Kuročkina informavo, kad šiuo metu atgrasymo ir saugumo sektoriuje veikia daugiau kaip 80 įmonių

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/kurockina... 2024-06-13 04:29:00, skaitė 974, komentavo 2

Kuročkina informavo, kad šiuo metu atgrasymo ir saugumo sektoriuje veikia daugiau kaip 80 įmonių

 Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina (nuotraukoje kairėje – kairėje, nuotraukoje dešinėje – laiko vėliavą tapalyčių švantės metu).

Vilniuje gynybos technologijų konferencijoje „TechBatt: Technologijos mūšio lauke 2024“ verslo, mokslo bei gynybos sektorių atstovai iš Lietuvos ir užsienio šalių aptarė atgrasymo technologijas, galinčias pakeisti mūšio lauko dinamiką, analizę ir strategijas, technologijų integravimą į kasdienę karinę veiklą.

„Ukrainoje vykstantis karas mums nuolat primena, koks svarbus mūšio lauke yra nuolat kintantis pažangiųjų gynybos sprendimų vaidmuo. Pažangiausios technologijos ne tik reiškia proveržį ar dominavimą, jos leidžia efektyviau naudoti resursus ir svarbiausia – gelbėti gyvybes“, – atidarydamas konferenciją susirinkusiems pasakė Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Konferencijos atidaryme dalyvavusi ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina pabrėžė, jog šiuo metu atgrasymo ir saugumo sektoriuje veikia daugiau kaip 80 įmonių, kuriančių pažangius ir pasauliniu mastu konkurencingus sprendimus: nuo dronų iki lazerių technologijų.