„Sodra“, pilietiškumas, šešėlinė ekonomika ir D.Grybauskaitės „globa“

Autorius: Artūras Račas Šaltinis: http://racas.lt/pilietiskumas-... 2017-11-21 23:49:16, skaitė 2266, komentavo 3

„Sodra“, pilietiškumas, šešėlinė ekonomika ir D.Grybauskaitės „globa“

Šiuo metu Lietuvoje įgyvendinamas „Sodros“ inicijuotas jaunimo švietimo projektas „Nepamiršk parašiuto“.

Nors projektas buvo pristatytas birželio pabaigoje, o prasidėjo rugsėjo mėnesį, pačios „Sodros puslapyje pateikiama štai tokia informacija apie šį projektą:

Nepasakyčiau, kad tai stebintų, bet šis įrašas ne apie „Sodros“ valdininkų aplaidumą.

Jis gal labiau apie Lietuvos valdininkų padlaižiavimą ir besiformuojantį asmens kultą.

Viešai skelbiami projekto tikslai yra labai teisingi:

Projekto tikslas – ugdant besiruošiančio savarankiškam gyvenimui jaunimo, vyresniųjų klasių bendrojo lavinimo mokyklų (gimnazijų) moksleivių pilietiškumą, socialinę atsakomybę ir socialinį solidarumą, perteikti jiems informaciją apie socialinio draudimo Lietuvoje sistemą, jos raidą ir apie „Sodros“ veiklą. Padedant moksleiviams suvokti šešėlinės ekonomikos žalą visuomenei, kartu parodyti, kokią naudą, socialinę apsaugą įvairiais gyvenimo atvejais užtikrina socialinis draudimas, „Sodra“.

Sutikite, viskas labai gražu: pilietiškumas, socialinė atsakomybė, šešėlinės ekonomikos žala, „Sodros“ nauda. Puikios temos ir labai naudingos besiformuojančiai asmenybei. Be to, viskas vyksta panaudojant „Protų mūšių“ formatą, kuris turėtų būti priimtinas moksleiviams

Bet štai man į rankas netyčia pateko vienas iš klausimų, į kurį moksleiviai turėjo atsakinėti per regioninį atrankos konkursą, vykusį Utenoje.

Galbūt aš ne viską suprantu apie pilietiškumą, socialinę atsakomybę, šešėlinę ekonomiką ir „Sodros“ veiklą, bet man tikrai sunkoka suvokti, kaip visii šie dalykai susiję su prezidente, kuri „globoja“ kažką, kas daroma už biudžeto pinigus.

Taip pat nesuprantu, ar šiuo klausimu moklsieviams bandoma pasiųsti žinią, kad jei prezidentė „neglobotų“, tai šimtai vaikų nebūtų pirmą kartą nuvažiavę prie jūros ir ar jei moksleivs nežino, ką „globoja“ prezidentė, tai jis nėra pilietiškas ir socialiai atsakingas ir kai užaugs, darbuosis šešėlinėje ekonomikoje?

Man taip pat labai įdomu, ar tokį „švietėjišką“ ir auklėjantį klausimą sugalvojo padlaižiaujantys „Sodros“ valdininkai, ar čia buvo Utenos regiono veikėjų vietinė iniciatyva.

Nors iš tiesų tai gal net nėra labai svarbu. Daug svarbiau tai, kad tokie klausimai atskleidžia mūsų valdininkų mentalitetą, kuriam būdingos savybės yra noras turėti vadą ir bučiuoti jam sėdynę bet kuria pasitakiusia proga, taip tikintis užsidirbti papildomų karmos taškų ir, žinoma, tikėtis, kad tokie pakštelėjimai padės siekiant karjeros.

Blogiausia iš tiesų yra tai, kad tokios mintys ir tokie klausimai mūsų valdininikams į galvą ateina patiems, niekam neprašant ir be nurodymų iš aukščiau. Nes jie patys žino, kaip viskas veikia ir kad svarbiausia Lietuvoje ne kompetencija ir profesionalumas, o menas įsiteikti ir kuo žemiau nusilenkti.

Panašiai viskas vyksta vienoje didelėje valstybėje į Rytus nuo Lietuvos. Mus gelbėja tik tai, kad Lietuvos Konstitucija buvo rašoma ne šiandien, nes priešingu atveju, panašu ir Lietuvoje turėtume prezidentę, kuri valdo iki mirties, karts nuo karto prezidento postą pakeisdama į premjero.

Ta pati Konstitucija ir dar likusi dalis sveiko proto žmonių mus gelbėja ir nuo to, kad moksleivių projektuose dar neužduodami klausimai apie prezidentės batų ar liemenėlės dydį ir jos mėgstamiausius patiekalus.