Lietuvoje jau pradėjo veikti analogų Europos Sąjungoje neturinti cenzūros sistema

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/lietuv... 2015-03-17 08:01:54, skaitė 5678, komentavo 0

Lietuvoje jau pradėjo veikti analogų Europos Sąjungoje neturinti cenzūros sistema

LDiena.lt: demokratijos spjūvis posttarybiniam litoffcui į jo mužikišką snukį. SĖDĖK BŪDOJ, ŠUNIE, IR NEKIAUKSĖK ANT ŠEIMININKIO, ŠKIA!
---

screen-shot-2015-03-17-at-06-01-06.png

Kovo 15 d., sekmadienį per kabelinę TEO televiziją Rusijos „NTV Mir“ kanalo savaitės apžvalgos įvykių laidą „Šiandien“ žiūrėję žiūrovai susidūrė su tiesiogine cenzūra, kuri pradėta taikyti Lietuvos gyventojams.

Vos prasidėjus reportažui apie Lietuvą, kuriame buvo rodoma Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, stebinti karinius manevrus mūsų šalyje, reportažas 10-iai minučių buvo staiga nutrauktas ir žiūrovai tegalėjo tematyti tokio turinio lentelę:

Susisiekus su TEO, žmonės buvo informuoti, kad tai vyksta siekiant apsaugoti Lietuvos žmones nuo neteisingos informacijos.

„Lietuvos radijo ir televizijos komisija išsiuntė visoms kabelinėms televizijoms nurodymą, ką reikėtų kontroliuoti, t.y. ką galima rodyti Lietuvos gyventojams, o kas yra draudžiama žiūrėti“, - susisiekus telefonu paaiškino TEO operatorė.

Jūsų dėmesiui šio uždrausto Lietuvoje žiūrėti reportažo pradžia iki cenzūros akimirkos:

Visą uždraustą Lietuvoje žiūrėti reportažą apie Lietuvą nuo 12 minutės žiūrėkite čia:

LIETUVOS RESPUBLIKOS  VISUOMENĖS INFORMAVIMO ĮSTATYMO PAKEITIMO  ĮSTATYMO 19 straipsnio nurodyti punktai skamba taip:

Neskelbtina informacija

1. Visuomenės informavimo priemonėse draudžiama skelbti informaciją, kurioje:

1) raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką;

2) skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę;

3) kurstomas karas ar neapykanta, tyčiojimasis, niekinimas, kurstoma diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėtis, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų;

4) platinama, propaguojama ar reklamuojama pornografija, taip pat propaguojamos ir (ar) reklamuojamos seksualinės paslaugos, lytiniai iškrypimai;

5) propaguojami ir (ar) reklamuojami žalingi įpročiai ir narkotinės ar psichotropinės medžiagos.

2. Draudžiama platinti dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą.

3. Draudžiama skleisti informaciją, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui.

Ši Lietuvoje pradėjusi veikti analogų neturinti cenzūros sistema unikali tuo, kad už cenzūravimą atsakingi gyvai budintis žmonės iš anksto į priekį nuspėja kas bus rodoma viename ar kitame reportaže ar tiesioginėje laidoje ir priima reikalingus sprendimus. Tokiu būdu Lietuvos žmones yra apsaugomi nuo jiems žalingos informacijos.

Tiesa, tiems žiūrovams, kurie, gal būt, nėra patenkinti tokia cenzūra, TEO operatorė informavo, kad pageidaujantiems bus kompensuojamas iki 30 procentų abonentinis mokestis už TEO televizijos paslaugas.