Ričardas Savukynas. Apie vieną iš daugiausiai gėrio padariusių žmonių planetoje, apie George Soros

Autorius: Ričardas Savukynas Šaltinis: https://www.facebook.com/rabin... 2020-06-22 12:24:00, skaitė 1386, komentavo 31

Ričardas Savukynas. Apie vieną iš daugiausiai gėrio padariusių žmonių planetoje, apie George Soros

Apie vieną iš daugiausiai gėrio padariusių žmonių planetoje, apie George Soros, pas mus žiniasklaida nelabai ką rašė porą dešimtmečių. Na, jei neskaitysim tam tikrų šūdlaikraščių purvų, kurie buvo pilami, banaliai verčiant į lietuvių kalbą visokius Rusijoje prikurtus kliedesius.

Kažkaip atrodė, kad tos nesąmonės negali nieko įtikinti, nes pernelyg absurdiškos, per prastos netgi šūdiniausiems laikraščiams. Taigi, daugelis tiesiog ignoravo.

Deja, per ilgą laiką tie kliedesiai įsitvrtino tiek, kad kaip matau iš savo postų komentarų, nemažai žmonių tiesiog banaliai nuoširdžiai tiki, kad tie kliedesiai yra tiesa. Pvz., tiki tuo, kad 11 ar 14 metų George Soros vadovavo žydų turto grobimams ir žydų išsiuntimams į konclagerius.

Kadaise, kai kažkas iš šūdiniausių laikraščių spausdino absurdiškas sąmokslo teorijas, man pačiam atrodė, kad tai tiesiog kliedesiai, kurie yra tokie durni, kad jų niekas nei neskaitys.

Vienas toksai laikraštis jau buvo pagarsėjęs tuo, kad grasindavo kokiems papuola verslams, siūlydamas rinktis: arba perki reklamą, arba gausi neįtikėtinau šlykščių išgalvotų straipsnių seriją. Purvų pylimas buvo tapęs to laikraščio bizniu. Gerai, kad jis galų gale prarado savo skaitytojus.

Tie, kas bent kažkiek, bent minimaliai buvo susidūrę su Atviros Lietuvos Fondo (ALF) veikla, tiesiog žinojo, kad visokios sąmokslo teorijos apie George Soros ir ALF yra neįmanomi kliedesiai. Kad Internetą Lietuvoje paskleidęs, knygas spausdinęs ir teatrus finansavęs fondas - tai kažkoks blogis? Tai tiesiog nesąmonė.

Beje, jo, čia gi toksai niuansas - ALF tapo didžiausiu Interneto skleidėju, davęs daugybei studentų galimybę tikrintis el. paštą ir naudotis internetu dar tais laikais, kai apie tą niekas nežinojo. Tai tapo nepaprastai galingu postūmiu vėlesniam komercinio Interneto ryšio plitimui, o paskui ir visam likusiam telekomunikacijų bizniui. Lietuva ne šiaip sau yra viena iš pasaulinių Interneto ir telefonijos ryšio lyderių. George Soros prie to prisidėjo tiek smarkiai, kad vargu ar įmanoma jo įtaką čia pervertinti.

Ir žinote, jis prisidėjo prie Interneto plėtros Lietuvoje ne dėl to, kad būtų siekęs tame biznio. Tai buvo tiesiog demokratizavimo ir laisvės dalykai. Internetas buvo tiesiog kaip laisvės gabaliukas. O bizniu jis tapo kitoms kompanijoms, kurios ir pabaigė darbą.

Tie, kas žinojo tiesą apie George Soros ir Atviros Lietuvos Fondą, galvojo, kad šūdai nelips ir kad tie kliedesiai apie Sorosą tokie absurdiški, kad niekas jais negali patikėti. Paaiškėjo visgi, kad ne. Ilgai pilamas purvas įtikino nemažą dalį silpnesnio proto žmonių. Gerus keletą procentų didžiausių Lietuvos idiotų.

Dar toksai Joseph Goebbels aiškino, kad labai daug kartų kartojamas melas įtikina žmones tiek, kad tie nustoja tuo melu abejoti, jiems tai pasidaro tiesa.

Aš suprantu, kad kai kurie iš čia esančių komentatorių yra tokie, kad jei jiems kažkas kelis metus kartotų, jog šūdas yra pyragaitis, tai jie imtų valgyti šūdą ir dar kitiems girtųsi, kad tai skanu.

Labai gera gavosi iliustracija tam, kaip veikia Goebbelso teiginys apie daugybę kartų kartojamą melą - tie tuntai bepročių sąmokslo teoretikų, kurie pradėjo eiti pas mane į komentarus, postindami krūvomis visokius feikus apie tai, kaip Soros žadėjo sunaikinti Ameriką, kaip jis naikino žydus, kaip jis dar kažką ten darė. Visiškos šakės. Jie realiai patikėjo TOKIO lygio kliedesiais.


Iliustracijoje - šiaip pavyzdys, kaip realiai veikia sąmokslo teoretikų mąstymas. Dėjo jie ant tos logikos, nes yra per durni

Čia yra labai geras pavyzdys mums visiems, kaip veikia propaganda: kai mes ją toleruojame, nes galvojame, kad jau tokiais kliedesiais niekas nepatikės, ji tiesiog kapsi, kapsi, kol sunkiau mąstančių žmonių galvose pavirsta į kažkokią savaime aiškią teisybę, kuria tie žmonės tiki taip, lyg tai būtų tiesiog elementarus, akivaizdus faktas. Ir nesvarbu, kad tai yra kliedesiai - jie tais kliedesiais nuoširdžiai tiki ir viskas.

Vienintelis būdas kovoti su aktyvia propaganda - tai aktyviai skleisti tiesą.

Propaganda savo esme yra realybės iškraipymas, kitaip tariant - tiesiog melas. Melas anksčiau ar vėliau žlunga, nes jis būna klaidingas, prastas, netinkamas ir šiaip nerealistinis. Tiesiog melas. Bet labiausiai melui išnykti padeda tiesos sakymas.

Kai mes skleidžiame tiesą - pasaulis darosi geresnis, melo darosi mažiau ir viskas darosi geriau.

Mes ilgai ilgai nekalbėjome apie George Soros. Paaiškėjo, kad reikėjo kalbėti, dalintis informacija. Daugiau tą darykime.