Mindaugas Puidokas: Ar Konstitucinis Teismas apgins valdžios diskriminuojamus piliečius ir panaikins (ne)galimybių pasą?

Autorius: Dr. Mindaugas Puidokas Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2021-12-02 14:24:00, skaitė 238, komentavo 4

Mindaugas Puidokas: Ar Konstitucinis Teismas apgins valdžios diskriminuojamus piliečius ir panaikins (ne)galimybių pasą?

Griežtinamų valdžios gniaužtų akivaizdoje - maža, bet svarbi mūsų visų pergalė. LR Konstitucinis teismas (KT) priėmė opozicijos Seimo narių teiktą skundą dėl galimybių paso ir jį nagrinės skubos tvarka.  

Gal buvo išsigąsta teisėto 11.20 dienos mitingo kreipimosi į Prezidentą ir, kad jam pasikreipus į KT bus sustabdytas visas ekstremalios padėties neteisėtas vyriausybės nutarimas?

Mitingo kreipimesi konstatuoti faktai, kad KT visiškai neskuba nagrinėti net 4 kreipimųsi iš Seimo opozicijos narių, o nesiėmus skubos - KT sprendimai būtų tik po metų ar dvejų ir tas negali tikti žmonėms.

Pagal teisinę demokratinės valstybės logiką nėra jokių galimybių pripažinti taip vadinamo galimybių paso (GP) teisėtu reikalavimu. Norisi nuoširdžiai tikėti, kad su Žalimo era baigėsi pasitarimai su Konstitucijos dvasiomis ir nebus daugiau politinių sprendimų...

Konstitucinis teismas - paskutinė teisinė viltis dėl (ne)galimybių paso, kuris segreguoja visuomenę. Labai greitai - ne tik suaugusius, bet ir vaikus nuo 12 metų.

Jau turbūt matėte, kad nuo gruodžio leista skiepyti ir vaikus nuo 5 metų. Premjerė atvirai kalba, kad tik skiepai gali stabdyti pandemiją ir net nesigilina į tai, kad vaistų vis daugėja. Ji drįsta teigti, kad vaistai brangūs, o vakcinos nemokamos! Tuo metu žmonės miršta, nes šiai Vyriausybei vaistų nuo Covid įsigijimas nėra prioritetas. Visi žino, kad maži vaikai serga labai lengvai ir Lietuvoje nėra nė vieno mirties nuo Covid atvejo. Imunitetas persirgus įgyjamas visam gyvenimui! Kur logika rizikuoti šalutiniais poveikiais vaikams ir versti per neteisėtus (ne)galimybių pasus vakcinuoti mūsų mažuosius!?

Skubos tvarka KT svarstomi sprendimai įprastai trunka 3-6 mėn. Vis tik šis KT svarstymas nestabdo neteisėtų Vyriausybės nutarimų dėl (ne)galimybių paso galiojimo. Dabar LR Prezidentui bus daug paprasčiau priimti vertybinį sprendimą ginant žmonių teises ir kreiptis į KT, taip iš karto stabdant neteisėtų Vyriausybės nutarimų galiojimą iki KT sprendimo priėmimo. KT priimtas sprendimas svarstyti rodo, kad yra teisinis pagrindas abejoti Vyriausybės priimta pandemijos suvaldymo tvarka.