Andrejus Babišas, Herbertas Kicklas ir Viktoras Orbanas paskelbė apie naujos parlamentinės frakcijos sukūrimą

Autorius: Algimantas Lebionka Šaltinis: http://lebionka.blogspot.com/2... 2024-07-01 19:58:00, skaitė 1580, komentavo 1

Andrejus Babišas, Herbertas Kicklas ir Viktoras Orbanas paskelbė apie naujos parlamentinės frakcijos sukūrimą

Vienoje surengtoje spaudos konferencijoje V. Orbanas sakė, kad 1989 m., kai griuvo Berlyno siena, prasidėjo viena Europos politikos era, kuri baigėsi neseniai priimtu Europos Parlamento sprendimu.

Jis sakė, kad pirmasis lemiamas naujos eros momentas bus naujos Europos politinės grupės, kuri pakeis Europos politiką, sukūrimas.

Šiandien kuriamas politinis darinys, kuris "suskils" ir labai greitai taps stipriausia Europos dešiniųjų grupuote ir didžiausia frakcija, sakė V. Orbanas.

Vengrijos premjeras tikisi, kad tai įvyks per kelias dienas, o tada "dangus bus riba".

V. Orbanas pabrėžė, kad padėtis Europoje yra aiški, Europos politika turi keistis ir Europoje reikia pokyčių.

Jis pabrėžė, kad 20 iš 27 ES valstybių narių Europos Parlamento rinkimus laimėjo partijos, kurios piliečiams žadėjo permainas.

Tačiau pastarosiomis savaitėmis Briuselyje, pasak jo, tapo aišku, kad Briuselio elitas priešinasi šiam sprendimui ir su juo nesitaikstys. Jie nenori pokyčių, jie nori išlaikyti status quo. Tai nepriimtina, todėl ir kuriama jungtinė grupė ir platforma, kad pokyčiai vyktų prieš Briuselio elito valią, - sakė jis.

V. Orbanas sakė, kad jie priėmė Patriotų manifestą, kuriame apibendrintos idėjos ir tikslai, pagal kuriuos jie organizuoja savo veiklą.

Pasak Vengrijos ministro pirmininko, Europos ekonomika išgyvena krizę, jos svoris mažėja, o terorizmo ir migracijos grėsmė tapo nuolatinė. Mūsų kaimynystėje vyksta karas, kuriam jie nesugebėjo užkirsti kelio kilti, o jam prasidėjus - nesugebėjo jo izoliuoti.

Gyvename karo eskalavimo šešėlyje", - sakė jis ir pridūrė, kad Europos žmonės nori trijų dalykų: taikos, tvarkos ir vystymosi. Tai, ką jie gauna iš dabartinio Briuselio elito, yra karas, migracija ir sąstingis.

Prie šios krizės prisidėjo ne tik blogos išorės aplinkybės, bet ir klaidingi bei blogi dabartinio Briuselio elito politiniai sprendimai, pažymėjo V. Orbanas.

Jis sakė, kad dėl jų Europos ekonomika tapo nekonkurencinga, atsidūrėme ant prekybos karo su svarbiausiais potencialiais prekybos partneriais slenksčio ir jie sužlugdė ekologinį perėjimą.

Tai, ką dabar turime Briuselyje, yra ne žalioji politika, o nuodinga žalioji politika", - sakė V. Orbanas. Ši žalioji politika mus nuodija, o ne gydo, sakė jis ir pridūrė, kad šiandien Europoje naudojama daugiau anglių nei prieš žaliąjį perėjimą, o kainos yra daug didesnės nei anksčiau, o tai žlugdo ekonomiką.

V. Orbanas pažymėjo, kad Europoje prasidėjo permainos, nes dėl Europos Parlamento rinkimų turėjo atsistatydinti kelios Europos vyriausybės. Jis tai vertino kaip įrodymą, kad demokratija įmanoma tik nacionaliniuose rėmuose.

Nacionalinės vyriausybės turėjo atsižvelgti į Europos žmonių sprendimą ir atsistatydinti, tačiau Briuselio elitas priešinasi, nes Briuselis nėra demokratinė struktūra.

