Baltarusiams Lietuva turėtų tapti tokia pat Svajonių šalimi, kaip tapo ukrainiečiams

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/balta... 2020-09-17 12:46:00, skaitė 438, komentavo 5

Baltarusiams Lietuva turėtų tapti tokia pat Svajonių šalimi, kaip tapo ukrainiečiams

Lietuvos diplimatijos vadovas Linas Linkevičius (dešinėje).

Kaip žinoma, Lietuva yra sudariusi visas sąlygas, kad mūsų šalyje kuo geriau jaustųsi dešimtys tūkstančių atvykėlių iš Ukrainos – jie Lietuvą vadina Svajonių šalimi.

sva-01.jpg

Lygiai tokia pat Svajonių šalimi mūsų kraštas nuo dabar turėtų tapti ir baltarusiams.

Nuo rugsėjo 21 dienos Lietuva laikinai supaprastins vizų išdavimo tvarką Baltarusijos piliečiams, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

„Įsigalioję pakeitimai reikšmingai supaprastins procedūras persikeliantiems darbuotojams ir jų šeimos nariams. Tai ypač svarbu Baltarusijos įmonėms, kurios nuspręstų perkelti savo verslą į Lietuvą. Kartu šis žingsnis įgyvendina svarbią pagalbos Baltarusijos žmonėms plano dalį“, - skelbiama ministerijos pranešime visuomenei „Baltarusiai galės paprasčiau atvykti ir kurtis Lietuvoje“.

Baltarusiams bus taikomos tos pačios nacionalinių vizų išdavimo sąlygos kaip ir Australijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Naujosios Zelandijos ir Pietų Korėjos piliečiams.

Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius pasakė, kad Lietuvos diplomatinė tarnyba yra pajėgi užtikrinti sklandų ir greitą vizų išdavimo procesą, nesudarant biurokratinių ir administracinių kliūčių.

„Mūsų tikslas spartinti procedūras, kad vizos būtų išduodamos greičiau. Taip pat Migracijos departamentas, aukštos kvalifikacijos specialistų prašymus pradės nagrinėti dar jiems neatvykus į Lietuvą. Šiuo metu svarbiausia yra užtikrinti sklandų procedūrų įgyvendinimą“, - atskleidė Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Baltarusijos piliečiai galės gauti nacionalinę vizą 6 mėnesių laikotarpiui, pateikdami minimalų dokumentų paketą ir savo finansinio aprūpinimo įrodymą – lėšas 3 mėnesiams arba juridinio asmens įsipareigojimą dėl tokių lėšų užtikrinimo.

Numatoma, kad ši supaprastinta vizų išdavimo tvarka galios iki 2021 metų kovo 21 dienos.

Šaltinis: urm.lt