Žmonės pavargo nuo šventų karvių ir neliečiamųjų asmenų

Autorius: respublika.lt Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2021-03-22 14:46:00, skaitė 950, komentavo 0

Žmonės pavargo nuo šventų karvių ir neliečiamųjų asmenų

Už ironiškai rinktus ir skambiai Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen pristatytus parašus žurnalistui Andriui Tapinui gresia ikiteisminis tyrimas. Institucijų prašoma išsiaiškinti, ar parašai nėra suklastoti, norint padaryti neteisėtą poveikį politikams.

A.Tapino organizuota Nacionalinė peticija ,,Milijonas parašų: pabudome ir kelkimės" buvo atsakas į visuomenininkų surinktus daugiau kaip 300 tūkstančių parašų dėl LR Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko Tomo Vytauto Raskevičiaus atstatydinimo. Tą pačią dieną, kai A.Tapinas pristatė parašus ir buvo priimtas V.Čmilytės-Nielsen, į policiją kreipėsi Raimondas Šimaitis. Jis prašė pradėti ikiteisminį tyrimą, ištirti šios akcijos organizavimo veiklą ir nustatyti, ar A.Tapinas neklastojo vardų ir pavardžių, galimai naudodamas neteisėtą programinę įrangą ir pasirašinėdamas už neegzistuojančius arba to nežinančius asmenis, nesiekė padaryti neteisėto poveikio politikams, jų priimamiems sprendimams, ar kitaip daryti įtaką politiniams sprendimams Lietuvoje.

https://youtu.be/i-Xwrf2y2Jo

- Policija atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą pagal jūsų pareiškimą. Ar toks sprendimas jus tenkina? - „Vakaro žinios" paklausė R.ŠIMAIČIO.

- Pirmiausia, mane nustebino, kad policija manęs neinformavo apie savo sprendimą. Juk, kai padaviau pareiškimą, buvau kviestas ir į apklausą. Todėl maniau, kad tyrimas jau vyksta. Aš vis tiek kreipsiuosi į Generalinę prokuratūrą, o jai atsisakius pradėti tyrimą, skųsiu sprendimą teismui.

Viešojoje erdvėje užfiksuota, kaip vyko pasitarimai parašus rinkti. Pamačius, kaip lengvai nešamos dėžės, kurios neva turėjo būti pilnos lapų su parašais, tokie įtarimai tik dar labiau tvirtinosi. Savo socialinio tinklo anketoje paskelbiau konkursą: pasiūliau laimėti automobilį moteriai, kuri sugebėtų taip lengvai, vos pirštais liesdama, laiptais užnešti dėžę, pilną lapų su parašais. Tai turėtų sverti apie 50 kg. Norinčių laimėti iki šiol neatsirado.

Tiesa, kai pats A.Tapinas pamatė, kad šiomis nuotraukomis dalijamasi socialiniame tinkle, paskelbė, kad, „žinoma, jog dėžės tuščios", lyg tai būtų juokas. Nors iki tol bendraujant su žiniasklaida jis kalbėjo rimtu veidu ir nesakė, jog tai kažkoks tuščias dalykas.

A.Tapinas bandė visuomenininkų surinktus parašus paversti niekiniais ir iš jų išsityčioti, žinoma, ne be Seimo pirmininkės pagalbos.

Jei Seimo pirmininkė dalyvauja tokiuose šou, ar ji netampa Tapino cirko artiste? Ar tai nėra Seimo, kaip institucijos, pažeminimas? Kaip matėme iš susitikimo vaizdo medžiagos, V.Čmilytė-Nielsen net po kauke išsišiepusi „iki ausų". Gal jau tada žinojo, kad dėžėse tik oras... Gal aš klystu, bet Arūną Valinską iš šio posto, regis, už mažesnius cirkus išvijo.

- Kokią žinutę mūsų valdžia tokiais veiksmais skleidžia visuomenei?

- Šiandien Lietuvoje visuomenė paskirstyta į teisius ir neteisius, į gražius ir protingus bei kvailus ir runkelius. Taip negali būti. Vyrauja patyčių kultūra. Šiuo atveju Seimo pirmininkė viešai išsityčiojo iš didelės visuomenės dalies ir jų nuomonės.

