Lietuva tapo dar saugesnė – Nausėda suformavo Nacionalinę visuotinės gynybos koordinavimo tarybą

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/lietuva-t... 2023-11-25 19:47:00, skaitė 383, komentavo 3

Lietuva tapo dar saugesnė – Nausėda suformavo Nacionalinę visuotinės gynybos koordinavimo tarybą

Gerovės valstybės kūrėjas Gitanas Nausėda lapkričio 24 d. pasirašė dekretą , kuriuo sudarė Nacionalinę visuotinės gynybos koordinavimo tarybą.

Valstybės gynimo taryba šį mėnesį patvirtino Valstybės gynybos planą ir numatė jo vykdymo bei bendradarbiavimo mechanizmus, Nacionalinės visuotinės gynybos koordinavimo tarybos steigimą.

Valstybės lyderis į šią tarybą pakvietė skirtingus valstybės ir savivaldybių institucijų, ūkio subjektų, nevyriausybinių organizacijų bei pilietinės visuomenės atstovus.

„Valstybės gynybos plane įtvirtintas visuotinės gynybos principas numato, kad karinių ir civilinių valstybės institucijų, privataus sektoriaus ir visuomenės sąveika, pasirengimas ir dalyvavimas kartu yra būtina sąlyga besąlygiškai gynybai įgyvendinti. Siekiame, kad skirtingų valstybės ir visuomenės dalyvių įsitraukimas ir ekspertizė padėtų ne tik įtraukti, šviesti, bet ir užtikrinti atsparumą ir pasirengimą valstybės gynybai“, - atskleidė G. Nausėda.

Informuojama, kad „Nacionalinė visuotinės gynybos koordinavimo taryba yra valstybės ir visuomenės atstovų patariamoji, ekspertinė grupė, kurioje bus svarstomas Valstybės gynybos plane iškeltų tikslų įgyvendinimas ir numatytų priemonių bei dalyvių pasirengimas“.