Pūliuojanti litvinizmo votis 1d.

Autorius: Algimantas Lebionka Šaltinis: http://lebionka.blogspot.com/2... 2024-06-10 18:24:00, skaitė 1007, komentavo 3

Pūliuojanti litvinizmo votis 1d.

Baltarusiški užrašai "Vilnius mūsų" (žiūr.nuotrauką) Lietuvos sostinėje pasirodo sistemingai nuo tada, kai čia atsikraustė "prezidentė" Svetlana Tichanovskaja ir 62 tūkstančiai įkandin jos atvykusių baltarusių, kurie net ėmė steigti savo karinę grupuotę.

Baltarusių leidinys "Naša niva" (Mūsų vaga) birželio 8 d. informavo skaitytojus:

"Trečiadienio rytą Lietuvos sostinės gyventoja ant vieno iš Pilimo (Zavalnaja) gatvės namų sienos rado užrašą baltarusių kalba „Mūsų Vilnia“. Savivaldybė nedelsdama sureagavo į šią žinutę, rašė Lietuvos žiniasklaida".

Toliau buvo cituojamas "Delfi" skaitytojas:

„Šį rytą pastebėjau, kad Pilimo gatvės 5 numeriu pažymėto namo (1910 m. name gyveno vienas iš litvinizmo ideologijos kūrėjų Vaclavas Lastovskis) fasadą puošia provokuojantis užrašas ‚Mūsų Vilnia‘ ir Baltarusijos istorinę vėliavą simbolizuojantis ženklas.“

Apie incidentą policijai nepranešta, todėl tyrimas nebus atliekamas. Užrašas buvo greitai nuplautas.

"Naša niva" nurodo, kad 

"Šiame pastate Pilimo ir Kalinovskio gatvių kampe 1909-1911 m. buvo senojo „Naša Niva“ redakcija, čia gyveno Vaclavas Lastovskis, čia buvo apsistojęs Maksimas Bogdanovičius, kai keliavo iš Rusijos į Vilnių ir Rakutevščiną".

Baltarusių laikraštyje pateikiamos insinuacijos, neva užrašas yra provokacija, todėl reziumuojama: "Greičiausiai užrašą užsakė baltarusofobai". Viename iš komentarų net minimos konkrečios pavardės: Žilvinas Svitojus ir Imantas Melianas.

Літара ш / Ответить

07.06.2024

Сябры Жыльвінаса Світоюса не ўмеюць пісаць беларускую літару ш. Імантас Мелянас недапрацоўвае.
https://nashaniva.com/ru/344454#startcomments

Gal baltarusiški "Naša niva" popagandonai nežino, kad analogiški užrašai Vilniuje pasirodo    sistemingai !?

AVvXsEgruxXgib_njZ47oaqhMDbQdGZouf1B1OeILe2LDRI5JPkzJJhsHccOK3Fo1Wa2srsgF0g7ONHEPhnEzlbkduJdfdjklBpxq8NFwFSKaY_zRtbfqndtPDuLnBLz1OgehAQc53qTwBgrprjDHagBaHg_f1Yd-uMHhMPbgvg1FITk-FVHt8xJ-im6DQcteyBe

Apie vieną iš tokių užrašų šių metų kovo 20 d. "Lietuvos rytas" rašė:

„Вільня наша“ („Vilnius mūsų“, liet.) – toks užrašas atsirado ant Vilniaus miesto ribas žyminčio ženklo, esančio Minsko plente. Šalia raudonais dažais parašyto užrašo – ir tais pačiais dažais nupiešta Baltarusijos vėliava. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja nurodė, kad pareigūnai jau domisi šia situacija. „Šiandien ryte buvo gautas pranešimas, kad Minsko plentu, važiuojant link Vilniaus, dažais apipiešta metalinė konstrukcija. Dėl šio įvykio yra renkama medžiaga pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 187 straipsnio 1 dalį – tai yra turto sunaikinimas, sugadinimas“, – portalui lrytas.lt komentavo J.Samorokovskaja. 

Tichanovskaja Vilniuje spausdins savo neegzituojančios valstybės pasus su mūsų valstybės herbu "Vytimi"

AVvXsEi4l6QL5p78ZF2Cx2WEx-5jCrLJ9Blernj_uki-gOO_Ktevradn1ji9KLqizVHoIQ6BlbMToSZ4REquyH86kWqmBaCW28GPJetdp0QFC2RXKi8UuVasTlXERJYbonRwOBO5QSLKJQnwmYaJek2aw1cgaenhXVh_FhR-XDCKen4fvITUNwmDLav_BP7tCXsR

Rusų portalas fondsk.ru apie Tichanovskajos pasų spausdinimą Vilniuje birželio 7 d. parašė:

Lietuvos bendrovė „Garsų Pasaulis“ spausdins alternatyvius baltarusiškus pasus pabėgusiems Baltarusijos opozicijos aktyvistams.

Pasų dizainą kurs patys opozicijos nariai. Tikėtina, kad juos pripažins Vakarų šalys ir jų sąjungininkės, kad opozicijos nariai galėtų judėti po pasaulį. 

Apie savo planus sugalvoti kokį nors dabartinių Baltarusijos pasų pakaitalą jie paskelbė 2023 m. rudenį, po to, kai Baltarusijos diplomatinės atstovybės atsisakė priimti jų dokumentus konsuliniams veiksmams atlikti. 

Lietuvos dalyvavimas šioje avantiūroje rodo, kad Vilnius neigia Baltarusijos valstybingumo teisę egzistuoti ir atvirai siekia sukurti tam tikrą šešėlinę Baltarusijos valstybę su savo valdžia ir savo pasais.

