Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kaltindama Vasario 16-os eitynių dalyvius ekstremizmu pati dengia provokatorius ir užsiima šmeižtu?

Autorius: Raimondas Navickas Šaltinis: https://www.facebook.com/bloge... 2015-02-21 19:08:14, skaitė 6594, komentavo 1

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kaltindama Vasario 16-os eitynių dalyvius ekstremizmu pati dengia provokatorius ir užsiima šmeižtu?

Pagal nuorodą paskelbta Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pozicija dėl Tautinio jaunimo sąjungos skanduotės “Lietuva-lietuviams”

Keista, bet joje pasigedau ponų D.Katzo ir E.Zuroffo žydų ir rusų spaudoje paskleisto įžūlaus šmeižto Lietuvos atžvilgiu įvertinimo bei aiškaus atsiribojimo?

O juk tie ponai ten pristatomi ar prisistato kaip LŽB atstovai?

Negi LŽB nerūpi, kad jos vardas yra siejamas su tiesioginiu melu apie "... penkis šimtus fašystų, rankoves padabinusių raiščiais su nacistinėmis svastikomis, žygiuojančių pro žydų žudynių memorialą", iliustruotą Rusijos neonacistų nuotrauka su išskleista hitlerininkų vėliava?

Kažkaip neramu, kad LŽB virsta Rusijos parankinių iš organizacijos MIR BEZ NACIZMA užuovėja ir jų teiginių atkartotoja.

Kame yra LŽB pretenzijos?

"Tautinio jaunimo sąjungos skanduotei “Lietuva – lietuviams”, galbūt buvusiai suprantama ar pateisinama tam tikrame istoriniame kontekste, neturėtų likti vietos šiuolaikinio žmogaus pasaulėžiūroje.

Negatyvi – priešiška kitoms tautoms – šūkio potekstė yra akivaizdi.

Tokios ir panašios koncepcijos yra nepasiteisinusios ir nepateisinamos, nepriimtinos, nesuderinamos su esminiais šiuolaikinės demokratijos principais.

Dėl to manome, jog viešos eitynės, lydimos tokių šūksnių, gali būti traktuojamos kaip skatinančios neapykantą ir ekstremizmą."

Įdomus reikalas.

Legalios, teisingumo pramonės ekspertų patikrintos skanduotės autoriai yra dešimtis kartų viešai deklaravę, KOKIĄ prasmę jie suteikia šiam šūkiui. Tačiau tiek MIR BEZ NACIZMA, tiek LŽB veikėjai nuduoda to negirdėję ir interpretuoja lozungą taip, kaip jiems patogiau.

Gal derėtų apglušusiems ponams nupirkti klausos aparatus? Pinigų iš Vyriausybės išmokamų kompensacijų tam, berods turėtų pakakti?

Beje, labai smalsu bus kada sužinoti LŽB poziciją dėl Izraelio Knesete svarstomo konstitucinio įstatymo, kuriuo siūloma aiškiai deklaruoti, kad "Izraelis yra ŽYDŲ [o ne visų jo gyventojų] valstybė".

Nes tai, ką tautinis jaunimas tik skanduoja, Izraelyje yra įstatymo projektas: http://www.15min.lt/…/izraelio-vyriausybe-pritare-pasiulymu…

Jeigu jis bus priimtas, ar derėtų suprasti, jog LŽB atsiribos nuo tos valstybės ir nutrauks su ja visus santykius?

Kita pretenzija dar keistesnė:

"...keista, kad tautinio jaunimo sąjunga renkasi šlovinti kontraversišką istorinę figūrą Juozą-Ambrazevičių-Brazaitį, siejamą su pronacistine veikla. Tai galima laikyti viešu įžeidimu nukreiptu tiesiogiai į Lietuvos žydų bendruomenę."

Šį veikėją, po karo gyvenusį ir mirusį JAV su pronacistine veikla sieja tik... sovietų KGB ir proputiniškoji MIR BEZ NACIZMA. JAV teisėsauga jokių pretenzijų dėl veiklos karo metais J.Ambrazevičiui neturėjo ir po detalaus KGB skundo tyrimo jį visiškai reabilitavo.

Kodėl LŽB atkartoja ne oficialią JAV teisėsaugos, bet kagėbė ir putinistinių antifašystų šmeižtą šio niekuo žydams nenusikaltusio istorinio veikėjo atžvilgiu?

Gal to priežastis yra LŽB pozicijos formuotojų elementarus istorinis neišmanymas ir nekompetencija, tačiau minčių dėl to gali kilti įvairių.

Ir niekaip nesiseka jų nuvyti šalin.