Autorius: Nandas Zomerfeldtas, Holgeris Cšiapicas Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/04/rubl... 2015-04-13 10:12:40, skaitė 3000, komentavo 1
Įvairių valiutų vertės dolerio atžvilgiu kitimas šiais metais
Putinas, kaip rašo vokiečių laikraščio Die Welt ekonomikos apžvalgininkai Nandas Zomerfeldtas [Nando Sommerfeldt] ir Holgeris Cšiapicas [Holger Zschäpitz], gali vėl juoktis, todėl kad jis šiandien geros formos:
„Ekonominiame konflikte su Vakarais Rusija atranda tvirtą pagrindą po kojomis“.
„Susidaro įspūdis, jog Maskva gali net paimti viršų šiame sankcijų kare, kuris neseniai atrodė beveik pralaimėtas, – tęsia žurnalistai. – Ir viskas todėl, kad finansinė Rusijos padėtis pagerėjo: rezervų lygmuo stabilizavosi, o rublis stiprėja, ko niekas nelaukė“.
Iš tiesų, „žaibiškas“ rublio skrydis aukštyn, kuris nuo 2015-ųjų pradžios dolerio atžvilgiu pabrango 16%, o €uro atžvilgiu – net 31%, galima buvo numatyti iš anksto, rašo autoriai, konstatuodami, jog „nė viena kita pasaulio valiuta pastaraisiais metais nerodė tokios dinamikos“.
Nepriklausomos analitinės agentūros "Macro Advisory" strategas Krisas Vyferis [Chris Weafer] pakomentavo „rusų renesansą“ amerikiečių rašytojo Marko Tveno žodžiais: „Gandai apie mano mirti truputį perdėti“. Vyferis atvirai suabejojo Rusijos finansiniu nuopoliu dar kovo pradžioje. Anot jo, pirmiausia, nebuvo jokios, laukiamos rusiškų kompanijų masinių bankrotų bangos
„Jeigu pagrindinės grėsmės Rusijai židiniai – Ukrainos konfliktas ir naftos kainų kritimas – nepradės teikti naujos negatyvios dinamikos, rusiškoji ekonomika ir toliau bus pozityvios „nuotaikos““, – daro prielaidą ekonomistas.
„Suprasti, jog apokaliptinės nuotaikos kreipusios investuotojų veiksmus iki pat sausio pabaigos buvo gerokai perdėtos, pradedama ir rinkose, – rašoma straipsnyje. – Nuo dabar spekuliantai palaiko rusiškosios valiutos stiprinimo žaidimą su tokiu pat azartu, su kokiu visai neseniai žaidė jos kritimo linkme“.
Tas pats yra ir kalbant apie vertybinių popierių rinką.
„Putinas naudojasi dideliu palaikymu tarp gyventojų. Daugelis rusų vėl ėmė tikėti nacionalinės valiutos perspektyva“, – paaiškina šį reiškinį "ICBC Standard Bank" strategas Timas Ešas.
Turtingoji rusų dalis, anot jo, išleido apie 2 trilijonus dolerių tapusių gerokai pelningesniais rusiškų akcijų ir vertybinių popierių pirkimui.
Visumoje, rusiškosios valiutos sustiprėjimas gali vesti prie ekonomikos kilimo, mano Ešas.
„Rusai laiko sankcijų pasekmes pakankamai pakenčiamomis ir yra pasiruošę taikytis su tuo, kai su auka, būtina jų šaliai kovoje už jos teises“.
Ir, jei panašios nuotaikos išliks ir toliau, – tai šalis išties sugebės išgyventi su sankcijomis kur kas ilgiau, nei buvo manoma Vakaruose. Putinas gi, anot Ešo „eilinį kartą įrodys didelę ištvermę“.
Sarmatas.lt komentaras:
Čia viskas žinoma labai gražu – tik, jei Putinas laimi, reiškia pralaimime mes visi kiti, kadangi stovime priešinguose šio ekonominio karo supynių galuose, kur vienas galas kyla, o kitas automatiškai leidžiasi. Viskas tampriai susiję, ir, jei Putinas atranda tiekėjus prekėms, kurių negaus iš mūsų – mes automatiškai, perspektyvoje, prarandame savo prekėms rinkas, o savo žmonėms, Lietuvos piliečiams – darbo vietas. Ir net perspektyvą kažkada tą turėti ateityje. Kaži kas už tokią ekonomikos griovimo politiką Lietuvoje atsakys, ir ar atsakys apskritai?
„Die Welt", Vokietija
Nando Sommerfeldt , Holger Zschäpitz