Esant tokiai situacijai, jų pareiga - vykdyti rinkėjų valią. Stipriausia partija Austrijoje, stipriausia partija Čekijoje ir stipriausia partija Vengrijoje prisiima atsakomybę inicijuoti šią naują platformą ir frakciją.

V. Orbanas pabrėžė, kad Vengrijos politikoje kai kurie dalykai daromi kitaip nei Briuselyje. Jie neremia migracijos, stabdo nelegalią migraciją, atstovauja tradicinei šeimai ir tiki nacionaliniu suverenitetu. Svarbios idėjos yra priežastis, kodėl Vengrija šiandien yra "skirtumų sala" "didžiojoje Europos liberalioje jūroje", sakė jis.

V. Orbanas pabrėžė, kad iš Andrejaus Babišo išmoko, jog vien tik idėjos nestovi ant kojų ir kad idėjos turi būti derinamos su valdžios sėkme. Andrejus Babišas buvo geriausias finansų ministras Europoje, jis sukūrė "nedidelį finansinį stebuklą" PVM sistemoje, o jo premjeravimas buvo didžiulė sėkmė Čekijoje, gyrė premjeras savo partnerį čeką.

Kickl: kuriama patriotinė sąjunga

Europoje susiformavo naujas aljansas, kurį sudaro trys partijos. Jį sudaro patriotinės jėgos, o jo įkūrėjai savo šalyse atlieka vadovaujantį vaidmenį. Mes taip pat siekiame, kad ir kitos partijos suvienytų jėgas ir užtikrintų Europos ateitį", - spaudos konferencijoje sakė Austrijos laisvės partijos (FPÖ) pirmininkas Herbertas Kicklas.

"Šiandien yra istorinė diena, liepos 16 d. Strasbūre vyksiančioje steigiamojoje Europos Parlamento sesijoje pristatysime trijų partijų grupę ir jų atstovus, kurie sieks politinių pokyčių Europoje. Tai bus laisvės, suvereniteto, taikos, klestėjimo ir vertybių era", - sakė Herbertas Kicklas.

Kaip jis pabrėžė, Austrija, Vengrija ir Čekija sudaro tvirtą naujo reformų judėjimo Europos centre branduolį.

FPÖ pirmininkas sakė, kad jie nori atgaivinti Europos pliuralizmą ir užtikrinti, kad ES tautos galėtų išsaugoti savo savitumą.

"Naujasis patriotinis aljansas nori tapti savotiška starto aikštele, kurioje būtų galima suvienyti jėgas su kitomis partijomis ir vėl užtikrinti gerą Europos ateitį", - sakė Austrijos politikas.

"Mes nestovėsime nuošalyje ir nežiūrėsime, kaip atsiranda Europos supervalstybė, kurioje valstybių narių parlamentai virsta savotišku folkloro departamentu, o suverenitetas ir atskirų valstybių apsisprendimo teisė tėra tuščios frazės. Mes norime Europos, kuri vėl rodytų save ir plėtotųsi su pasididžiavimu, vertybėmis, tradicijomis ir įvairove."

- sakė FPÖ pirmininkas. Jis pridūrė: "Europa nenori būti palikta Macronui, Von der Leyen ar kokiam nors kairiajam eksperimentui".

Jis pabrėžė, kad jie nori, jog tiesioginei demokratijai būtų teikiama daugiau reikšmės nei Europos teisei, ES komisarų skaičius būtų sumažintas trečdaliu, Europos Parlamentas būtų daug mažesnis nei dabar, o 35 000 lobistų Briuselyje įtaka būtų drastiškai sumažinta.

Austrijos politikas priminė, kad beveik prieš dešimtmetį FPÖ Europos Parlamente turėjo tik du nepriklausomus narius. Jis pridūrė, kad prieš tris savaites vykusiuose EP rinkimuose FPÖ pasirodė stipresnė ir dabar turi šešis EP narius.

