — samprotavo buvęs "valstietis" Pranckietis.

Kol Seimo Pirmininkas samprotavo apie liberalizmą ir savo pasirinkimą, buvusio bendražygio pasirinkimą savo Facebook`o laiko juostoje pakomentavo "valstietė", Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Agnė Širinskienė: "Pranckietis, ilgai svarstęs, kur jungtis, ar prie liberalų, ar prie krikščionių, pagaliau turi galimybę grįžti namo, prie liberalių vertybių, į savo šeimą po MG Baltic sparnu, - į teisiamą Liberalų sąjūdį". Prie šio komentaro pridėjo ir iliustraciją. Ponia Širinskienė užmynė mįslę: ar ponas Pranckietis tapęs liberalu bus už ar prieš Stambulo konvenciją?

Pranckietis ne
Pranckietis ne "valstietis", Pranckietis beveik liberalas

Į ponios Širinskienės publikuotą nuotrauką-koliažą atkreipė dėmesį žurnalistė Rita Miliūtė. Taip pat pakomentavo.

Rita Miliūtė: "Kaip ponia Š. du su LVŽS sąrašu į Seimą atėjusius narius nuotraukoje nugenėjo, su nepatogia prisiminti deklaracija palikdama tiktai liberalėjantį Pranckietį".

Liko tik Pranckietis ir Stambulo konvencija
Liko tik Pranckietis ir Stambulo konvencija

Kokie bebūtų veidai ir kaukės, deklaracijos ir dekoracijos, paskutinį žodį tars rinkėjai spalio mėnesį.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.