Šarvuočių už skolintus 30 mln. pirkimas nuskurdusioje Lietuvoje (tik statistika) versus Rusijos karinė jėga: kas laimės?

Autorius: Kristina Sulikienė Šaltinis: https://visuomenedotcom.wordpr... 2019-09-17 13:26:00, skaitė 282, komentavo 3

Šarvuočių už skolintus 30 mln. pirkimas nuskurdusioje  Lietuvoje (tik statistika) versus Rusijos karinė jėga: kas laimės?

Video. Ir naujasis prezidentas Gitanas Nausėda tiki, jog už skolintus pinigus pripirkus dar keletą šarvuočių, įmanoma nugalėti Rusiją.

2019 m. nacionalinio biudžeto projekte numatoma, kad valstybės deficitas sieks apie 800 mln. Eur, vadinasi, atitinkamai didės ir nominali valstybės skola, tačiau kitais metais Lietuva planuoja skolintis gerokai daugiau.

„Jeigu valstybės biudžete yra deficitas, reikės skolintis daugiau, nes rezervai kaupiami socialiniuose fonduose. Poreikis skolintis mažėja tik tuomet, jeigu valdžia nepanaudoja visų suplanuotų asignavimų“, – teigia Asta Kuniyoshi, Valstybės Kontrolės Biudžeto politikos stebėsenos departamento direktorė. Plačiau apie tai, ar 2019 m. nacionalinis biudžetas atitinka fiskalinės drausmės nuostatas skaitykite „Valstybės kontrolė: 2019 m. biudžetas neatitinka įstatymų“.

Plačiau: https://www.vz.lt/finansai-apskaita/2018/11/09/2019-m-lietuva-planuoja-skolintis-316-mlrd-eur#ixzz5zkcBaqBU

“Kaip žmonės gyvena? Liepos 26-ąją paskelbtais Statistikos departamento duomenimis, skurdo rizikos lygis 2018 m. šalyje siekė 22,9 proc. ir, palyginti su 2017 m., nepasikeitė. 2018 m. apie 645 tūkst. šalies gyventojų gyveno žemiau skurdo rizikos ribos. Disponuojamąsias pajamas, mažesnes už skurdo rizikos ribą, mieste gavo 18,8 proc. gyventojų (penkiuose didžiuosiuose miestuose – 13,8 proc., kituose miestuose – 27 proc.), kaime – 31,3 proc. Skurdo rizikos lygis mieste, palyginti su 2017 m., padidėjo 1,5 proc. (penkiuose didžiuosiuose miestuose padidėjo 2,1 proc., kituose miestuose – 0,9 proc.), o kaime – sumažėjo 3,1 proc. punkto. Skurdo rizikos riba 2018 m. buvo 345 eurai per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 724 eurai – šeimai, susidedančiai iš dviejų suaugusiųjų ir dviejų vaikų iki 14 metų. Dėl gyventojų disponuojamųjų pajamų didėjimo skurdo rizikos riba, palyginti su 2017 m., padidėjo 12,4 proc. Anot Statistikos departamento, darbas už minimalų atlyginimą neapsaugojo nuo skurdo rizikos: iš minimalios algos atėmus pajamų mokestį ir socialinio draudimo įmokas, disponuojamosios pajamos, neturint pajamų iš kitų šaltinių, būtų mažesnės už skurdo rizikos ribą.”

Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/verslas/ekonomika/zemiau-skurdo-ribos-vos-ne-penktadalis-lietuvos-924763

Video. Skurde 2011 metais gyveno 20 procentų gyventojų. Šiuo metu šis rodiklis padidėjęs, ir “stabiliai” stovi vietoje. Minimali alga – antra nuo galo Europos Sąjungoje (po Bulgarijos)
O tuo pačiu metu:

 

“Lietuva pirmadienį pasirašė sutartį dėl vokiškų šarvuočių „Boxer“ pirkimo už beveik 386 mln. eurų. Tai brangiausias pirkinys Lietuvos kariuomenės istorijoje. „Už 385,6 mln. eurų bus nupirkta 88 pėstininkų kovos mašinų, pagamintų pagal Lietuvos kariuomenės iškeltus reikalavimus“, – žurnalistams sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Pasak J.Oleko, šarvuočiai Lietuvos kariuomenėje bus eksploatuojami mažiausiai tris dešimtmečius. „Tikiuosi, kad dar visi galėsime būti liudininkais ir pasidžiaugti šito mūsų suformuoto naujo Lietuvos kariuomenės pajėgumo pristatymu čia, Lietuvoje, ir pamatysime gal jį veikiantį tarptautinėse misijose ir operacijose, arba užtikrinantį Lietuvos saugumą, kad niekas nesikėsintų peržengti mūsų valstybės sienos“, – kalbėjo krašto apsaugos ministras.”

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/lietuva-isigyja-vokiskus-sarvuocius-boxer-56-671977?copied

“Planuojami įsigyti amerikietiški šarvuoti visureigiai Lietuvai kainuos apie 100 mln. eurų, o sutartį planuojama pasirašyti vėliausiai 2020 metais, ketvirtadienį pranešė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. „Šiuo metu yra baigiamos derinti specifikacijos, tai yra kokia bus ginkluotė šalia paties šarvuočio bazės. Link galutinių sprendimų žadama judėti kitais metais arba dar kitais metais“, – žurnalistams sakė R. Karoblis. „Tai yra numatyta apie 100 mln. eurų“, – pridūrė jis. Lietuva planuoja iš kompanijos „Oshkosh Defence“ įsigyti iki 200 šarvuotų visureigių. Mašinos L-ATV (angl. Light Combat Tactical All-terrain Vehicle) būtų gaminamos kartu su JAV ir kitų šalių ginkluotosioms pajėgoms skirtais visureigiais.”

Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/lietuva-zada-pirkti-200-sarvuotu-amerikietisku-visureigiu-890119

„Reikia apie 30 mln. eurų papildomai pasiskolinti, kad galėtume įvykdyti tą pažadą, kurį mes davėme tiek NATO, tiek kitiems savo sąjungininkams, kad pakliūtume į tų 2 proc. klubą. Buvo ir pernai skirti tie pinigai, tiesiog buvo nepaskaičiuotas BVP augimas Lietuvoje, nes jis yra didesnis, nei prognozuojamas. Tas procentas pradeda labai svyruoti. Šiais metais yra sutarta skolintis truputėlį daugiau, kad bet kokiu atveju būtų galima pasiekti tuos du procentus“, – žurnalistams kalbėjo prezidento patarėjas. Pirmadienį į pirmą posėdį rinkosi prezidento G.Nausėdos vadovaujama Valstybės gynimo taryba. Be prezidento, tarybą sudaro premjeras Saulius Skvernelis, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir kariuomenės vadas.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/09/16/news/salies-gynybai-prireiks-dar-30-milijonu-ivardijo-ir-naujausiuos-pirkinius-11844166/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

Kaip su šiais šarvuočiais mes galime atremti vis agresyvėjančios Rusijos būsimą agresiją, kaip kas dieną praneša visi demokratinės Lietuvos ruporai, spręskit patys:

“Iš Rusijos povandeninių laivų buvo paleistos dvi branduolines galvutes nešti pajėgios raketos, kurios sunaikino specialiai bandymui sumontuotus taikinius atokiuose šalies regionuose. Rusija šį raketų išbandymą atliko praėjus dviem dienoms po to, kai Maskva pažadėjo atsakyti į JAV bandymus, pranešė „Deutsche Welle“.

Du Rusijos povandeniniai laivai šeštadienio rytą dalyvavo tarpžemyninių balistinių raketų (ICBM) bandyme, iš abiejų buvo paleista po raketą, nutaikytą į taikinius Kamčiatkoje, Rusijos tolimuosiuose rytuose ir Archangelske šalies šiaurinėje dalyje, skelbė Rusijos karinių pajėgų atstovai.”

https://www.lrt.lt/naujienos/pasaulyje/6/1091100/rusija-isbande-pazangias-balistines-raketas

“Pasak JAV ginkluotųjų pajėgų Strateginės vadovybės vado generolo Džono Heiteno, didžiausią pavojų kelia naujausios raketos ir povandeninis nepilotuojamas aparatas “Poseidon”

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. JAV negali atsispirti Rusijos raketoms, praneša RT su nuoroda į Ginkluotųjų pajėgų Strateginės vadovybės vadovą generolą Džoną Heiteną.

Bundestagas
© SPUTNIK / ЕКАТЕРИНА ЧЕСНОКОВА
Bundestagas pareiškė, kad saugumas Europoje įmanomas tik su Rusija
Pasak Heiteno, būtent dėl ​​šios priežasties reikia pratęsti START-3 sutartį su Maskva.

Generolas mano, kad didžiausią pavojų kelia naujausios sparnuotosios ir viršgarsinės raketos, taip pat nepilotuojamas povandeninis aparatas “Poseidon”.

“Per pastaruosius dešimt metų aš nerimauju dėl šių ginklų, kurie bet kuriuo metu gali pakeisti judėjimo kryptį, ir mes su jais turėsime problemų”, — pasakė Heitenas.

Pasakodamas senatoriams apie Rusijos raketų ypatybes, jis pareiškė, kad esamos JAV apsiginklavimo sistemos gali jas aptikti, bet po to jos “išnyksta, ir mes nematome jų iki smūgio momento”

Read more: https://sputniknews.lt/politics/20190228/8492184/JAV-generolas-pripazino-salies-nesugebejim-numusti-Rusijos-raketas.html

“Rusijos Valstybės Dūmos Gynybos komiteto vadovas Vladimiras Šamanovas patvirtino, kad Kaliningrado srityje dislokuotos raketos „Iskander“.

Anksčiau pirmadienį apie tai pranešė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Paklaustas, ar ši informacija tikra V. Šamanovas atsakė: „Dislokavome mes, ir kas dabar?“ Komiteto pirmininkas pažymėjo, kad kompleksų „Iskander“ dislokavimas Kaliningrado srityje yra atsakas į karinių objektų dislokavimą gretimose teritorijose. Į klausimą, ar turi tos šalys bijoti „Iskanderų“ dislokavimo, V. Šamanovas atsakė:

„Joms reikia visko bijoti, nes užsienio infrastruktūros dislokavimas automatiškai patenka į pirmiausiai naikinančių smūgių sąrašą“.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/rusija-patvirtino-raketos-iskander-dislokuotos-kaliningrado-srityje.d?id=77091539

>

>