Ukrainoje labai efektingai kariauja lietuviai​ ir ten vykdo itin svarbią operacij​ą​ pavadinimu „Algirdo akis“

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/ukrain... 2014-11-04 00:24:08, skaitė 8171, komentavo 0

Ukrainoje labai efektingai kariauja lietuviai​ ir ten vykdo itin svarbią operacij​ą​ pavadinimu „Algirdo akis“

Ne paslaptis, kad kare Ukrainoje, tiek vienoje, tiek kitoje pusėje kariauja ne tik Ukrainos piliečiai, bet ir savanoriai ​ar samdiniai iš įvairių šalių – Rusijos, Lenkijos, Italijos, Prancūzijos, Lietuvos ir t. t. Tik jei vienos šalys to neneigia, tai kitos, tokios kaip Lietuva, neigia.

Prieš mėnesį Rusijos užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui pareiškus, esą Ukrainos „oligarchų sukurtuose ir finansuojamuose batalionuose“ kariauja lenkai ir lietuviai, mūsų šalies Užsienio reikalų ministerija (URM) pavadino provokacija.

„Šiuos nepagrįstus prasimanymus vertiname kaip provokaciją, kuria siekiama pateisinti prieš Ukrainos žmones vykdomą agresiją ir kurstyti neapykantą lietuviams Rusijoje“, - buvo teigiama URM komentare.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius buvo kategoriškas.

„Deja, nuolat kartojasi įvairaus pobūdžio pareiškimai, kurie iš tikrųjų neturi jokio pagrindo. Tai – viena. O antra, jie dar gali sukelti didesnę įtampą arba net šiuo atveju prieš Lietuvos piliečius kurstyti Rusijos žmones. Čia įvairiai galima interpretuoti. Visais atvejais – labai neatsakingi pareiškimai, visiškai neturintys jokio pagrindo. Ir, žinoma, belieka tik apgailestauti, kad tokiais metodais mėginama dar daugiau didinti įtampą, kuri ir taip iš tikrųjų yra gana didelė“, - rugsėjo 30 d. sakė L. Linkevičius.

Gausi valstybinė Lietuvos žiniasklaida taip pat stebėjosi, kaip neatsakingai Rusijos diplomatijos vadovas drįso skleisti tokią dezinformaciją. Buvo teigiama, kad rusų vadams visada buvo būdingas paranojiškumas.O tie, kurie drįso suabejoti oficialia Lietuvos pozicija šiuo klausimu, iš karto, be abejo, buvo įvardinti kaip Kremliaus agentai.

Tačiau dabar informacija, kad Lietuvos piliečiai kariauja Ukrainoje, jau nėra paslaptis, tik tiek, kad šiuo klausimu neskelbiami konkretūs skaičiai.

Žinoma, kad ​Rytų Ukrainoje labai efektingai kariauja ir lietuviai​ ir​ ten vykdo itin svarbią operacija skambiu pavadinimu „Algirdo akis“.

​Įdomu ir tai, kad spalio 29 d. LNK reportažas apie kariaujančius Lietuvos piliečius Ukrainoje nesulaukė absoliučiai jokio dėmesio ir komentarų nei šalies žiniasklaidoje, nei tarp politikų. O pasižiūrėjus šį reportažą klausimų išties kyla labai daug.

Tačiau ekspertai.eu pradžioje domina vienas šio reikalo aspektas. Žinia, tarptautinio masto teroristė, Lietuvos pilietė Eglė Kusaitė, buvo areštuota, kalinta ir teisiama vien tik už ketinimą vykti į Rusiją ir ten susprogdinti kelias Rusijos karines bazes, tokiu būdu protestuojant prieš Rusijos agresiją Čėčėnijoje.

Todėl ekspertai.eu Valstybės saugumo departamentui (VSD) ir Generalinei prokuratūrai pradžiai užduoda šiuos kelis klausimus:

  • ar žinomos Ukrainoje kariaujančių Lietuvos piliečių tapatybės?
  • ar Lietuvos specialiosios tarnybos neturėjo galimybių areštuoti, kaip ir E. Kusaitės atveju, vykstančių Lietuvos piliečių kariauti į Ukrainą, ar sąmoningai jiems buvo leista išvykti kariauti?
  • ar šie išvykę į Ukrainą piliečiai bus areštuoti ir teisiami, kaip buvo teisiama E. Kusaitė, už tai, kad Ukrainoje kariauja prieš Rusijos remiamus sukilėlius ir Rusijos reguliariąją armiją?