Ukrainos ekonomikos ministras: aš esu nusivylęs

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/ukrain... 2015-04-09 08:34:03, skaitė 4609, komentavo 1

Ukrainos ekonomikos ministras: aš esu nusivylęs

LDiena.lt: jeigu kolaboristinės JAV marionetės teigia, kad yra blogai - vadinasi, viskas tvarkoje, pasaulinis banditas ir uzurpatorius sustabdytas.
---

screen-shot-2015-04-08-at-16-31-53.png

Naujasis Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius kritikavo Graikijos premjerą Aleksį Tsiprą dėl šio vizito į Maskvą, kur jis, pasak nepatvirtintų šaltinių, derėsis dėl ekonominės pagalbos Graikijai.

„Iš tiesų aš su dideliu nerimu stebiu tai, kad nėra vieningos pozicijos dėl Rusijos, ir augančius prieštaravimus tarp ES valstybių. Mūsų šalyje grobia, muša ir kankina žmones, žmonės žūsta, nes sukilo dėl  europinių vertybių. Todėl aš esu nusivylęs, kai matau, kad tam tikros šalys pirmenybę teikia trumpalaikei ekonominei naudai, o ne žmonių gyvybėms,“ –  interviu vokiečių leidiniui „Tagesspiegel“ pareiškė ministras.

Abromavičius taip pat pabrėžė, kad jis pritaria Ukrainos premjero Arsenijaus Jaceniuko nuomonei, kad Rusija yra „grėsmė globaliai pasaulio tvarkai“. „Rusija mums primetė konfliktą, kuriame jau abiejose pusėse žuvo apie 6 tūkst. žmonių ir 15 tūkst. sužeista. Be to, Rusija pakeitė valstybių sienas Europoje, tuo sukeldama grėsmę visam regionui“, - tęsė politikas. - Aš, žinoma, suprantu, kad pasaulyje vyksta ir kiti dalykai, tačiau Ukraina kovoja ne tik už savo pačios išgyvenimą ir teritorinį vientisumą, bet ir už viso Europos kontinento stabilumą“.

Ministras pabrėžė, kad Ukraina, norinti tapti ES nare, turės ką pasiūlyti Europai. „Ukraina buvo ir yra Europos aruodas: visai nesenai mes užėmėme septintą vietą pasaulyje pagal grūdų eksportą, tačiau dėl to, kad dalis mūsų sėjamų laukų atsidūrė laikinai okupuotose teritorijose, Ukraina nukrito į dešimtą vietą. Nepaisant to, praėjusiais metais mes nuėmėme rekordinį 63 milijonų tonų derlių, o artimiausiu metu tikimės šį rodiklį padidinti iki 100 milijonų“.

Politikas pridūrė, kad Ukraina tikisi „įsitvirtinti ir kitose ekonomikos šakose“, nors „tai užims laiko“. Abromavičiaus manymu, Ukraina turi gerus šansus įkurti savo teritorijoje informacinių sistemų klasterį

 „Įvertinus pigios darbo jėgos faktorių ir egzistuojančią infrastruktūrą, mes turime geras galimybes“.

Šaltinis: tagesspiegel.de