Kanada: sunkvežimių vairuotojai protestuoja prieš visišką imunizaciją ir juda link Otavos

Autorius: Marius Jonaitis Šaltinis: https://minfo.lt/pasaulis/stra... 2022-01-28 21:34:00, skaitė 157, komentavo 1

Kanada: sunkvežimių vairuotojai protestuoja prieš visišką imunizaciją ir juda link Otavos

Kanadoje vyksta beprecedentiniai protestai, kurių smaigalyje- vilkikų vairuotojai. Jau kelintą dieną opozicinėje žiniasklaidoje gausu video reportažų, kaip per visą šalį link Ontarijo važiuoja milžiniškos kolonos pasipiktinusių „fūristų".

Sunkvežimių vairuotojai protestuoja prieš naują reikalavimą, kad nuo sausio 15 d. į Kanadą atvykstantys sunkvežimių vairuotojai būtų visiškai imunizuoti (vakcinuoti). Jungtinės Valstijos įvedė tokį patį reikalavimą į šią šalį atvykstantiems sunkvežimių vairuotojams.

Kanados sunkvežimių sąjunga apskaičiavo, kad apie 15 % sunkvežimių vairuotojų Kanadoje - net 16 000 - nėra visiškai paskiepyti nuo COVID-19.

Protestas prasidėjo ankstų sausio 17-osios rytą, netrukus po to, kai Kanadoje įsigaliojo privaloma vakcinacija sunkvežimių vairuotojams. Pagal naują federalinę taisyklę dabar reikalaujama, kad į Kanadą grįžtantys neskiepyti Kanados sunkvežimių vairuotojai išsitirtų dėl COVID-19 ir 14 dienų būtų izoliuoti. Be to, naujasis federalinis įstatymas neleis neskiepytiems užsienio šalių sunkvežimių vairuotojams kirsti sieną važiuojant į Kanadą.

Sausio 22 d. tas pats „įstatymas" įsigaliojo ir JAV. Ekspertai perspėja, kad abu šie įgaliojimai neišvengiamai sukels tiekimo grandinės žlugimą ir tolesnį kainų šuolį, įskaitant maisto, dujų ir būtiniausių prekių kainas.

Donaldas Trumpas jaunesnysis antradienį socialinėje žiniasklaidoje pritarė Kanados sunkvežimių vilkstinės kovai su „tironija" ir paragino amerikiečius sekti jų pavyzdžiu.

Britų Kolumbijoje prasidėjusi į rytus riedanti vilkstinė išaugo. Kai pirmadienio vakarą ji pasiekė Reginą, buvo apie 1 200 sunkvežimių ir kitų transporto priemonių, pranešė Saskačevano sostinės policija.

Antradienį Vinipego priemiestyje gausi sunkvežimių vairuotojų ir rėmėjų kolona, vykstanti į Otavą protestuoti prieš privalomą vakcinaciją, buvo sutikta daugybės šalininkų.

Vieni mojavo ženklais, o kiti dalijo sumuštinius, užkandžius ir vandenį, kai sunkvežimių vairuotojai lėtai riedėjo. Nepaisant šalčio (-20 laipsnių temperatūros) buvo gausios palaikančių gretos, kurie atėjo ir su šeimų nariais.

Sveikinantys vilkstinę stovėjo maždaug vieno kilometro ilgio eilėje. Rėmėjai užpildė gretimos degalinės automobilių stovėjimo aikštelę.

Kanados sunkvežimių vairuotojai šiuo metu vyksta į Otavą iš visos šalies, kad sausio 29 d. surengtų didelį mitingą šalies sostinėje.

Vietinė provaldiška žiniasklaida ir valdančiosios partijos savo stiliuje. Štai Kanados vadovas Trudo pareiškė, jog protestuoja „nepriimtinų pažiūrų" asmenys, kuriuos galima priskirti „paribinei mažumai" (girdėta retorika?). Kanados ministras pirmininkas teigia, kad dauguma Kanados gyventojų tiki ir seka mokslu bei nepalaiko protestų.

Kaip visada protestus bandoma priskirti kraštutinei dešinei (far right), ištraukiant iš konteksto atskirus karštesnius pasisakymus ir priskiriant juos visam protesto judėjimui.

Tad už kelių dienų vyksiančiame proteste Ontarijo mieste matysime sutelktas labai dideles jėgos struktūrų darbuotojų gretas. Tačiau ir protestuotojų nuosekliai daugėja, nes prie jų prisijungia įvairios pritariančios grupės. Todėl šeštadienis, sausio 29 diena, bus įdomi visomis prasmėmis.

Šaltinis