Autorius: LTnacionalistas Šaltinis: http://ltnacionalistas.wordpre... 2014-09-24 01:22:50, skaitė 7423, komentavo 1
Pasaulinio garso ekonominis ir politinis nusikaltėlis, globalistinės žiniasklaidos vaizduojamas „disidentu“, Michailas Chodorkovskis, sekmadienį prancūziškame laikraštyje „Monde“ paskelbtame interviu pareiškė savo pretenzijas vieną dieną paimti valdžią Rusijoje, tampant šalies prezidentu.
Vos paleistas iš kalėjimo, kur atliko neadekvačiai lengvą bausmę už dalį savo nusikaltimų, Chodorkovskis prisistatė į Kijevą, paremti putčistų chuntą jos "kovoje už laisvę ir demokratiją"
Iš kalėjimo už savo ankstesnius korupcinius ekonominius nusikaltimus išėjęs M. Chodorkovskis šiuo metu, kartu su kitais Jungtinių Valstijų ir Europos Sąjungos (ES) interesams atstovaujančiais elementais, įsteigė „Atviros Rusijos“ judėjimą.
Jis išreiškia viltis, jog, susiklosčius tinkamoms aplinkybėms, galėtų mėgint nuversti esamą Putino režimą ir į prezidento postą ateiti pats, taip neva atlikdamas „demokratinius“ konstitucinius pertvarkymus.
Kitame interviu Ispanijos laikraščiui „El Pais“, Chodorkovskis reiškė viltis, jog Putinas „suklystų“ ir taip jo valdymui ateitų galas. Žinoma, visiškai natūralu, kad šiais Chodorkovskio pasisakymais su didžiuliu pasitenkinimu dalinasi sisteminė žiniasklaida ir Rusijos pajungimo Vakarų diktatui šalininkai.
Šią aktualiją galime trumpai komentuoti taip: kaip esame ne kartą sakę, Putino režimas nėra koks nors etalonas ar siekiamybė, o iš esmės yra nacionalkapitalistinis, kuris, šiaip ar taip, pajėgė atstatyti Rusijos, kaip nacionalinės buržuazinės valstybės, suverenitetą, kurį Jelcino valdymo laikotarpiu didele dalimi buvo faktiškai uzurpavę Vakarai (šią tiesą byloja paprasčiausi tuometinės Rusijos ekonominio bei politinio gyvenimo faktai, pavyzdžiui, kad ir tai, jog milžiniški Rusijos naftos rezervai tuo metu pelną nešė ne Rusijos valstybei ar netgi jos vietiniams kapitalistams, o iš esmės, Jungtinėms Valstijoms ir jos transnacionalinėms korporacijoms).
Esamosios Putino valdžios nuvertimas pagal Chodorkovskio ir „Maidano“ mylėtojų scenarijų iš esmės reikštų Vakarų politinių agentų atėjimą į valdžios pozicijas, taigi, visišką imperialistinių Jungtinių Valstijų triumfą ne tik regioniniu, bet ir pasauliniu mastu.
Toks atvejis, kad ir tik teoriškai jį apmąstant, padarytų rimtą žalą pasaulio šalių ir tautų judėjimui daugiapoliškumo link, todėl privalo būti griežtai smerkiamas.
Šiaip ar taip, turėdami omeny pačią Rusijos situaciją, šias pono Chodorkovskio užmačias galime vertinti iš esmės skeptiškai, kiek tai liečia jų praktinio įgyvendinimo galimybes artimoje ateityje.
Mūsų straipsnį apie Chodorkovskio istoriją ir jos kontekstą galite skaityti čia: Chodorkovskio paleidimas: kompromisas su Vakarais?