Lietuvos atgrasymo finansavimą gelbsti užsienio bankai – Rusijai be mūšio bus neleista laimėti

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/lietuvos-... 2023-11-26 23:58:00, skaitė 484, komentavo 2

Lietuvos atgrasymo finansavimą gelbsti užsienio bankai – Rusijai be mūšio bus neleista laimėti

Minint Lietuvos kariuomenės atkūrimo 105-ąsias metines įvyko karinis paradas Vilniuje.

Neseniai su sūnumi butpinigių dramą išgyvenusio kariuomenės vado Valdemaro Rupšio teigimu, tai saugumo žinia visuomenei ir atgrasymo žinia priešui.

„Mes jau esame priėmę sprendimą priešintis“, - paskelbė V. Rupšys.

Gerovės valstybės kūrėjas Gitanas Nausėda, iki šiol neatsimenantis, ar išstojo iš TSRS komunistų partijos, ar neišstojo, atkreipė dėmesį, kad brutalūs Rusijos veiksmai pareikalauja vis daugiau aukų.

R. Rupšys Lietuvos gyventojus paragino pasitikėti kolektyvine gynyba ir atskleidė, kad šis paradas yra žinia ne tik visuomenei, bet ir priešams.

„Mūsų priešas aiškiai žino, ką mes turim, tik tokiu paradu, šituo parodymu mes dar kartą pademonstruojam, žiūrėkit, trupučiuką, nusiraminkit“, - pasakė kariuomenės vadas.

Prieš paradą Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis buvo perspėjęs ir ragino ruoštis blogiausiam scenarijui, nes Ukrainoje nesustabdyta Rusija tęs kovą ir puls NATO bei Europos Sąjungos valstybes.

Tačiau kiti šalies atgrasymo lyderiai tikino šiuo metu aktyvesnių Rusijos veiksmų regione nemato, tačiau neatmeta tikimybės, kad per septynerius metus po karo Ukrainoje, Rusija gali atkurti pajėgumus ir tada jau puls NATO ir Europos Sąjungą.

Lietuvos žmonėms atskleista, kad prieš Rusiją veikia tik jėga. Pasak V. Rupšio, jei jeigu mes demonstruosime jėgą, turėsim jėgą, tai taip, kaip ir šaltojo karo metu Rusija nedrįs mūsų užpulti.

Tačiau G. Landsbergis ragina nepasiduoti apatijai ir pasiūlė dešimties punktų planą, kaip stiprinti gynybą – jame ir naujasis gynybos mokestis bei visuotinis šaukimas.

Atkreiptinas dėmesys, kad deramą atgrasymo finansavimą kitais išgelbės Lietuvoje veikiantys užsienio bankai – kitąmet išlaidos gynybai didės tik dėl bankų solidarumo mokesčio ir viršys 2 milijardus eurų.

„Svarbiausia, kad valstybės gynyba būtų visų mūsų, Lietuvos piliečių bendras reikalas“, - pasakė G. Nausėda, turėdamas omenyje ir G. Landsbergio siūlomą naująjį atgrasymo mokestį.

Kariuomenės vadas V. Rupšys pranešė, kad Rusijai nebus leista laimėti prieš Lietuvą be mūšio.

„Bet baimė dvejonės ir panika yra tai, kas maitina mūsų priešą. Neleisime jam laimėti be mūšio“, - informavo V. Rupšys.

Keli susiję:

Parado dieną neišvengta priminti, kad Lietuvos kariuomenės tėvas yra mažiausiai tris kartus išdavikas

Kariuomenės vadui skaudžiai kirto Lietuvos teisės Minedas

Pagrindinis Lietuvos kariuomenės tikslas – kariauti prieš Rusiją