"Su naująja frakcija FPÖ dabar labai sėkmingai įsitvirtino tarptautinėje arenoje. Šiandien mes esame tai, kuo Austrija buvo ilgą laiką: derybų ir susitikimų vieta, posūkio taškas tarp Rytų ir Vakarų, taikos ir atsipalaidavimo variklis, kuris laikosi savo neutralumo politikos", - sakė Herbertas Kicklas.

Austrijos laisvės partijos pirmininkas pabrėžė, kad Viktoras Orbanas yra vienintelis ES vyriausybės vadovas, sugebantis sėkmingai gintis nuo nelegalios imigracijos, piktnaudžiavimo prieglobsčio teisėmis ir pernelyg didelės Europos centralizacijos. Jis pridūrė, kad V. Orbanas yra ministras pirmininkas, kuris gina Europos vertybes, šeimą ir krikščioniškąjį paveldą.

"FPÖ ir Viktoras Orbanas nori taikaus Rusijos ir Ukrainos karo, kurį mes smerkiame, sprendimo ir pasisakome už paliaubas bei taiką", - pridūrė Herbertas Kicklas.

Jis išreiškė viltį, kad Andrejus Babišas, Nepatenkintų piliečių akcijos (ANO) pirmininkas ir buvęs Čekijos ministras pirmininkas, bus kitas Čekijos Respublikos ministras pirmininkas, kuriam pritaria visuomenės nuomonės apklausos. Jis pridūrė, kad dėl jo sveiko proto idėjų ir ambicijų ANO "nebesiderina su fanatiškomis ES centristų idėjomis", todėl jiems svarbu ir teisinga pereiti į naują patriotinį aljansą.

Babis: Mūsų tikslas - suverenitetą gerbianti Europa

Andrejus Babis sakė, kad jų tikslas - Europa, kuri gerbia savo valstybių narių suverenitetą, griežtai gina savo išorės sienas ir skatina tvarią bei teisingą aplinkosaugos politiką.

Naujai suformuotoje Europos dešiniųjų partijų grupėje privalome įgyvendinti programą, kurią pažadėjome savo rinkėjams, - sakė buvęs Čekijos ministras pirmininkas.

Jis pabrėžė, kad bendradarbiavimas yra atviras visoms panašiai mąstančioms partijoms ir asmenims, ir pagyrė buvusį Čekijos finansų ministrą ir ministrą pirmininką.

Kartu galime sukurti stipresnę ir atsparesnę Europą, galinčią veiksmingiau ginti visų savo piliečių interesus", - sakė Babis.

Čekijos politikas, kurį Herbertas Kicklas pristatė kaip tikėtiną būsimą Čekijos Respublikos ministrą pirmininką, sakė, kad, išsaugant Europos šalių kultūrinį tapatumą, svarbu stiprinti kiekvienos valstybės narės suverenitetą.

Mes norime nepriklausomų nacionalinių valstybių Europos Sąjungos, o ne federacijos, kurioje dominuoja Briuselis", - sakė jis.

Bendradarbiaujančios šalys yra pasiryžusios spręsti nelegalios migracijos problemą. Neseniai priimtas Europos Sąjungos paktas turi būti pakeistas. Siekdami Europos piliečių saugumo ir gerovės, turime sukurti taisykles, kurios apsaugotų mūsų sienas, išardytų neteisėtai žmones gabenančių asmenų tinklus ir išsiųstų žmones, kurie neturi teisės pasilikti savo šalyse, - pabrėžė Čekijos partijos pirmininkas. Jis pridūrė, kad kiekviena valstybė narė turi teisę savarankiškai nuspręsti, kas gali gyventi jos šalyje.

Andrejus Babis pabrėžė, kad ES aplinkos apsaugos politikoje turėtų būti labiau atsižvelgiama į ekonominį vystymąsi, kad nekiltų pavojus Bendrijos konkurencingumui. Turi būti rasti techniškai pagrįsti, ekonomiškai perspektyvūs ir socialiai teisingi sprendimai. Todėl čekų politikas paragino panaikinti vidaus degimo  variklių draudimą, skatinti ES energetinę nepriklausomybę ir vienodai vertinti visas energetikos technologijas.

https://www.magyarhirlap.hu/europai-unio/20240630-uj-korszak-kezdodik