Rusija persiginkluoja. Kaip sulaikyti Putiną?

Autorius: Darius Dimbelis Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/10/rusi... 2014-10-14 09:32:27, skaitė 6447, komentavo 1

Rusija persiginkluoja. Kaip sulaikyti Putiną?

Padidėjęs Rusijos karinis aktyvumas privertė pasaulį susimąstyti: JAV ir Rusija persiginkluoja, ruošdamiesi naujam šaltajam karui? JAV ir ES neturi pagrindo vėl įsivelti į ginklavimosi varžybas, tačiau, norint pranokti Putino įžvalgumą, jiems reikia gerokai stipresnės gynybos ir lankstesnės politinės valios, rašo vakarietiškos MIP.

Padidėjęs Rusijos karinis aktyvumas privertė pasaulines MIP susimąstyti: galbūt stebime naujas ginklavimosi varžybas tarp Maskvos ir Vakarų? – straipsnyje „JAV ir Rusija persiginkluoja, ruošdamiesi naujam šaltajam karui“, publikuotame The Daily Beast, rašo žurnalistas bei karo ekspertas Bilas Svitmenas (Bill Sweetman). Rugsėjo 17 dieną rusų tolimojo skrydžio naikintuvai perėmėjai MiG-31 Foxhound lydėjo du strateginius bombonešius TU-95MS į tašką, nutolusį per 55 jūrmyles nuo Aliaskos pakrantės. Ešelonas apsigręžė tik tada, kai buvo perimti dviejų nematomų Lockheed Martin gamybos naikintuvų F-22 Raptor.

„Trumpai tariant, tai atrodė kaip atominės atakos išbandymas, pasinaudojant Rusijos tolimųjų aviacinių operacijų visame pasaulyje didinimu“, – komentuoja Svitmenas.

Rusijos aviacinė ginkluotė pasipildė modernizuotu MiG-31BM – patobulintas, šaltojo karo metu sukurto naikintuvo modelis, kuris, kaip tikimasi, skraidys iki 2029 metų. Taip pat ginkluotė papildoma ir patobulintu strateginiu bombonešiu TU-95MSM, rašo žurnalistas, paaiškindamas skaitytojams: „Šių rūšių ginkluotės panaudojimas vienu metu, suteikia atakuojančiajam naujų taktinių galimybių, šiuo atveju tai – žvalgybinis atakuojantis kompleksas su MiGais; taip pat jis kelia naujas problemas besiginančiai pusei“.

„Laikotarpyje tarp Obamos išrinkimo ir jo inauguracijos buvo pasirašytas pirmas žymus kontraktas, dabar žinomas pavadinimu „“Ohio“ tipo povandeninių laivų keitimo programos projektas“, prezidento administracija ir vėliau jį palaikė, – skelbiama straipsnyje. – Ginčytinas klausimas – kada ir kaip „Tolimųjų skrydžių bombonešyje“ (LRS-B) bus įdiegtas branduolinis ginklas, buvo išspręstas: kiekviename LRS-B bus įdiegtas branduolinis ginklas ir jis gaus sertifikatą, leidžiantį pervežti atominį ginklą, praėjus dvejiems metams po jo priėmimo į ginkluotę“.

„Tačiau šie planai turi sunkumų iš finansinės bei politinės pusės, – pažymi Svitmenas. – Po ilgalaikių atostogų ginkluotės tiekimo klausimais vyriausybė grįžta į atominę sritį (kaip dažnai taip atsitinka), aptikę praleidžiančius čiaupus, perdegusius saugiklius, apaugusius žole kiemus bei kalnus sąskaitų“.

„Ilgiausiai atostogavo protai: daugybė žmonių netgi ginkluotose pajėgose galėjo ilgą laiką nekelti sau sulaikymo (stabdymo) klausimo. Kadangi pasaulis įžengia į daugelio, dažnai nestabilių atominių žaidėjų epochą bei tenka apmokėti sąskaitas, mes negalime sau leisti tokios prabangos“, – apibendrina straipsnio autorius.

Svarstymai, kaip Vakarai turėtų atsakyti į Rusijos karinės galios didinimą, aprašomi redakcijos straipsnyje, pavadintame „Kaip sulaikyti Putiną“, publikuotame dukteriniame agentūros Bloomberg tinklapyje Bloomberg View. „Paskutiniai Putino veiksmai bei sprendimai primena mums, kad karinės galios ir ekonominio Rusijos viešpatavimo Europoje įtvirtinimas – ilgalaikis Putino planas“, – rašo leidinys.

„Rusija, kaip ir visos kitos suverenios valstybės, turi teisę modernizuoti savo ginkluotąsias pajėgas, – rašoma straipsnyje. – Tačiau Rusija išleidžia daugiau, nei gali sau leisti sankcijų metu, nenaudodama lėšų iš rezervinių ir pensijų fondų. O kai tokia karinė ekspansija naudojama teritorijų prisijungimui ir kaimyninių šalių nestabilumui sudaryti, visas likęs pasaulis turi į tai duoti atsaką“, – įsitikinęs straipsnio autorius.

„Tai reiškia, kad reikia kurį laiką išlaikyti sankcijas, – aiškina leidinys. – Nežiūrint į nestabilias paliaubas Ukrainoje, kaip rodo patirtis, niekada nereikia tikėtis, kad Putinas atsisakys karinių bei ekonominių išpuolių prieš kaimynus. Vyksta derybos, liečiančios realias Rusijos problemas, susijusias su Ukrainos ir ES prekybos sutartimi, tačiau nei viena šalis neturi teisės atsukusi pistoleto vamzdį diktuoti, kaip turi prekiauti kita, nepriklausoma valstybė“.

„JAV ir ES neturi jokio pagrindo įsivelti į šaltojo karo ginklavimosi varžybas, – apibendrinama straipsnyje. – Vis dėl to, norint pranokti Putino įžvalgumą, jiems reikia gerokai stipresnės gynybos ir lankstesnės politinės valios“.

---

LDiena.lt: deja, bet vakarietiški analitikai ir padėčių analizatoriai taip ir nesugeba identifikuoti, kuo vadovaujasi Vladimiras Putinas ir už jo stovintis Rusijos federacijos valdantysis klanas, kurdamas savo strategijas. O vadovaujasi jie Rusijoje sukurta ir vystoma Visuomenės Saugumo Koncepcija - teorine baze skirta visuomenės, pasaulio, visos žmonijos ir kiekvieno atskiro žmogaus perorientavimo nuo taip vadinamų biblinių "vakarietiškų vertybių" į žmogų kaip Dievo vietininką ir atstovą Žemėje. Visą teorine Visuomenės Saugumo Koncepcijos medžiagą originalo kalba galima rasti jos autorių kolektyvo tinklapyje http://dotu.ru. Lietuviškai ir kitomis kalbomis šiek tiek medžiagos yra http://kob.lt ir http://conceptualpower.com.

Būtent tai, kad viešumoje kalbantys analitikatoriai arba nežino apie alternatyvios vakarietiškam globalizmui Koncepcijos egzistavimą, arba žino, bet nesupranta kas tai ir kam tai, arba žino, supranta, bet vertina ją kaip dar vieną "-izmą" - jie ir nesugeba nuspėti Rusijos žingsnių, nuolatos skelbia klaidingas ir nepasiteisinančias prognozes Rusijos atžvilgiu bei elementariai pralaimi informaciniame, o dabar jau ir ekonominiame kare.

Kaip sakė nepamenu kas: Žiniose (žinojime) - jėga!