Žydų agentūros SOHNUT vadovas N.Ščaranskis: ateities perspektyvų žydai Europoje neturi

Autorius: Raimondas Navickas Šaltinis: https://www.facebook.com/bloge... 2014-12-04 02:07:53, skaitė 4841, komentavo 1

Žydų agentūros SOHNUT vadovas N.Ščaranskis: ateities perspektyvų žydai Europoje neturi

Žydai vien savo egzistavimu trukdo tolerancijos plėtrai Europoje. Įdomus Žydų agentūros vadovo N.Ščaranskio pastebėjimas.

Susitikime su Nyderlandų ambasadoriumi bei tos šalies intelektualais buvęs žymus sovietinis disidentas, vėliau Izraelio ministras, o nūnai – Žydų agentūros (SOHNUT) vadovas N.Ščaranskis informavo, jog žydai masiškai bėga iš tolerantiškos Prancūzijos.

Prasidėjus madai pataikauti arabų mažumai bei toleruoti jos narių elgsenos ypatumus vietos žydai pasijuto itin nesaugiai. 2012 m. iš Prancūzijos į Izraelį atvyko tik 1917 žydų, 2013 – jau 3289, o šiais metais Žydų agentūra laukia daugiau, nei 7 tūkstančių repatriantų.

Kitaip sakant, vos per metus į Izraelį emigruos pusantro procento visos Prancūzijos žydų bendruomenės narių.

Pokalbio metu N.Ščaranskis išsakė labai įdomią prognozę dėl žydų ateities perspektyvų Europoje:

„Po Antrojo pasaulinio karo liberalūs Europos sluoksniai rėmė ir palaikė žydus ir žydai tuose sluoksniuose jautėsi labai komfortiškai.

Tačiau pastaraisiais metais Europos liberalai pradėjo laikytis nuostatos, jog tautinė identifikacija yra labai nepageidautinas reiškinys ir pradėjo dėti pastangas jos atsikratyti.

Šioje situacijoje žydai, kurie gali išlikti, kaip tautinė mažuma tik savo religinės ir tautinės identifikacijos bei ryšių su Izraeliu dėka, liberalų akyse pavirto jei dar ne į priešišką elementą, tai bent jau į faktorių, vien savo egzistavimu trukdančiu denacionalizacijos doktrinos realizavimui.

Tokiu būdu žydai prarado liberalų palaikymą ir paramą, o dešinieji, nacionalistiniai sluoksniai į juos visuomet žiūrėjo šaltokai.

Todėl ateities perspektyvų žydai Europoje neturi.“

Tolerancijos plėtros procesuose itin atsiliekančioje Lietuvoje kol kas vis dar turime pirmąją N.Ščaranskio paminėtą fazę: „..liberalūs [...] sluoksniai remia ir palaiko žydus ir žydai tuose sluoksniuose jaučiasi labai komfortiškai“.

Tačiau kai kurie požymiai viešojoje erdvėje rodo, kad antroji liberalių sluoksnių ir žydų santykių fazė jau nebe už kalnų.

IMHO, mes dar spėsime tai išvysti savo akimis.

---

Aptariamą straipsnį skaitykite RISHONIM.INFO