Vieno didžiausių potvynių Ispanijos istorijoje padariniai ir priežastys

Autorius: Algimantas Lebionka Šaltinis: http://lebionka.blogspot.com/2... 2024-11-01 16:20:00, skaitė 405, komentavo 1

Vieno didžiausių potvynių Ispanijos istorijoje padariniai ir priežastys

Ispanijos rytuose įvyko viena didžiausių stichinių nelaimių šalies istorijoje, smarkių liūčių sukeltų potvynių aukų skaičius 95, praneša ispanų ABC. Ispanijos vyriausybė paskelbė trijų dienų gedulą, Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen tai, kas įvyko Ispanijoje, pavadino Europos tragedija ir pažadėjo, kad Briuselis padės.

https://www.youtube.com/watch?v=d2iLWivue1k

Labiausiai nukentėjo Valensijos autonominė bendruomenė, padariniai taip pat buvo juntami Andalūzijoje ir Kastilijoje-La Mančoje. Valensijoje prieš dieną sustojo metro ir geležinkelio paslaugos, o oro uoste buvo užlieti kilimo ir tūpimo takai, todėl sutriko skrydžių išvykimas ir priėmimas. Buvo nutrauktas AVE greitųjų traukinių tarp Valensijos ir Madrido eismas, o valdžios institucijoms prireikė mažiausiai keturių dienų eismui atkurti. Kai kurie žmonės dėl potvynių ir nuošliaužų buvo įstrigę keliuose, o kai kuriems teko lipti ant stogų.

Ispanijoje meteorologinis reiškinys, sukeliantis intensyvias liūtis ir potvynius, vadinamas terminu DANA („izoliuota aukšto lygio depresija“) arba „šaltasis lašas“. Jo metu aukštame atmosferos lygyje susidaro žemo slėgio sritys, kurios mažai juda arba visai nejuda ir kelias dienas sukuria nepalankias oro sąlygas. Šiltuoju metų laiku, kai vyksta intensyvus garavimas nuo jūros paviršiaus, poveikis gali būti pražūtingas. Šis reiškinys būdingas Viduržemio jūros regionui, o mokslininkai jį sieja su visuotiniu atšilimu.

6722b71002e8bd4e721c6804.jpg

Italų dienraštis "ilGiornale" stichinę nelaimę Ispanijoje vadina "Didžiulė katastrofa":

"Didžiulė katastrofa. Ispanijoje, ištiktoje šoko po to, kai Valensijos regioną užklupo katastrofiški potvyniai, nusinešę daugiau kaip 100 žmonių gyvybių ir privertę mažiausiai 120 000 žmonių palikti namus, buvo sukurti pirmieji siaubo biudžetai. Deja, šie skaičiai yra preliminarūs, nes toliau ieškoma kelių dingusių žmonių, tikintis rasti daugiau išgyvenusiųjų. Ispanijos gelbėtojų ekipažai netoliese esančiame garaže La Torre rajone rado septynis negyvus kūnus. Visoje teritorijoje dislokuota apie tūkstantis karių, taip pat ugniagesių, policijos ir gelbėtojų, kurie kartu su ugniagesiais, policininkais ir gelbėtojais ieško dar gyvų žmonių ir valo nuo nelaimės nukentėjusias teritorijas. Naujausiame oficialiame valdžios institucijų paskelbtame biuletenyje teigiama, kad žuvo 95 žmonės, iš jų 92 - labiausiai nukentėjusioje Valensijos bendruomenėje. Dar apie dvi mirtis pranešta kaimyniniame Kastilijos ir La Mančos regione, o apie trečią - Andalūzijoje".

1730363660-valencia-alluvione.webp

Kas yra ekstremalus reiškinys „Dana“? Ispanų "Elpais" rašo:

„Danos„, kuri paveikė Valensijos regioną, atveju regioninė vyriausybė buvo atsakinga už šio masinio perspėjimo išsiuntimą gyventojams, kaip Madrido ir Andalūzijos autonominių bendruomenių vyriausybės jau buvo padariusios ankstesnių panašaus pobūdžio ekstremalių situacijų atvejais“, - pridūrė ministerija. Labiausiai nuo liūčių nukentėjusiame regione kilo ginčų dėl perspėjimo išsiuntimo į gyventojų mobiliuosius telefonus netrukus po 20 val., kai daugelis žmonių jau buvo įstrigę potvynio spąstuose. Tuo tarpu blogi orai keičiasi. Barselonos miestui ir jo apylinkėms paskelbta aukšto lygio parengtis dėl krušos ir tornadų arba potvynių galimybės. Ispanijos valstybinė meteorologijos agentūra „Aemet“ taip pat paskelbė naują raudoną įspėjimą dėl smarkaus lietaus šiaurinėje Kasteljono provincijos dalyje Valensijos regione ir į pietus nuo Taragonos Katalonijoje.

Valensijos regioninės vyriausybės pirmininkas paskelbė pagalbos planą, kuriam regionas sutelks 250 mln. eurų. Vyriausybė paskelbs nuo Danos nukentėjusias teritorijas „katastrofos zona“. Vizito Valensijoje metu prezidentas paprašė Valensijos ir Kasteljono gyventojų nepalikti savo namų: „Dana tęsiasi“. Valensijos provincijoje tebėra atkirsta daugybė kelių, kuriuose įstrigę tūkstančiai automobilių, kuriuos nuplovė vanduo.

