Atleidžiami prisidirbę teisėjai bado pirštu į Konstituciją, kuri atseit juos gina (leidžia kyšininkauti, vogti, meluoti)

Autorius: Kristina Sulikienė Šaltinis: https://visuomenedotcom.wordpr... 2019-09-16 09:41:00, skaitė 175, komentavo 3

Atleidžiami prisidirbę teisėjai bado pirštu į Konstituciją, kuri atseit juos gina (leidžia kyšininkauti, vogti, meluoti)

Prezidentas Gitanas Nausėda ėmėsi teisėjų – pasinaudodamas tiesiogiai tuo, kas parašyta Konstitucijoje – jog tik jis ir niekas daugiau atleidžia tam tikrų teismų teisėjus, jis ir ėmėsi šių konkrečių teisėjų atleidimo, pateikė Seimui svarstyti, Seimas, nors teisėjų flangas buvo didžiuliame šoke patarimo į Teisėjų tarybą, Teisėjų taryba pirma bandė sabotuoti darbą, vėliau svarstė, ir pritarė teisėjų atleidimui.

Seime svarstant nutarimus dėl teisėjų atleidimų, teisėjų advokatai pasižymėjo konkrečia demagogika – ėmė ginti savo ginamuosius cituodami Konstituciją. Neva ji gina visus kyšininkus, nusikaltėlius, jeigu jie nėra nuteisti, suprask, jie toliau gali likti sistemoje kyšininkauti, vogti, meluoti, apgaudinėti, susitarinėti dėl kyšių, ir dėl tų pačių baudžiamųjų bylų, kuriose yra jie patraukti, ir kuriose buvo taikomi suėmimai.

Naujasis Prezidentas, priešingai nei 2 paskutinius mėnesius iš viso savo darbo nebedirbusi Grybauskaitė – suvokia, jog likdami teisėjų korpuse, jie galės daryti poveikį byloms, ypač tie teisėjai, kurie tebedirbo LAT ir apeliaciniame teisme.
Džiugina tai, jog Gitanas Nausėda, susipažinęs su medžiaga, pripažino, jog įrodymų prieš Lietuvos apeliacinio teismo teisėją Viktorą Kažį nepakanka jam atleisti. Tai vienas sąžiningiausių teisėjų, kuris paleido iš kalėjimo Eglę Kusaitę, bei kuris su kolegija sumažino šachmatininkui Aleksandrui Jegorovui bausmę iki 5 metų – normos, kurios už nužudymą nėra įstatyme, tiesiog pritaikė humanizmo principą, įsigilinę į bylos ypatingumą.