Tokio darbo galutinį rezultatą Vilnius mato kaip dabartinės Baltarusijos valstybės likvidavimą, siekiant ją paversti tramplinu NATO puolimui prieš Rusiją, panašiai kaip tai atsitiko su Ukraina. 

Įdomu tai, kad BNS, iš kurio rusai semiasi informaciją, pateikia štai tokią būsimo baltarusiško paso iliustraciją.

AVvXsEi5FRpIKK-wSLQd8JOrMTaJ0vEoc-7TTRAmsDjaLSO2336WkA2HkHgvh-W5a_13cmmGpZsqeAlk1BkmxYaF2dH0rDZgxafT7trrkk4MKslBxwgyb68GgoC05GE6zLSoC50EogyYihV0JDzBxEkibhaDvCXurLme_WhUuJ6G3Ea73LpmS1oA3G8oLg4LcQmN

Kodėl? Juk "prezidentės" S.Tichanovskajos rankose visai kitoks pasas!

O kas per velnias tas "Garsų pasaulis", kuris pajėgus spausdinti pasus? Pasirodo, kad tai yra įmonė, priklausanti svetimšaliams. 

LRT straipsnyje "Naujuosius Baltarusijos opozicijos pasus gamins su Minsko aplinka sietas „Garsų pasaulis“" rašo:

Šiuo metu 70 proc. „GP Holographics“ akcijų valdo V. Ševcovas. Dar 10 proc. – Baltarusijos įmonė „Golografičeskaja industrija“, 15 proc. – pastarosios generalinis direktorius Aliaksandras Babarenka.

Čia sužinome, kad „Garsų pasaulį“ Baltarusijos opozicijai pasiūlė prieglobstį Lietuvoje gavęs Baltarusijos pilietis Mikita Zabuga, Lietuvos Gudų kultūros draugijos narys, dirbęs Minsko vidaus reikalų sistemoje, gavęs pasiūlymą darbuotis Baltarusijos KGB ir turėjo su Astravo atomine elektrine susijusių įmonių akcijų.

Dar rašoma, kad:

2011 metais „Garsų pasaulį“ valdžiusi įmonė, kartu su Baltarusijoje monopolį turinčia hologramų gamintoja „Golografičeskaja industrija“, Lietuvoje įsteigė bendrą kompaniją „GP Holographics“. Ji tiekė „Garsų pasauliui“ holograminę plėvelę, naudotą gaminant trečiųjų šalių dokumentus. Tarp „Golografičeskaja industrija“ akcininkų – Baltarusijos vadovo Aliaksandro Lukašenkos „pinigine“ vadinamas Viktoras Ševcovas. „Garsų pasaulio“ vadovė Ana Janauskienė „15min“ tvirtino, kad su „GP Holographics“ visi ryšiai nutraukti 2022 metais, prasidėjus karui Ukrainoje – parduotos įmonės akcijos, nebeužsakomos prekės

Žinoma, kad  „Garsų pasaulis“ turėtas „GP Holographics“ akcijas per tarpininką pardavė V. Ševcovui, o svetimšalių valdomos įmonės „Garsų pasaulis“ ir „GP Holographics“ Vilniuje yra įsikūrusios tuo pačiu adresu, dalijasi ta pačia administratore ir buhalteriu. 

Ar tai nėra grėsmė valstybės saugumui? Juk šitie svieto perėjūnai gali Lietuvą užtvindyti bet kokiais profesionaliai padirbtais dokumentais!

Mano nuomone, tikra velniava vyksta su tais į Lietuvą sugužėjusiais baltarusių litvinistais. Tai perspektyvoje sukurs Lietuvos valstybei dideles problemas. Apie tai kalba ir patys litvinistai. Tūlas Nikolai Krylov rašo:

Tačiau visai neseniai Lietuvos informaciniuose portaluose buvo aktyviai aptarinėjami baltarusių pasisakymai apie Vilniaus priklausomybę, neva žeminantys Lietuvą ir lietuvius. Situaciją bandė švelninti lietuvių „išlaikoma moteris“ Tihanouskaja.

„Užtikrinu jus, kad tokių antilietuviškų pareiškimų Baltarusijos visuomenėje nėra tiek daug ir jie yra nereikšmingi“, - sakė J. Tihanouskaja.

Tuo pat metu po 2020 m. rinkimų į Lietuvą išvyko daugiau nei 60 tūkst. opoziciškai nusiteikusių baltarusių, kuriems Pažniakas ir jo idėjos yra pagrindinė srovė. Šiems žmonėms radikalizmas nėra tuščias žodis, ir Tichanovskajos nuomonė jiems, švelniai tariant, nerūpi. Dabar matome, kaip Lietuvoje formuojasi ideologiškai „įkrautas“ baltarusių „anklavas“, kuriam nei vietos valdžia, nei rafinuoti lyderiai, kuriems atstovauja Tichanovskaja, nėra legitimūs. Savo ruožtu oficialiajam Vilniui tokia situacija su pabėgusiais litvinistais kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Tai tarsi sėdėti ant parako statinės su smilkstančia dagtimi: sprogimas bus, bet tik kada?

Išvada peršasi savaime: litvinizmą spaudžia nemažai faktinių įrodymų prieš jį, tačiau paslėptas šio judėjimo sprogstamasis potencialas yra milžiniškas.

Ar tik ne skiepai paveikė Lietuvos valdžią, kad ji ėmė savo rankomis naikinti Lietuvos valstybę? Aš tokio neapsakomo jos vištakumo priežasčių nežinau. Tik spėju, kad visas šitas nešvarus žaidimas su baltarusiais lietuvių tautai turės blogas pasekmes.

Pabaiga: https://lebionka.blogspot.com/2024/06/puliuojanti-litvinizmo-votis-2d.html