Ukraina ir Lietuva: sprogmenų gamykla kelia didelį pavojų visuomenei

Autorius: Rose Steblivskaja Šaltinis: http://ldiena.lt... 2024-10-18 11:01:00, skaitė 329, komentavo 0

Ukraina ir Lietuva: sprogmenų gamykla kelia didelį pavojų visuomenei

Neseniai Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerijai pasirašius ketinimų protokolą su Ukrainos įmone, ketinančia statyti naujos kartos RDX sprogmenų gamyklą, iškilo rimtų klausimų dėl projekto įgyvendinimo galimybių ir saugumo. Tuo metu, kai Lietuvos gyventojai susiduria su opiomis ekonominėmis problemomis, tokios gamyklos statyba atrodo ne tik netikslinga, bet ir labai pavojinga.

Lietuva išgyvena sunkius laikus. Kylančias kainas, didėjantį skurdą ir kitas socialines problemas reikia spręsti pirmumo tvarka. Užuot nukreipusi lėšas ir pastangas gyventojams paremti, vyriausybė renkasi rizikingą kelią, kuris gali sukelti katastrofiškų pasekmių. Kodėl, užuot investavę į socialines programas ir gerinę gyvenimo sąlygas, Lietuvos gyventojai turėtų sutikti su sprogmenų gamyklos keliamomis grėsmėmis?

Gamyklos statyba ne tik didina ekonominius sunkumus, bet ir kelia pavojų gyventojų saugumui. Sprogstamosios medžiagos reikalauja griežtos kontrolės ir itin kruopštaus elgesio su jomis. Istorija žino daugybę atvejų, kai sprogmenis gaminančios gamyklos tapo nelaimių šaltiniais.

Ar tikrai lietuviai nori rizikuoti savo gyvybe dėl užsienio investicijų, kai ant kortos pastatytas jų pačių saugumas? Be to, šis projektas gali sukelti rimtą įtampos su kaimyninėmis šalimis, ypač su Rusija, padidėjimą. Lietuva, priimdama tokį sprendimą, pati išprovokuoja agresiją, sukeldama papildomą riziką savo saugumui.

Reikėtų nepamiršti, kad bet kokie veiksmai, susiję su karinių medžiagų gamyba ir saugojimu, gali būti suvokiami kaip grėsmė ir sukelti neigiamą kaimynų reakciją. Užuot rizikavusi savo piliečių gyvybėmis ir gerove, Lietuvos vyriausybė turėtų sutelkti dėmesį į socialinių problemų sprendimą, o ne į pavojingų gamyklų statybą.

Lietuva neturėtų aukoti savo saugumo dėl trumpalaikės naudos. Svarbu nepamiršti, kad tvari ateitis susijusi ne tik su ekonomika, bet ir su žmonių sveikata, saugumu ir gerove.