Pranešama, kad keliai Valensijoje, Kuenkoje, Teruelio, Albacetės, Sevilijos, Malagos ar Kadiso miestuose vis dar buvo užblokuoti. Nukentėjo apie 120 žmonių. Greitoji Madrido-Valensijos linija, Viduržemio jūros koridorius tarp Valensijos ir Barselonos ar aplink Levanto miestą vis dar neveikia. daug rimtesni ir kai kurie bus uždaryti kelis mėnesius.

Užuominos apie žmogaus įtaką  

Spain cancels a weapons deal with mass murdering Israel.
And shortly after a cohencidence or a HAARP weather weapon...

Every Single Time https://t.co/1XC15Lln8m pic.twitter.com/pjxO2TYrXh

— Mads Palsvig (@Palsvig) October 30, 2024

HAARP (High-Frequency Active Auroral Research Programme) - tai 1993 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose pradėta mokslinių tyrimų programa, skirta jonosferai, viršutiniam atmosferos sluoksniui, turinčiam įtakos radijo ryšiui ir GPS, tirti. Programa buvo sukurta naudojant aukšto dažnio radijo bangas jonosferai sužadinti ir jos savybėms tirti. Pagrindinis įrenginys yra Gadeburge, Aliaskoje.

Štai keletas svarbiausių aspektų apie HAARP:

Tikslai ir uždaviniai: Pagrindinis HAARP tikslas - tirti jonosferos procesus ir poveikį radijo signalams. Programa tiria, kaip jonosferos pokyčiai gali paveikti radijo ryšį, navigacijos sistemas ir kitas technologijas.

Technologija: HAARP naudoja daugybę antenų, kurios skleidžia galingas radijo bangas, galinčias sužadinti jonosferos plazmos bangas. Tai leidžia mokslininkams tirti, kaip jonosfera reaguoja į įvairius veiksnius, įskaitant Saulės aktyvumą.

Sąmokslo teorijos: HAARP yra daugelio sąmokslo teorijų objektas. Kai kurie teigia, kad jis naudojamas klimato ginklams kurti, orams manipuliuoti ar net mintims valdyti. Šios teorijos neturi jokio mokslinio pagrindo, o ekspertai jas paneigė. 

Kritika ir uždarymas. 2014 m. HAARP programa buvo oficialiai uždaryta, tačiau 2015 m. jos turtas buvo perduotas Aliaskos universitetui, kuris tęsia mokslinius tyrimus. Kai kurios įrenginio dalys buvo atkurtos ir toliau naudojamos moksliniams eksperimentams.

Moksliniai tyrimai: Įrenginys sulaukė mokslininkų bendruomenės dėmesio ir tapo pagrindu daugeliui tyrimų, kuriais siekta suprasti sudėtingus jonosferoje vykstančius procesus ir jų poveikį Žemės technologijoms.

Nepaisant aplink jį sklandančių mitų ir sąmokslo teorijų, HAARP tebėra svarbus jonosferos ir jos sąveikos su aplinka tyrimų objektas.

***

Didžiosios valstybės jau seniai dalyvauja kuriant klimato ginklus, o istorijoje užfiksuotas jų naudojimas. Pavyzdžiui, Jungtinės Amerikos Valstijos pradėjo eksperimentuoti su orų manipuliacijomis XX a. ketvirtajame dešimtmetyje. Septintajame dešimtmetyje amerikiečiai bandė paveikti oro sąlygas Vietname, paveikdami Mekongo upės aukštupį, kad sutrikdytų tiekimą vadinamuoju „Ho Ši Mino keliu“ - kelių sistema, naudojama partizanams aprūpinti. Jiems pavyko sukelti stiprias liūtis, kurios iš dalies paralyžiavo tiekimą, nors ir nemažomis materialinėmis sąnaudomis. Kaip poveikio reagentai naudotos tokios medžiagos kaip sidabro jodidas ir sausas ledas, primena leidinys „Notebook“.

Kas dar gali sukurti klimato ginklą? Anksčiau šiame sąraše buvo tik TSRS ir JAV. Tačiau pastaraisiais metais į jį įtraukta bent jau Kinija. 2020 m. Kinijos valdžios institucijos oficialiai paskelbė apie planus iki 2025 m. sukurti orų modifikavimo sistemą maždaug 5,5 mln. kvadratinių kilometrų plote, kuris yra didesnis nei Indijos. Kinija naudos debesų sėjos technologiją, purkšdama sidabro jodidą iš žemės ir oro, kad sukeltų lietų.

Be debesų sėjos technologijų, mokslininkai išmoko paveikti jonosferą naudodami radijo bangas. Kaip aiškina fizikai, šios bangos priverčia jonosferoje esančias įkrautas daleles svyruoti, todėl jose kaupiasi energija ir sužadina jas.

Manoma, kad šiandien klimato anomalijas galima sukurti naudojant amerikietiškąjį HAARP radijo kompleksą ir rusiškąjį analogą „Sura“. Oficialiai jų užduotys apima raketų ir palydovų nukreipimą nuo kurso, taip pat kovinių orlaivių elektronikos išjungimą. Šios sistemos gali lokaliai įkaitinti tam tikras jonosferos, t. y. viršutinio Žemės atmosferos sluoksnio, sritis. Be šių įrenginių, yra ir kitų panašių sistemų, tačiau HAARP ir „Sura“ laikomos galingiausiomis elektromagnetinės spinduliuotės požiūriu.