Sėkmingos prokurorų ir STT pastangos antivakcininką gali atvesti net iki kalėjimo gulto

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/sekmi... 2021-11-23 04:04:00, skaitė 537, komentavo 9

Sėkmingos prokurorų ir STT pastangos antivakcininką gali atvesti net iki kalėjimo gulto

Nuotr. prokuraturos.lt

Generalinė prokuratūra pranešė, kad „Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl papirkimo pareikšti 36-erių klaipėdiečiui.“

„Tyrimo duomenimis, vyras siekė neteisėto įrašymo į pasiskiepijusių asmenų sąrašą išvengiant COVID-19 vakcinos“, - skelbiama pranešime visuomenei „Į teisiamųjų suolą sės dėl bandymo gauti fiktyvų įrašą apie skiepą nuo Covid-19“.

Informuojama, kad „ikiteisminį tyrimą organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, o jį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai“.

Atskleidžiama, kad „remiantis tyrimo metu surinktais duomenimis, klaipėdietis šių metų rugpjūtį užsiregistravo skiepui nuo COVID-19 ligos Klaipėdos vakcinavimo centre“.

„Vyrui atvykus paskirtu laiku, jis buvo nukreiptas į kabiną, kurioje bendrosios praktikos slaugytoja įprasta tvarka paprašė pateikti asmens dokumentą. Klaipėdietis medikei padavė savo pasą, kurio viduje buvo 50-ies eurų kupiūra. Tyrimo duomenimis, vyras davė medicinos darbuotojai pinigus už tai, jog ši jo nepaskiepytų, bet medicininiuose dokumentuose įrašytų, kad jis yra paskiepytas pirma COVID-19 vakcinos doze. Medikė siūlyto atlygio už neteisėtą veikimą nepriėmė ir apie tai informavo vakcinacijos centro koordinatorių, kuris informaciją perdavė STT“, - skelbia prokurorai.

Už šį nusikaltimą antivakcininkui-aferistui pagal Baudžiamojo kodekso 227 straipsnio („Papirkimas“) 2 dalį gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rūmams.