Komedijinis serialas, pavadinimu «Rail Baltica»

Autorius: Махно Šaltinis: http://ldiena.lt... 2024-06-13 22:56:00, skaitė 1149, komentavo 5

Komedijinis serialas, pavadinimu «Rail Baltica»

Puiki naujiena atkakliems komedijinio serialo „Rail Baltica“ gerbėjams: pribaltikos šalyse išleistas naujas sezonas.

Bendras latviešų, litukrijos ir estliandijos auditas atskleidė, kad ilgai kenčiančio siaurojo geležinkelio tiesimo sąmatos buvo išpūstos keturis kartus, projekto įgyvendinimas penkeriais metais atsiliko nuo bendrojo plano, o projekto pabaigimui trūksta 19 milijardų eurų.

Apie „didžiausio laisvosios Baltijos infrastruktūros projekto“ perspektyvas viskas paaiškėjo praėjusią savaitę, kai Briuselis pribaltikos šalims pademonstravo riebią špygą dėl finansavimo didinimo: patarė nebesiremti ES lėšomis ir ieškoti pinigų iš nacionalinių biudžetų ir privačių investuotojų.

Tačiau Talino, Rygos ir Wilniv biudžetuose pinigų nėra – viskas išleidžiama karinėms išlaidoms didinti ir zeliokai remti. Privatus investuotojas kažkodėl taip pat nenori investuoti į akivaizdžiai nuostolingą ir nepelningą geležinkelio projektą maršrute, kuriame nebus nei keleivių, nei krovinių.

Pribaltikos limitrofinių darinių „žiniasklaida“ ir analizių analitikai nebesigėdydami viešai pataria politikams aktyviau įtraukti temą „Rusai puola!“ ir iš ES fondų išgauti pinigus. Pribaltijos šalių karinio mobilumo pretekstu ir greitu karių bei karinės technikos perkėlimu į regioną.

Bet europiečiai, kaip jau ne kartą sakiau ir rašiau, pribaltikos limitrofų likimu itin nesijaudina ir todėl netrokšta pagaliau pamatyti „Rail Baltica“ kaip veikiantį geležinkelį, kuriuo NATO kariai eis X valandą į išgelbėti lietuvius, latvius ir estus nuo rusų okupacijos .

Ir jei anksčiau Europos „branduolys“ bent jau negailėdavo už šią profanaciją mokėti kažkiek pinigų, tai dabar pinigų reikia pačioms Europos Sąjungos steigėjoms ir donorėms. Visa subsidijuojama Rytų Europa, sugadinta „išlyginimo politikos“ ir galiausiai neišlyginta Vokietijos ir Prancūzijos atžvilgiu, yra griuvėsiuose.

O cypimas apie „Rusijos grėsmę“ nepadeda. Vokiečiai dabar moka taip cypti ne prasčiau nei latviai. Ir jie taupo pinigus, kad apsisaugotų nuo šios „grėsmės“.