Nausėdienė dar kartą paragino kurti geresnę ateitį Ukrainai ir jos ateities kartoms

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/nausedien... 2024-04-21 02:12:00, skaitė 553, komentavo 4

Nausėdienė dar kartą paragino kurti geresnę ateitį Ukrainai ir jos ateities kartoms

Pirmoji valstybės ponia Diana Nausėdienė Ukrainos centre susitiko su Europos Tarybos (ET) Generaline Sekretore Marija Pejčinović Burić.

D. Nausėdienė pristatė Ukrainos centro veiklą, tikslus, įgyvendinamus projektus ir ateities perspektyvas.

„Labai vertiname ET paramą Ukrainai ir jos žmonėms, ypač Ukrainos vaikams. Kaip žinome, Lietuvai pirmininkaujant ET Ministrų Komitetui daugiausia dėmesio bus skiriama būtent Ukrainai. Remti Ukrainą, padėti jai apsiginti nuo Rusijos agresijos – svarbiausi Lietuvos pirmininkavimo prioritetai“, - pasakė pirmoji valstybės ponia.

Pasak moters, „kadangi vienas iš Rusijos karo prieš Ukrainą tikslų yra paneigti Ukrainos valstybingumą, ištrinti ukrainiečių kalbą, kultūrą ir tapatybę, kolektyvinė demokratinio pasaulio pareiga yra sudaryti tinkamas gyvenimo sąlygas ukrainiečių pabėgėliams tose šalyse, kuriose jie yra apsistoję, visokeriopai juos skatinti ir remti“.

„Tarptautinė bendruomenė turi daryti viską, kas įmanoma, kad ukrainiečiai jaustųsi saugūs Europoje, gautų medicininę ir socialinę pagalbą, švietimo paslaugas, o svarbiausia – puoselėtų savo kultūrą, išsaugotų savo tapatybę ir tautos gyvybingumą“, - nurodė D. Nausėdienė.

Pirmosios valstybės ponios teigimu, „Ukrainos centras yra unikali iniciatyva, vienijanti ukrainiečių bendruomenę, tenkinanti jų poreikius, siūlanti atvirą erdvę kultūrai, švietimui ir bendruomeninėms paslaugoms“.

„Suvienykime nacionalines ir tarptautines pastangas, kurkime geresnę ateitį Ukrainai ir jos ateities kartoms“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

Pasak pirmosios valstybės ponios, „turime užtikrinti, kad karui pasibaigus Ukrainos pergale Ukrainos vaikai grįžtų namo stiprūs, išsilavinę ir būtų pasirengę atkurti savo tėvynę tokią, kokios jie nori“.

Keli susiję:

Nausėdienė Norvegijos kronprincui išsamiai pristatė Ukrainos centro veiklą Lietuvoje

nausediene-v-v-v-vjpg.jpg

Nausėdienė nurodė stiprinti Ukrainos ateities lyderius ir diasporos ryšį

nausediene-pirmoji.jpg