Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/satires... 2020-05-16 13:17:00, skaitė 923, komentavo 1
— Laura, kaip ketini praleisti artėjantį savaitgalį? Karantinas jau nebe toks griežtas, vadinasi, laikas atsisakyti įkalinimo namuose.
— Su vyru keliausime į Rygą pas draugus! Du mėnesius jų nematėme. Juolab, kad sienos atidarytos ir nebereikės laikytis dviejų savaičių izoliacijos po kelionės į užsienį.
— O mes kol kas niekur nevyksime. Palauksime, gal iki vasaros pabaigos padėtis su pandemija stabilizuosis ir galėsime nuvykti į Ispanijos ar Italijos kurortą. Vis dėlto po tokio psichologinio išbandymo, kaip dviejų mėnesių karantinas, norisi šiek tiek atsipalaiduoti.
— Manau, kad šiais metais mažai žmonių galės sau leisti gerai pailsėti užsienyje. Šis karantinas pakenkė daugelio šeimų finansinei būklei. Daugelis galvoja tik apie tai, kaip suvesti galą su galu. Štai ir mūsų prezidentas yra labai susirūpinęs dėl materialios piliečių padėties ir netgi siūlo vyriausybei priemones, kaip sumažinti mokesčių naštą ir socialinę paramą nepasiturintiems.
— Na, o kalbant apie prezidentą, man atrodo, kad jis imasi šių iniciatyvų, švelniai tariant, kišasi ne į savo reikalą. Kiek žinau, Lietuva — parlamentinė respublika, o prezidentas yra atsakingas tik už užsienio politiką. O ką, kam ir kiek mokėti — vyriausybės prerogatyva. Jie stebi lėšų srautus į biudžetą ir jų paskirstymą.
— Bet juk Gitanas Nausėda praeityje buvo didelis specialistas — ekonomistas. Jis buvo SEB banko — vieno didžiausių bankų Europoje — prezidento patarėjas. Taigi, jis turi teisę duoti vyriausybei tokio pobūdžio patarimus.
— Gal tu ir teisus, bet šiandien jis yra ne ekonomistas, o prezidentas. Geriau būtų susitelkęs ties gerų kaimyninių santykių kūrimu su ta pačia Baltarusija ir Rusija ir galvotų apie tai, kaip grąžinti prekybos ir ekonominius santykius su šiomis valstybėmis į ankstesnį lygį. Ar pameni, kiek lietuviškų gaminių buvo Rusijos ir Baltarusijos parduotuvių lentynose.
O jei prezidentas pasisakys kaip ekonomistas, panaikinus tarpusavio sankcijas tarp Lietuvos ir Rusijos, padidės apyvarta, ir dėl to mūsų įmonės pradės plėsti gamybą, priimti naujus darbuotojus, kelti atlyginimus ir pan. Ir tai bus reikšmingesnis indėlis į Lietuvos ekonomiką vykdant užsienio politiką, nei pasakyti vyriausybei, kokius mokesčius sumažinti ir kokias subsidijas mokėti vargšams.