Konservatorė kreipėsi į etikos sargus dėl, esą galimų bandymų paveikti žiniasklaidą

Autorius: Infa.lt Šaltinis: http://infa.lt/24542/konservat... 2018-08-10 08:36:58, skaitė 657, komentavo 1

Konservatorė kreipėsi į etikos sargus dėl, esą galimų bandymų paveikti žiniasklaidą

Seimo konservatorių frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl galimų bandymų paveikti tiriamąją žiniasklaidą.

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad Seimo laikinoji tyrimų komisija, sudaryta ištirti Seimo nario Artūro Skardžiaus veiklą, paties tiriamojo iniciatyva kreipėsi į teisėsaugą  – Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), Valstybės saugumo departamentą (VSD), Generalinę prokuratūrą ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) – dėl tiriamojo interesus atskleidusios žiniasklaidos ir jį kritikavusių asmenų, parlamentarė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipiasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją ir prašo išnagrinėti Laikinosios tyrimų komisijos posėdžių medžiagą, taip pat visus komisijos darbo epizodus ir nustatyti, ar A. Skardžius neperžengė savo, kaip Seimo nario, įgaliojimų, siekdamas paveikti komisijos darbą ir žiniasklaidą.

Seimo narė pažymi, kad kyla klausimas, ar A. Skardžius neperžengė savo, kaip Seimo nario,  įgaliojimų, siekdamas galimai per komisiją paveikti žiniasklaidą, kuri visuomenei pateikė informaciją apie jo interesus. Anot parlamentarės, tokiu paklausimu galėjo būti bandoma išsiaiškinti žurnalistų informacijos šaltinius, nors informacijos šaltinio paslaptis yra viena pagrindinių žiniasklaidos laisvės teisių ir yra saugoma įstatymu. Kreipiantis į teisėsaugos institucijas taip pat galėjo būti siekiama paveikti žurnalistus, atlikusius A. Skardžiaus interesų tyrimą, ir tai gali būti traktuojama kaip atgrasymas ir spaudimas jiems.

„Vienintelis deramas kelias politikui, manančiam, kad apie jį žiniasklaidos skleidžiama informacija neatitinka tikrovės, yra kreiptis į teismą, tuo metu A. Skardžius tokių pretenzijų nėra pateikęs. Kyla įtarimas, kad Seimo narys, prisidengdamas komisija, galimai siekė surinkti nepalankią informaciją apie žurnalistus, nes teisminiu keliu negalėjo nuginčyti visuomenei atskleistos informacijos teisingumo“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Kreipimesi pažymima, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija gina žiniasklaidos laisves ir teises, tad kyla klausimas, ar Seimo narys A. Skardžius savo veiksmais nepažeidė konstitucinės žurnalistų teisės informuoti visuomenę ir nebūti už tai persekiojamiems.