Beje, A.Tapino laidoje visuomenininkų rinkti parašai buvo pavadinti durnių registru. Vadinasi, visi mes, pasirašiusieji, buvome išvadinti durniais. Kur tada buvo prokuratūra? Kaip žinau, dėl A.Tapino akcijos prieš mūsų parašus į teisėsaugą kreipiausi tik aš ir dar vienas Seimo narys. Kodėl tyli visi kiti 300 tūkst. pasirašiusių?

- Jūs tikrai buvote vienas iš tų pasirašiusiųjų?

- Žinoma. Bet aš pasirašiau ne prieš T.V.Raskevičių, o prieš jo darbą. Ateidamas į Seimą jis prisiekė dirbti visiems, o ne grupei seksualinių mažumų. Jo orientacija čia nieko nereiškia. Jis ne pirmas homoseksualus Seimo narys.

Panašu, kad T.V.Raskevičiui jo orientacija tampa tam tikru ginklu. Jis prisistato kaip profesionalus gėjus, tai turbūt reiškia, kad jis iš to gyvena - kad tai yra jo darbas, jo profesija. Tai piktina, nes situacija primena rasizmą. Grupė žmonių pradedama ignoruoti ir iš jų tyčiojamasi, jie vadinami homofobais. Maža grupelė tyčiojasi iš daugumos.

- Matydamas neteisybę arba žmonių apgaudinėjimą, nuolat dalinatės tuo ir nevengiate būti kitokios nuomonės atstovu. Nors Lietuvoje tokie žmonės greitai apšaukiami marginalais, o ir darbą lengva prarasti...

- Tai yra mano sąžinės reakcija. Žinoma, būna, kai mano šeimos nariai, artimieji mane drausmina, bando stabdyti. Bet nenoriu tylėti matydamas, kad Lietuvoje iki šiol yra lygesni tarp lygių, šventos karvės, neliečiamoji kasta. Aš buvau vienas iš tų, kuris pernai socialiniame tinkle dalijosi politikų, kurie nedėvi kaukių arba jas dėvi netinkamai, nuotraukomis. Ar teko girdėti, kad nors vienas jų būtų nubaustas?

Grįžtame į Tarybų Sąjungą, kurioje buvo kompartijos nariai ir eiliniai piliečiai - patarnautojai. Įstatymai galioja tik pastariesiems.

Nemalonumai A.Tapinui nesibaigia

„Vakaro žinios" rašė, kad, viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie Seimo pirmininkei įteiktų dėžių turinį, dėl A.Tapino surengtos akcijos į prokuratūrą jau kreipėsi ir Seimo narys Mindaugas Puidokas. Jis prašo pradėti ikiteisminį tyrimą A.Tapinui, nes manoma, kad žurnalistas, rinkdamas jo inicijuotą peticiją palaikančių asmenų sąrašą, šiam sąrašui sudaryti galimai neteisėtai panaudojo neviešus fizinių asmenų elektroninius duomenis.

Tačiau tai dar ne pabaiga. Antradienį į policiją kreipėsi Vaidas Žemaitis Lekstutis, apie kurį kalbama A.Tapino įkurtos „Laisvės TV" kanalo „Laisvės TV X" antradienį paskelbtame laidos „STT" epizode. Laidos pabaigoje vedėjas sako: „Šiandien orus pristato už antivalstybinę veiklą teistas, žydus ir homoseksualus viešai niekinęs ir neapykantą skatinęs bei melagingą informaciją skleidęs Kremliaus šalininkas ir šiaip šlykštus šunsnukis - Vaidas Lekstutis. Taigi, Vaidai, kokia situacija už lango?" Tuomet rodomas trumpas paties V.Ž.Lekstučio vaizdo įrašas, o jam pasibaigus, „Laisvės TV" vedėjas laidą baigia žodžiais: „Ačiū, padugne." Pareiškėjas prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šmeižto.

https://youtu.be/j8A-b1R3870